Заби и сѐ во врска со забите

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Primetiv deka megu prednite dva zaba mi se stvorilo prostor go prasav zabarot on vika toa e normalno ama mene strasno me nervira toj prostor megu zabite. Porano mi bea spoeni
od sto bi mozelo da e toa?
care?
inaku ne pusam pa koj zane nesto vo vrska so ova neka pise
Please...:nesum:

Zboruvam za prostor megu srdinata na zabite dolu se spoeni
Нормално е зошто забите се во движење целиот живот,не престанува поместувањето со пораснувањето на забите :)
Чаре,имаш мобилни и фиксни протези :)Стави си додека ти е време и додека не ти е поголем проблемот.
 

Геврек

O ALQUMISTA
Член од
6 ноември 2008
Мислења
770
Поени од реакции
483
Мислиш во пределот на коренот се споени а погоре се појавил просторот или буквално се одвоени еден од друг?
Vaka, batali go korenot
imam super ubavi zabi, barem taka mi vika zabarot, prednite dva zaba mi se spoeni ko so treba no me nervira ona prostorce megu niv na sredina t.e. da ne e taa prazninka zabite bi mi bile idealno speni
mislam deka sum jasen sega :)
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Да си ги мијам забите и сум голем зависник од нив кога ке станам никаде не излевам без да си ги измијам забите:nesum: :nesum:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Ги мијам забите кога станувам и пред легнување ме мрзи после секое јадење инаку на стоматалог одам само кога има потреба а овака тешко да отидам.:helou:
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Ги мијам забите 2 на ден наутро и навечер, е сега за контрола на забите порано идев на 2 месеци ама сега неможам да се пофалам со таа редовност:kesa:.Немам расипани заби, иако во последно време сум доста непримерна пациентка:kesa:.
 

kostovska

Рокенролистика :))))))
Член од
22 јануари 2009
Мислења
368
Поени од реакции
11
за мојве заби се грижам оноколку колку што мојве зублиња се грижат за мене :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud: хехеххе.ШАЛА. па нормална хигиена после секој оброк хи хи хи три пати на ден доволно е :salut:
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Се грижам доста.Обавезно посетувам заболекар еднаш месечно за контрола и мијам заби редовно(2 пати секако а понекогаш и повеќе после секое јадење,пиење)
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
najmnogu si se grizam za zabite, gi mijam obavezno posle sekoe jadenje i sekoj mesec si odam na stomatolog da vidi dali e se vo red:pos2:
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
dali nekoj moze da mi pomogne : mi treba nekakva literatura za znacenjeto na orientacionata protetskata ramnina kaj totalnite protezi.
ova mi e seminarska rabota no nikade na internet ne mozam da najdam nikakvi informacii nitu sliki
VE MOLAM ZA POMOS
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
20
Поени од реакции
1
a moze li nekoj da mi kaze kolku iznesuva otprika cenata na eden implant na primer za 5-ka?
 
Член од
20 февруари 2010
Мислења
67
Поени од реакции
2
Јас имам ставено 4 порцелански заби (од здравствени причини). За сите 4 заби платив 200 евра. Еден заб чинеше 50 евра.
 
Член од
15 април 2010
Мислења
78
Поени од реакции
1
Moze nekoj da mi kaze (od prilika) kolku e tretman za belenje na zabi i dali potoa treba redovno na nekolku meseci da se pravi tretmanot ?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
А да не се заебувате со тоа ласерско избелување може?
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Како избирате добар стоматолог ? На кого се доверувате - поаѓајќи од тоа дека сакаме да го добиеме НАЈ доброто ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom