"Заборавени" играчи

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.134
Поени од реакции
21.047
А требаше да биде уругвајскиот Меси :(
Заради тоа пропаѓаат, им наметнуваат глупав, непотребен притисок.
Шо мора бе да биде уругвајски Меси?
Нека си биде како што му е името, нека си гради кариера човекот, не мора да го закопуваат со непотребни споредби..

Посебно во Англија, колку таленти така пропаднаа.. Секој млад играч си има одредено чиј наследник е. Новиот Тери, новиот Кол, новиот Бекам, новиот Џерард, Руни, Шерингем, Шилтон, Ширер, Невил.........
 
C

Castiel

Гостин
Заради тоа пропаѓаат, им наметнуваат глупав, непотребен притисок.
Шо мора бе да биде уругвајски Меси?
Нека си биде како што му е името, нека си гради кариера човекот, не мора да го закопуваат со непотребни споредби..

Посебно во Англија, колку таленти така пропаднаа.. Секој млад играч си има одредено чиј наследник е. Новиот Тери, новиот Кол, новиот Бекам, новиот Џерард, Руни, Шерингем, Шилтон, Ширер, Невил.........
Величе Шумуликовски од тоа неможеше да пркне...дека го направија Македонскиот Џерард.... :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.314
Поени од реакции
22.664
Заради тоа пропаѓаат, им наметнуваат глупав, непотребен притисок.
Шо мора бе да биде уругвајски Меси?
Нека си биде како што му е името, нека си гради кариера човекот, не мора да го закопуваат со непотребни споредби..

Посебно во Англија, колку таленти така пропаднаа.. Секој млад играч си има одредено чиј наследник е. Новиот Тери, новиот Кол, новиот Бекам, новиот Џерард, Руни, Шерингем, Шилтон, Ширер, Невил.........
Ја тоа го напишав зашто ми дојде како прва асоцијација за него кога првпат го прочитав во квалификациите за светското у Јужна Африка...а не дека јас очекував дека ке биде нов Меси :cool:
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.837
Поени од реакции
2.104
Величе Шумуликовски од тоа неможеше да пркне...дека го направија Македонскиот Џерард.... :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
А имаше потенцијал дечкото и подобар од него да биде, и во иднина младите од островот да ги најавуваат како новиот Величе, ама таа споредба со Џерард го уби.:D
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Мелберг (y)

Му закачи гол на Јуве , во Копенхаген игра.

И Бред Емертон беше спомнат претходно, сеуште е активен, у Сиднеј игра.
Емертон само што се пензионираше минатиот месец.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.134
Поени од реакции
21.047
Ја тоа го напишав зашто ми дојде како прва асоцијација за него кога првпат го прочитав во квалификациите за светското у Јужна Африка...а не дека јас очекував дека ке биде нов Меси :cool:
Да не ме разбереш погрешно, не се однесуваше на тебе постот и прашањето, туку за медиумите кои го наметнуваат тој притисок на младите играчи.
 

_predator_

Студент\Џаболебар
Член од
17 декември 2012
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.461

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.314
Поени од реакции
22.664
Величе Шумуликовски од тоа неможеше да пркне...дека го направија Македонскиот Џерард.... :icon_lol::icon_lol::icon_lol:
a maлце му фалеше да се прослави :icon_lol:
--- надополнето: 11 февруари 2014 во 18:08 ---
Fran Merida i Jonathan Woodgate
A Robert Huth ??? ( ме потесети со Jonathan Woodgate кога отиде у Реал ,германецов отиде у Челзи) и 2006,07,08 ги праеа големи таленти ама ете :(
--- надополнето: 11 февруари 2014 во 18:09 ---
а Мерида беше од генерацијата на Денилсон,Вела,Бендтнер од Арсенал.....и Бендтнер им ја зема славата :pos:
--- надополнето: 11 февруари 2014 во 18:15 ---
Федерико Македа тргнал по другариве од Арсенал. Моментално со 22 год позајмен у Бирмингем
 
Последно уредено од модератор:

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.430
Поени од реакции
42.704
Хурадо исто така. Мислам оти од Атлетико беше? На фифа беше огромен талент, отиде во Шалке, па летна во Русија.. Сеа немам слушнато за него оддамна. :D


Едит: Сеа гледам на вики, овој бил дете на Реал уствари. :D
 

Зрното

Еден е Зизу.
Член од
17 септември 2007
Мислења
1.526
Поени од реакции
634
Adriano - ете го сеа само што се врати после 710дена не играње фудбал. Која левица...
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.314
Поени од реакции
22.664
Хурадо исто така. Мислам оти од Атлетико беше? На фифа беше огромен талент, отиде во Шалке, па летна во Русија.. Сеа немам слушнато за него оддамна. :D


Едит: Сеа гледам на вики, овој бил дете на Реал уствари. :D
Хурадо на фифа го играв :ROFLMAO: У Спартак Москва е ама слично ко Калстром шо беше ...(поише пред тв него на клупа ,а за 1 постава ...:oops:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom