"Заборавени" играчи

Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.082
Поени од реакции
1.908
Дигао братот на Кака поигра на неколку утакмици за Милан и поќе ни трага ни глас од него
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Дигао братот на Кака поигра на неколку утакмици за Милан и поќе ни трага ни глас од него
Според Википедија има еден натпревар за Милан, ама реално и тој му е многу. Исто тешко дека можеш да заборавиш некој што воопшто не го знаеш :D
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.082
Поени од реакции
1.908
Според Википедија има еден натпревар за Милан, ама реално и тој му е многу. Исто тешко дека можеш да заборавиш некој што воопшто не го знаеш :D
Za Milan navivam zato go znam imase nekolku nastapi mislam deka odbrana igrase kolku od tie bile na oficijalni natprevari neznam :D
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.113
Поени од реакции
20.956
Само не заборавај дека таа сезона Графите имаше полни 30 години. Остана уште 2 после во Волфсбург и толку е, не беше млад како Џеко за да му претстои некоја позначителна кариера.
Овој гол не се заборава :D
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Овој гол не се заборава :D
Против легендите на Баерн - Ренсинг, Лел, Отл, Брено, Одо... Колку поплански работи Баерн сега во споредба со тогаш, Клинсман колку се избрука таа сезона.

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.082
Поени од реакции
1.908
Ohuchi Onyewu igrase na stoperskata pozicija za Amerika neznam kolku od vas se sekavaat na ovaj igrac igrase i za Milan i Sporting.

Chris Samba i toj isto taka stoper ogromen korpulenten afrikanec igrase vo Blackburn vo premier ligata lici na Morgan kapitenot na Leicester.

Nesto i od naseto prvenstvo tie sho pratite ke se setite od sampionskata generacija na Gjorce Petrov napagac imaja brazilec Washington 2 metra i nesto bese visok posle to potpisa za Partizan :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Што се случи со Буонаноте, нели имаше сообраќајка по негова вина и сите во колата починаа освен него? Ако не те мрдне вакво нешто, не знам што.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Што се случи со Буонаноте, нели имаше сообраќајка по негова вина и сите во колата починаа освен него? Ако не те мрдне вакво нешто, не знам што.
Направи трансфер во Шпанија, Малага мислам или така нешто, ама не направи ништо посериозно. :)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.518
Поени од реакции
62.373
На Твитер додуша, па ме заинтересира каде е.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Ми искочи некој линк од нашава репрзентација пред 5 години, па едиција на заборавени играчи, МК-верзија:

Даниел Георгиевски - до скоро стандарден десен бек во репрезентација, стандарден и за Стеауа дури не почна да дава автоголови. Се врати во родна Австралија најдобрите фудбалски години да ги помине во полуаматерската нивна лига. На 29 годни, прави „спектакуларен“ трансфер од Мелбурн во Њукасл Џетс.

Агим Ибраими - братот пропадна откако го сјебаа повредите, се дозаеба уште повеќе што отиде и во факинг Казакстан по пари, сега без договор, на 29 години.

А двајцата во еден период беа играчи од кои се очекуваше да направат трансфер во врвна лига. :D

Додуша Ибраими и направи, позајмица во Каљари, ама не доби шанса таму...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.518
Поени од реакции
62.373
Георгевски беше еден од подобрите играчите во Мелбурн, следев минатата сезона и А-Лига. Памтам дека идиотиве го викнаа, требаше да настапи за нашата репрезентација, и откако дојде во Скопје, му кажаа дека по грешка е повикан.

Пола свет прелетал. за да го ебаваат нашиве. Мислам дека ова се случи баш кога се исшамараа нашиве, па тоа на времето беше поголем скандал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom