Забрането носење кратки пантолони во училиште...?

Статус
Затворена за нови мислења.

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
НЕМАТЕ школски устав??

Кај мене во школо има правила на однесување! Сакаш почитувај сакаш не, ако им текни, дека имаш прекршок направено, те брка од час, или не те пушта да влезиш, па не им фуфка воопшто!

Крај! И крајно ги почитувам тие длуки, бидејки пред се и професорите се луѓе, и школото не е модна писта или кафич!
Тој школски устав сте го составувале вие? Сигурно да. Тогаш тој не е официјален. Има официјални правила за училишните установи во кои никаде не се забранува носење на шорцеви во школо. Јас стварно не знам зашто го сметаат за непристојно тоа. На крај краева нека стават клима и еве ако треба и со зимска јакна ќе седим во училница.
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Oсвен првите 2 реченици кои се однесуваат за Прити Грл останатото е околу моето општо мислење за 3/4 панталони,а понатака зборувам за Агора, само заборавив да го вметнам во мојот пост, и сега не можам да правам едит :)
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Ненам зошто уште имате дилема со тоа дали да се носат или не кратки пантолони во училиште или не.
Само еден пример тоа ти е исто кога ќе се качите во тахи и возачот да е по кратки, прво вас нема да ви биде убаво второ тоа едностано неличи ( барм за мене ).
И кај нас во средно ( ова пред 4г :) ) не беше дозволено да доаѓаме по кратки или по папучи, едноставно добиваш коментар не си на плажа напушти го часот.
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
А да организираме протести? за поставување на клими и носење на купачи во школо?!
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Какви сме зелени ние младинава, може и тоа да ни текне :D
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Важно јас утре си одам во школо со кратки и никој ништо не ми може! Си кажа класната дека ќе може да се иде после 1 јуни...се организиравме сите машки од клас со кратки утре да дојдеме и на класен час сите нозете горе прекрстени да ни бидат хаха
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Ние уште пред 2 недели идеме со кратки. Прошла година постојано ме бркаа од информатика. Сега ништо не прават.
 

Nikolic

Џентлмен
Член од
8 април 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
68
Агора цело време се вртиш во круг,нон стоп кажуваш едно исто во друга форма.Абе човече сфати дека живееш во МАКЕДОНИЈА и дека неможеме да си дозволиме да има клима во секоја училница.И сфати веке еднаш дека ПРАВИЛА СИ СЕ ПРАВИЛА и мора да се почитуваат,а во тие правила спага и носењето долги панталони.
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Еј пеер4е браво еј...му викна на тој професорот така, брао брат4е така треба..они мене ќе ми кажат ја шо да праам.ај ако не следно коа некој ќе ме погледне криво ќе го утепам..шо го ебам законот?!
Добро да ве прашам кој ве воспитувал вас? почит кон постар кон забрана, закон?! нешто познато ви е?
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Абе сестри4е да ти кажем само дека со закон НЕ е забрането да се носат кратки во школо. Нека го променат статутот на школото и ја после ја менувам гардеробата. Стварно не знам зашто реагирате вака цинички.
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Абе деца вчера почнаа да се носат крати утре завршува годината и вие два дена неможете да издржите многу нежни бе???

Кај отиде светов :raz:

Да не се знае и да се почитуваат правила.
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Абе сестри4е да ти кажем само дека со закон НЕ е забрането да се носат кратки во школо. Нека го променат статутот на школото и ја после ја менувам гардеробата. Стварно не знам зашто реагирате вака цинички.
колку работи има да се променат вие за ова се фативте ко се друго да е средено..
и да има потреба од цинизам зашто можеби така ќе сватите што сакаме да ви кажеме.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
колку работи има да се променат вие за ова се фативте ко се друго да е средено..
и да има потреба од цинизам зашто можеби така ќе сватите што сакаме да ви кажеме.
Нема потреба ништо да се менува во поглед на носењето кратки панталони. Се е ок! Тоа што професорите нејќат да не гледаат во кратки, тоа е веќе друго. Згора на тоа имам многу убава нога. :pos: :pos: :pos: :pos:
 

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
Нема потреба ништо да се менува во поглед на носењето кратки панталони. Се е ок! Тоа што професорите нејќат да не гледаат во кратки, тоа е веќе друго. Згора на тоа имам многу убава нога. :pos: :pos: :pos: :pos:
Абе тоа се вика Дрес код правила во облекување.

И се знае каде и како треба да бидеме облечени се знае во училиште по долги пантолони, а на базен по кратки.:helou:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Како и во секоја институција кратките пантолони представуваат вулгарност и пример за некултура. Затоа носете си долги сукњи или панталончиња/фармерчиња. Не е толку лошо, кога ке се навикнете еднаш нема да ви недостасуват.

А замислете што се деси на фаскс.... Го гледам едно бате по бело маиче (она што се носи под кошула), по шорцеви и јадранки со индекс во рака оди кај професор да зема одценка. Кога професорот може да дојде со сако, кошула, кравата негледам зошто не би постоел некој бон тон во облекувањето. Сепак на дечкото му фалеше уште крпа и можев со глава да гарантирам дека ке оди на базен. Кога јас би бил професор некој таков да ми дојде, би му ја дал одцената по 3 сесии кога ке биде зима па ке мора да дојде пооблечен.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom