"Заборавени" играчи

Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Следам прееска Сан Фернандо - Депортиво во трета шпанска лига и Депор прима гол од пенал, стрелец БИАБИАНИ.
Отворам, гледам големиот талент на Интер од пред 12-3 години :D
Три години заглавил батето во трета шпанска лига.
Never forget
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
Сега знам ќе има и некои просеци ставени, ама ќе ставам играчи од ПЛ лигата од клубови кои не биле доминантни во тоа време, но оставиле белег на лигата. Искрено сите ми се ептен драги, бидејќи ме потсеќаат на времето кога бев мал, со многу слободно време, во зимски денови, немав интернет/кабловска и се чекаше викенд да се пратат СИТЕ натпревари од Премиер лигата. Звучи смешно од денешна перспектива ама да се долови: мајка му на Филип: “Ајде на роденден си од 5 кај Сара“, Филип: “Не можам од 5 играат Виган - Болтон“. Па оваа објава нека е посветена за тоа време и за тие заборавени јунаци кои биле дел од нечие детство.

Анри Камара (јас Хенри си го викав, не може 2ца Анри независно што било име :D )
Овој го памтам како човекот што ги спасуваше Виган. Имаше уште едно црнче во Виган во тандем ми одеа двајцата, знаеше да се најде во право место во право време.

Габриел Агбонлахор
Меѓу првите натпревари кај што се сеќавам беше човеков како влага во игра и донесува победа, тогаш беше како млад талент најавуван од коментаторот, памтам беше многу брз.

Дарен Бент
Овој го знаат повеќето од Тотенхем, ама си газеше типот во Чарлтон. Имаше уште еден Маркус Бент заедно во напад беа, сакав да се исто јаки пошто исто презиме имаа, ама овој Маркус беше тешко дрво реално.

Мортен Гамст Педерсен
Овој веројатно го имате ставано често, ама морам и јас да го ставам. Мајстор за слободни удари, се знаеше Жунињо во француска лига, овој во англиска. И тој Блекбурн беше премногу заебана екипа, памтам Арсенал бајги го јадеа, незгоден противник за секого.

Стивен Ајрленд
Тоа беше асоцијација за Манчестер Сити, заедно со Ричард Дан. Сити беа генерално слаб тим, ама знаеа да те заебат и да те тепаат со Бартон тепачот и гркот Самарас.

Кевин Нолан
Овој човек е асоцијација за Болтон од тоа време, капитен на тимот. Тој Болтон исто беше многу заебан противник, нешто како Блекбурн. Еден натпревар памтам 3:2 се вративме против нив после 2:0, ама го имаме и бајги јадено, тим што секого може да го победи независно дали дома или на гости.

Нико Крањчар
Не ми текна на некој играч од тогашниот Портсмут, што би бил позаборавен од овој. Ми текнува на Сол Кембел и Кану, како и на Хари Реднап како тренер. Многу симпатичен клуб.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
^ црнчето од Виган да не Хуго Родалега ?
После Хенри Камара дојде Амр Заки ама тој е Египќанец.
Најверојатно Џејсон Робертс е црнчето сега кога побарав, иако низ магла ми е неговиот лик :D И скроз ги изумив лорд Хески и Антонио Валенсија дека играле во Виган, worth mentioning :D
П.с. И Родалега беше топ играч
 
Последно уредено:

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.109
Поени од реакции
20.948
Ми текна на играчов. Мислам дека не искористи ни 30% од потенцијалот што го поседуваше. Жереми Менез.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.109
Поени од реакции
20.948
Легенда на Фудбал Менаџер 08.
Не знам, немам играно ФМ. :D Типот беше страшен талент, мислам дека имаше потенцијал за многу појака кариера да направи. Белиот Балотели.
 
Ф

Флеш

Гостин

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.240
Поени од реакции
22.436
Ако приметите чудно е што последниве 2-3 год за златна топка се борат 35+ и 20+ год играчи. Каде се играчите во најдобри години 25 -30 ?
Screenshot_20230913_132744_Instagram.jpg
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.000
Поени од реакции
4.149
Ако приметите чудно е што последниве 2-3 год за златна топка се борат 35+ и 20+ год играчи. Каде се играчите во најдобри години 25 -30 ?
Прегледај го приврзокот 390693
Од 30 номинирани за оваа година 10 се од 25 до 30год, тоа е третина. Значи ти паѓа муабетов во вода. Ако овие не успеале не значи дека други не дошле на нивно место.

Барела, Кејн, Рубен Диаш, Ким, Емилиано Мартинез, Лаутаро Мартинез, Онана, Родри, Салах, Бернардо Силва.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.240
Поени од реакции
22.436
Од 30 номинирани за оваа година 10 се од 25 до 30год, тоа е третина. Значи ти паѓа муабетов во вода. Ако овие не успеале не значи дека други не дошле на нивно место.

Барела, Кејн, Рубен Диаш, Ким, Емилиано Мартинез, Лаутаро Мартинез, Онана, Родри, Салах, Бернардо Силва.
Малце подлабоко кога ќе погледнеш никој од овие што ги наброја не беше Тier 1 талент како што беа оние погоре. Сите овие ти што ги наброја на прилично касни години се прославија за разлика од тие ја што ги постирав со што доаѓаме до заклучокот дека овие се тука каде што се затоа што тие поталентираните од нив не ги исполнија очекувањата па логички после Tier 1 доаѓа Тier 2. Не го сфаќај ова дека викам дека не им е заслужена борбата за златна топка. Затоа и онаа мојата група ги нарекувам само талентирани а не и успешни.
 
Ф

Флеш

Гостин
Поентата е ,сите се со расипани карактери на крајот.

Денешниве манекени станаа . Како тетоважа,фризура,кој највеќе ќе се покаже пред светот.


Фудбалот изумре. Се е пари и покажување кој има повеќе раскош . До вчера мотив беше меритетот и шо ќе изградиш . Роналдо затоа највеќе страдаше на крајот . Не е се само ти и ти и праење 199 деца и да дупиш и возиш коли .Усра се што имаше во МанЈу . Его пичка фудбалер . Затоа Меси е спротивно и газеше .Карактер и лојалност и фудбал .


Нејмар . Можеше сфе да има .Усра со транферот во Псж .... Курчење,пари го акна у глаата и само да глуми коа ќе го допрат .


Задни десет години се усра фудбалот. Со Арапите до 2030 и шо им додели Министерството за Спорт инекцијата од 30 милијарди евра на арапскиот фудбал .

Вечен помин на фудбалот.


 

volare_g

Nediplomiran i nedokvakan
Член од
28 февруари 2014
Мислења
700
Поени од реакции
1.775
Сега знам ќе има и некои просеци ставени, ама ќе ставам играчи од ПЛ лигата од клубови кои не биле доминантни во тоа време, но оставиле белег на лигата. Искрено сите ми се ептен драги, бидејќи ме потсеќаат на времето кога бев мал, со многу слободно време, во зимски денови, немав интернет/кабловска и се чекаше викенд да се пратат СИТЕ натпревари од Премиер лигата. Звучи смешно од денешна перспектива ама да се долови: мајка му на Филип: “Ајде на роденден си од 5 кај Сара“, Филип: “Не можам од 5 играат Виган - Болтон“. Па оваа објава нека е посветена за тоа време и за тие заборавени јунаци кои биле дел од нечие детство.

Анри Камара (јас Хенри си го викав, не може 2ца Анри независно што било име :D )
Овој го памтам како човекот што ги спасуваше Виган. Имаше уште едно црнче во Виган во тандем ми одеа двајцата, знаеше да се најде во право место во право време.

Габриел Агбонлахор
Меѓу првите натпревари кај што се сеќавам беше човеков како влага во игра и донесува победа, тогаш беше како млад талент најавуван од коментаторот, памтам беше многу брз.

Дарен Бент
Овој го знаат повеќето од Тотенхем, ама си газеше типот во Чарлтон. Имаше уште еден Маркус Бент заедно во напад беа, сакав да се исто јаки пошто исто презиме имаа, ама овој Маркус беше тешко дрво реално.

Мортен Гамст Педерсен
Овој веројатно го имате ставано често, ама морам и јас да го ставам. Мајстор за слободни удари, се знаеше Жунињо во француска лига, овој во англиска. И тој Блекбурн беше премногу заебана екипа, памтам Арсенал бајги го јадеа, незгоден противник за секого.

Стивен Ајрленд
Тоа беше асоцијација за Манчестер Сити, заедно со Ричард Дан. Сити беа генерално слаб тим, ама знаеа да те заебат и да те тепаат со Бартон тепачот и гркот Самарас.

Кевин Нолан
Овој човек е асоцијација за Болтон од тоа време, капитен на тимот. Тој Болтон исто беше многу заебан противник, нешто како Блекбурн. Еден натпревар памтам 3:2 се вративме против нив после 2:0, ама го имаме и бајги јадено, тим што секого може да го победи независно дали дома или на гости.

Нико Крањчар
Не ми текна на некој играч од тогашниот Портсмут, што би бил позаборавен од овој. Ми текнува на Сол Кембел и Кану, како и на Хари Реднап како тренер. Многу симпатичен клуб.
Bent i Gabi Agbolanhor sega vodat ytrinsko show na talk sport , jaka hemija imat i se gazam sekoe sabajle koga odam na rabota :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom