Журка на средно водно, сабота 02.06.2012

Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
По повод една година од свеченото пуштање во употреба на скопската жичница, оваа сабота на паркингот на Средно Водно ќе се организира голема роденденска журка.


ЈСП- Скопје ги поканува сите граѓани да го прослават првиот роденден на жичницата која го поврзува Средно Водно со Милениумскиот крст.
На забавата која ќе трае до раните утрински часови, предвидено е учество на жонглери, акробати, спортски активности и настап на пејачот Влатко Илиевски.
Од 16 до 20 часот ќе настапуваат децата од „Супер ѕвезда“, а од 20 до 5 часот по полноќ сцената ќе ја превземат ди-џеите Бабура, Боби, Марга Сол, Бранчез и Дела.
Автобуската линија „Милениумски крст“ ќе функционира нормално, а по 20 часот ќе сообраќа само од ОУ „Кочо Рацин“ до Средно Водно и во обратен правец. Превозот ќе биде бесплатен.
Поводот им е живо срање ама битно да видиме аир и ние од државниве пари доста на споменици дај да се ижуркаме малце ваљда ке биде добро :D
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Хахаха фала богу журче некое :sneaky: фала богу ставија бесплатна линија :sneaky: :icon_lol: Јас ќе одам да видам баш како ќе ја направат оваа журка се надевам ќе има ѕензи со големи сиски :love:
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Само да не ја усерат бината да биде нешто минијатурно мизерно без асално осветлување ке ми го утепа филмот на журката :D
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Ок, до средно Водно безпари. А жичарата ќе вози без пари? Нели неа ја прославуваат?!
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.574
А бе и бината нека не е нешто којзнае што, само да има добри пијалаци по помали цени и нешто за јадење, скаричка и сл.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
А бе и бината нека не е нешто којзнае што, само да има добри пијалаци по помали цени и нешто за јадење, скаричка и сл.
па со оглед дека е журката на отворено , зашто не си натовариш пиење :D
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
И јас ќе одам да славам за жичарата :ROFLMAO:
Колку глуп повод али важно е нешто да се дешава. Се надевам во куќичките нема да видам пијачки над 200денари, а и дечкото пред мене имаше право натовари го гепекот и тргај.
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
ке бидам таму, само кое време ке почнат асалните артисти ди-џеи итн. да не има некој информација?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
ке бидам таму, само кое време ке почнат асалните артисти ди-џеи итн. да не има некој информација?
па од 8 почињат дј ите , и за големо разочарување бранчез е од 8 до 10 така има пишано на фејс
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Има некој информација дали има гужва со коли и паркинг горе?
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
714
Луге јас сум премногу задоволен,журкава има 9-ка од мене,само заради тоа што го преценија пивото 100 денари иначе чиста 10-ка.Толку позитивност имаше,добри сетови од кога стигнав на Марга Сол па се до крај до 3 и нешто до колку што останав.Одлично.Само организацијата со автобусите беше лоша,или нашата (не)култура ем беа многу големи турканици да се влезе ем многу слабо ги имаше.Затоа јас од 3 и нешто до доле до Клинички пешки до 4 и 10 и топ со друштвото надоле си се изнасмеавме.
 
Член од
23 декември 2011
Мислења
980
Поени од реакции
1.365
Само што се вратив, добро беше ама не нешто посебно. Малце некако луѓе, со автобусите тапа, по 300 во еден така што морав по козјите патчиња да се симнувам. Повеќе луѓе во шумичката имаше ем што се клецаа некои, ем други што дуваа а и трети што изгледаа пикник правеа. Хајлајт на вечерта беше што кога отидов да мочам наидов на две девојчиња што се лапаа ама се исплашија и џаде фатија. Инаку организација нула.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Леле на козјите патеки се тркалаа луге доле а и ја богами се измачив.
Како и да е ок музиче журката ништо посебно можело и подобро но како и да е ок си беше.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
За овој народ ништо не треба бесплатно. Толку пијани деца на едно место немам видено. Музичето беше убаво, народ доволно али за вожња беше хорор. Ти излегуваат со мотори, рипаат на улица, паркирани кај ќе им дојде хорор. Во секој случај вакви работи му требаат на Скопје, на Водно е одлично место ( со добра организација за транспорт). Пивото 100денари лименка, ма дај не серете бе скопска затоа ве избација од сите дискотеките претеризам.

Заборавив да споменам дека Стеф шеташе со две пички:icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom