ЗЕМЈОТРЕС!

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
Ааа! Куманово никогаш ништо не се осеќа.:))) Или барем јас ништо не приметувам како дрма :vozbud: .
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
32
Накај 15 до 3 ми се расипа 5-ката.. Да не е од земјотресот?
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Граѓаните на Скопје попладнево почувствуваа земјотрес, кој бил надвор од македонското епицентрално подрачје, соопштија од Институтот за земјотресно инженерство и инженерска сеизмологија при Природно математичкиот факултет во Скопје.
Оттаму додаваат дека епицентарот на земјотресот кој бил со јачина од 4.5 до 4.7 степени според Рихтер бил во Косово, во областа Зубин Поток, поточно во местото Исток.
Според информациите што ги добиле македонските сеизмолози земјотресот се случил во 14.38 часот по локално време.
Директорот на ИЗИИС, Михаил Гаревски изјави дека станува збор за потрес од помали размери кој не предизвикал штета. Тој смирува дека истиот на ниеден начин не е поврзан со македонското епицентрално подрачје, а уште помалку со скопското.
Според него потресот не е ниту последица на дождот и снегот кој го зафати Балканов во последните неколку денови.
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
јас спиев тоа време :toe: ма земјотрес, ма поплави...........ништо ама буквално ништо не оооосссссееетттиииииввв
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
И како и обично, јас ништо не осетив. :toe:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.799
Поени од реакции
72.011
Сум решавал задачи на ПМФ, и низ такви задачи ни цунами да има нема да осетам а не па еден обичен земјотрес :pos:
 
Член од
6 февруари 2008
Мислења
1.272
Поени од реакции
229
Го осетив, мислев дека сум нездрав пошто во истиот момент ги гледав сликите на Кајгана за земјотресот во Чиле :nesvest:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.552
Накај 15 до 3 ми се расипа 5-ката.. Да не е од земјотресот?
У тоа време обично се заебуваат од кам4е кое всушност по грешка се нашло на патот.

Иначе не осетив земјотрес и мило ми е што е така.
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.899
Поени од реакции
717
Мене мајка ми се чудеше и смееше и после кога виде на вести ја зезав....од дома само јас го осетив ,после ја не им чинам :)
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Најн, на факултет, изгледа презадлабочена бев во асистентката и предавањето де :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom