Загатки

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.480
имаше ваква тема многу одамна, ајде сега нови загатки кажувајте.
еве една за почеток:

- жена си правела јадење и по грешка и се истурил цел сол во тенџерето, но таа си продолжила да готви како ништо да не се случило. потоа кога му ставила на мажот да јаде тој си дотурил сол и почнал да јаде.

кое јадење го готвела жената???
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Кое и да го готве тешко мажот :pos2:
 
Х

Ханзо

Гостин
Не, јајце. Го имаше вицов. ...Загаткава.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.291
Поени од реакции
5.218
Си бел еден човек , имал големо богатство. Имал еден чувар кој што му ги чувал машините преку нок во еден негов магацин , но и му бил слуга - роб. Еден ден газдата му вика на чуварот да му ги спреми куферите дека ке одел на пат . Слугата-чуварот му ги спремал куферите за утредента да оди на пат, арно ама сабајлето кога станале слугава му вика на газдата
- Газда не оди на пат сонував дека ке падне авионот.Овој го послушал не пошол , авионот вистина паднал . Газдата му дал одредено богатство и го избркал од работа и му рекол дека не сакал да го види повеке. Прашањето е зошто го избркал од работа ?
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Си бел еден човек , имал големо богатство. Имал еден чувар кој што му ги чувал машините преку нок во еден негов магацин , но и му бил слуга - роб. Еден ден газдата му вика на чуварот да му ги спреми куферите дека ке одел на пат . Слугата-чуварот му ги спремал куферите за утредента да оди на пат, арно ама сабајлето кога станале слугава му вика на газдата
- Газда не оди на пат сонував дека ке падне авионот.Овој го послушал не пошол , авионот вистина паднал . Газдата му дал одредено богатство и го избркал од работа и му рекол дека не сакал да го види повеке. Прашањето е зошто го избркал од работа ?
Типот спиел на работа! :ija:

:pos:
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
МИле станува секој ден во 5 часот. Зошто ?
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.744
Поени од реакции
1.845
Ај ова:

Убиен е млад дечко во кола. На телото на убиениот нема траги од барут што значи дека не е самоубиство, и дека особата која пукала во него била надвор од колата. Сите прозори од колата биле кренати-затворени,а вратата била заклучена. Клучевите од колата се најдени во неа. Колата нема никаква штета. Освен куршуми во телото на убиениот не е најдено ништо друго. Како е убиен дечкото?
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
како да протнеш палачинка низ уши, а да не ти се дупне гумата од точакот?
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Ај ова:

Убиен е млад дечко во кола. На телото на убиениот нема траги од барут што значи дека не е самоубиство, и дека особата која пукала во него била надвор од колата. Сите прозори од колата биле кренати-затворени,а вратата била заклучена. Клучевите од колата се најдени во неа. Колата нема никаква штета. Освен куршуми во телото на убиениот не е најдено ништо друго. Како е убиен дечкото?
Пукале во дечкото, тој бега, влегува во кола , заклучува и после некое време умира ?
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
кабриолет е колата бре, така беа тие без покрив нали? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom