Журка на средно водно, сабота 02.06.2012

Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Топ си беше журчево , музичето 5ка немаше тупење со некој доасдни траки се беа хит до хит :D
 
П

Паган-др

Гостин
Интересно журче. Убава музика, немаше премногу гужва, онака таман беше. Едина ствар, што уште доле 2-3 кривини после основното не пуштаа џандари нагоре со кола, па душа остаив пешки до средно.
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Можам колку сакам да јадам го*на за евентов. Како прво оди превозот, ќе пратат по еден автобус на секој саат (зборам за после 12 ова) каде што ќе се напукаат 100 души и се возиш со страв да не забегаш во провалија. После тоа за една ебана лименка плаќаш 100ка! Каде бе алоо??? Музиката ок што беше иако Бабура органски не го можам, после тоа во врска со музиката што можам да кажам е БРАВО што ја пуштија Deep Fear и Црно и бело од Калиопи по 100000000 пати, многу креативни диџеи нема што. И на крај остана (ова си е за мене само наменето дека не ми се по ќеиф вакви работи) да а тоа е народот што беше... Издрогиран кремец еден до друг, многу лоша сорта жими една сестра, ова викам само дека некако смешно ми е да се дрогирам на песни во стил на Danza kuduro и трејдмарк песната на Бабура, Сите мои слики. Ама ништо не ги обвинувам овие луѓе, нивни филм, нивна дрога. Оцена 5 (од 10)
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
За овој народ ништо не треба бесплатно. Толку пијани деца на едно место немам видено. Музичето беше убаво, народ доволно али за вожња беше хорор. Ти излегуваат со мотори, рипаат на улица, паркирани кај ќе им дојде хорор. Во секој случај вакви работи му требаат на Скопје, на Водно е одлично место ( со добра организација за транспорт). Пивото 100денари лименка, ма дај не серете бе скопска затоа ве избација од сите дискотеките претеризам.

Заборавив да споменам дека Стеф шеташе со две пички:icon_mrgr:
Па на Водно и тоа Хаус журка што очекуваш да има ?
И се гледаше дека им треба транс али ај некако гураа и на хаусот :)
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Абе многу ќењање за журка беспари не треба , ако не ти одговарал автобусот ( што и тој беше БЕСПАРИ ) бујрум фати си такси и оди нагоре , ако не ти одговарало пивото 100 денари никој не те фати за врат од тамо да купиш , си земеш еден ранец натовераен со пиво и немаш гајле ама сеа кој ти е крив :D
 
S

Stef Bachatero

Гостин
За овој народ ништо не треба бесплатно. Толку пијани деца на едно место немам видено. Музичето беше убаво, народ доволно али за вожња беше хорор. Ти излегуваат со мотори, рипаат на улица, паркирани кај ќе им дојде хорор. Во секој случај вакви работи му требаат на Скопје, на Водно е одлично место ( со добра организација за транспорт). Пивото 100денари лименка, ма дај не серете бе скопска затоа ве избација од сите дискотеките претеризам.

Заборавив да споменам дека Стеф шеташе со две пички:icon_mrgr:
И со 100 манијаци на дрога околу нив...
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Па како сакаш да биде на истрипано место во планина каде што трае журката до 5 сабајле ?
Јас не сакам ништо освен да е мирно околу моја околина.дур се журкам без разлика каква журка .
 
B

Black Guard

Гостин
А по кој повод е журкава?

Свеченото отварање на жичара:vozbud:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Повод лудница :ROFLMAO:
Али во секој случај му требаат вакви работи на Скопје, само поводот нека го заменат во БЕЗ ПОВОД.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Јас не сакам ништо освен да е мирно околу моја околина.дур се журкам без разлика каква журка .
Eпа брат, си ја згрешил журката :)
На оваа журка треба да откачиш(и не ти треба дрога за да откачиш).
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
како и да е местово се покажа одлично за журка од отворен тип
 

Altair

Шмеќер
Член од
30 јуни 2008
Мислења
306
Поени од реакции
192
За овој народ ништо не треба бесплатно. Толку пијани деца на едно место немам видено. Музичето беше убаво, народ доволно али за вожња беше хорор. Ти излегуваат со мотори, рипаат на улица, паркирани кај ќе им дојде хорор. Во секој случај вакви работи му требаат на Скопје, на Водно е одлично место ( со добра организација за транспорт). Пивото 100денари лименка, ма дај не серете бе скопска затоа ве избација од сите дискотеките претеризам.

Заборавив да споменам дека Стеф шеташе со две пички:icon_mrgr:
леле и ја го видов Стеф хаха ама нешто беше разочаран и тажен :(

он топик: Солидно , со оглед на тоа што пешки стигнав во 1ипол немав сила за многи ѕенѕање али интересни сетови
али за враќање ни еба матер таксистот жив глуп цела планина ја сврте до нерези да не однесе 420 ден ни зема :mad:
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
леле и ја го видов Стеф хаха ама нешто беше разочаран и тажен :(
Тапа му било поради издрогираните фаци околу него му го нарушувале мирот :D
Иначе и на нас ни зема 400 денари поради тоа што не можел да се качи откај Кочо Рацин блокирано било не пуштале па така морал од Нерези да иде за до средно.
 

Serengeti

Има само една вистина сето друго е лага
Член од
4 февруари 2009
Мислења
260
Поени од реакции
63
Дј Бабура, зашто зашто
Ај што пуштаа хаус али некој олд скул шит
Мене ми беше безвезе искрено поише очекував, поубаво си го замислував и на крај срање
 

Kajgana Shop

На врв Bottom