Забрането носење кратки пантолони во училиште...?

Статус
Затворена за нови мислења.

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
vesela, ko gjubretari ebate........ aj na decata od gradinka da im dademe uniformi za od mali noze da gi naucime deka se ednakvi a ustvari ne se ..,ebati komunizmot....se vrakjame nazad.....ama aj ,da se vratime na temata........
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
Ученичките во германското основно училиште Ана Франк во Линден, поради голем дефект на греењето, им се дозволи да доаѓаат на настава во бикини. Новото потполно дигитализирано централно греење откажа, па во училниците е невероватно топло така да учениците мораат да седат со отворени прозори, бидејќи температурата во училниците е над 35 степени целзиусови.

Директорот немаше друг избор, мораше да им дозволи на учениците да одат во костими за капење, додека не го санираат проблемот.

Така да додека не го решат проблемот учениците на училиште одат во костими за капење, а девојките сите во бикини.

Не е познато само дали професорите одат на предавање во костими за капење.
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Ученичките во германското основно училиште Ана Франк во Линден, поради голем дефект на греењето, им се дозволи да доаѓаат на настава во бикини. Новото потполно дигитализирано централно греење откажа, па во училниците е невероватно топло така да учениците мораат да седат со отворени прозори, бидејќи температурата во училниците е над 35 степени целзиусови.

Директорот немаше друг избор, мораше да им дозволи на учениците да одат во костими за капење, додека не го санираат проблемот.

Така да додека не го решат проблемот учениците на училиште одат во костими за капење, а девојките сите во бикини.

Не е познато само дали професорите одат на предавање во костими за капење.
хахахаха
кај нив по бикини а кај мене во орце на 35 степени не тераа да ги носиме џемперите (униформата) и женските мора со фармерки :tapp:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Ученичките во германското основно училиште Ана Франк во Линден, поради голем дефект на греењето, им се дозволи да доаѓаат на настава во бикини. Новото потполно дигитализирано централно греење откажа, па во училниците е невероватно топло така да учениците мораат да седат со отворени прозори, бидејќи температурата во училниците е над 35 степени целзиусови.

Директорот немаше друг избор, мораше да им дозволи на учениците да одат во костими за капење, додека не го санираат проблемот.

Така да додека не го решат проблемот учениците на училиште одат во костими за капење, а девојките сите во бикини.

Не е познато само дали професорите одат на предавање во костими за капење.
Во Германија на 34-5 степени, колку што ме држи сеќавањето што ми кажуваше другарка се прогласува воонредна состојба, се скратуваат часовите, работното време итн, но тоа е Германија, кај нив е поинаков
законот и тоа е, нема што да правиме.
Сепак мислам дека е невкусно со кратки пантолони.
 

tomsaso

Пемпере
Член од
10 септември 2005
Мислења
1.387
Поени од реакции
339
униформа, забрана за одредена облека или било што од тоа е повреда на индивидуалната слобода..
луѓето како што се слободни што ќе јадат, слободни да се самоопределат, треба да бидат и слободни како ќе се облечат....

комунизмот сепак остави подлабоки траги од тоа што мислиме дека остави.
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Ученичките во германското основно училиште Ана Франк во Линден, поради голем дефект на греењето, им се дозволи да доаѓаат на настава во бикини. Новото потполно дигитализирано централно греење откажа, па во училниците е невероватно топло така да учениците мораат да седат со отворени прозори, бидејќи температурата во училниците е над 35 степени целзиусови.

Директорот немаше друг избор, мораше да им дозволи на учениците да одат во костими за капење, додека не го санираат проблемот.

Така да додека не го решат проблемот учениците на училиште одат во костими за капење, а девојките сите во бикини.

Не е познато само дали професорите одат на предавање во костими за капење.
Скраја да е :uvo: На што личи ова?? Седиш на час и гледаш некој загледан во некоја јака женска од класот, мандалото ко кукурек се испрчил, и професор професор може ли во wc?:drk:
Господ да чува, крајно непристојно, сепак е училиште!
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Ученичките во германското основно училиште Ана Франк во Линден, поради голем дефект на греењето, им се дозволи да доаѓаат на настава во бикини. Новото потполно дигитализирано централно греење откажа, па во училниците е невероватно топло така да учениците мораат да седат со отворени прозори, бидејќи температурата во училниците е над 35 степени целзиусови.

Директорот немаше друг избор, мораше да им дозволи на учениците да одат во костими за капење, додека не го санираат проблемот.

Така да додека не го решат проблемот учениците на училиште одат во костими за капење, а девојките сите во бикини.

Не е познато само дали професорите одат на предавање во костими за капење.
дефинитивно дезинформација.
Кога температурата ќе ја надмине границата која е поставена за можни услови за настава, школите се распуштаат.2001 година школската година во Германија почна 4 дена покасно, баш поради тие високи температури.
Никогаш,ама баш никогаш не би дозволила германската власт некој да оди во школо по бикини.
Ова е или случка или грешно разбрано.
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
Кај нас зборат професорите да не сме носеле кратки панталони, ама кој ги е*е, мислам кој слуша професори во КОЦЕ????
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Туткар, не си ти тој што треба да каже кога една тема ќе биде затворена и кога е исцрпена дискусијата:)
Ако не ти се чита, имаш други теми.

Не реков школо да одиме „голи“, туку облеката да одговара со температурата на воздухот.
Ам зш не рече да одите голи? Немаше да згрешиш де.
Ама пред да барате голи да одите, преминете прво на купачи. Да не е нагло, демек постепено се борите за своите права. И јуни месец веќе време е за капење, нема зошто да носите куси пантолони, облеката треба да одговара на температурата на воздухот (заборавив колку келвини).

Збеснати едни! Куси пантолони да носеле. Куси да си носите кога ќе имате час по физичко и надвор од училиштето. Не туку изигрувајте жртви. Пред вас поминале генерации и генерации, па останале живи и здрави без да носат куси пантолони и мини на час.

И повишуваат глас на професор бе :pos:
Тоа е, домашно воспитување.
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Ако администрација каже така тогаш ок :smir:.


А и многу ме интересира овие што ќе одат на полаганје дополнители и т.н. да кажат дали ќе одат по кратки и по јадранки:raz:.
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Јас се согласувам со ова. Јас лично никогаш, ни кога е најжешко, не сум отишла во школо по шорцеви или сукња. Се знае што смее а што не во образовна установа. Мене лично многу ми смета што и во основно и во средно си прават "модна ревија", поготово женските. Која со минич, која со деколте, која пет кила шминка ставила...
За вечер за во град и јас сум се дотерувала, уште во основно и штикли и миничи носев, ама во школо не. Излези од школото па облечи што сакаш. Јас најразголена што сум отишла во школо (без разлика дали основно или средно) било во 3/4 панталони или фармерки и маичка со кратки ракави, или прерамки, ама не од оние тенките ептен, ко од градник што се.
И во мое време било така, а сега па младинава колку е распуштена... да те фати страв. А најтрагично е што наставниците не ги опоменуваат. Не знам кај вас, ама кај мене се шетаа кој како сака. Срамота!
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
Ам зш не рече да одите голи? Немаше да згрешиш де.
Ама пред да барате голи да одите, преминете прво на купачи. Да не е нагло, демек постепено се борите за своите права. И јуни месец веќе време е за капење, нема зошто да носите куси пантолони, облеката треба да одговара на температурата на воздухот (заборавив колку келвини).
таман од базен право во школо со купаќи
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Ако ми објасни некој стварно зашто не може да се оди со кратки и ако држи вода тоа, тогаш ја одма идем со фармерки на 38 степена. После дома кога ќе дојдам гаќите утоп ќе ми бидат, целиот испотен, смрдлив се` со цел да им удоволам на одредени луѓе.
облечи ленени панталони бе , и ленена кошуЉа ем нема да ти биде топло ем ќе бидеш еротика ко сони крокет :tapp: од мајами вајс

цц што нежна младина бре , ај и без маици во школо да со оди , што им фали на сите што пред вас завршија во средно и морале да ја трпат таа "тортура" да носат долги панталони во школо, ? абе образовна институција е ова а не B2 или таму може да се потите по фармерки
 
Член од
12 март 2008
Мислења
51
Поени од реакции
8
Многу попаметно е да се дозволи носење на оние ,,трифртаљки", кај тие нема НИШТО непристојно, а и нема никој да се запотува .... по жештиниве не се дише во училниците, а има и многу такви кои не користат никаков дезодоранс...ДА! во 1-ва средна на 15-16 години не користат...па се случува цела училница да труе, да не се дише внатре...ТРИФРТАЉКИ FTW!
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Се надевам дека нема жртви или катастрофални последици од носењето долги пантолони.
ако има пријавете.
како и да е школската година заврши и сите преживеаа,барем ја мислам така.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom