Живот назад во природа

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.783
Поени од реакции
39.048
Тешко враќање во природата... без струја и нет ќе нема кој да го види тој начин на живот и за џабе враќањето и колку е добро во природата. ДУри и македонските Робинзон Крусо типови имаат нет во куќарките од кал! :)

Голем процент од луѓето што денес јадат месо не би јаделе месо ако сами би требало да го заколат животното, слично и со враќање кон и во природата... би узумреле туку така, едноставно.... тоа би било добра замка за да се преполови човештвото.

Кампувајте и одржувајте го имотот на дедото во село со по недела две далеку од град и луѓе, но немојте да претерате, нема назад после :)
Не те бива тебе за култови значи. Не знам ни што си се нафатил со тоа да се бавиш. Додека ти рамблаш по форум, димче сигурно 5-6 нови во култот негов ќе внесе.
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.672
Поени од реакции
11.713
Не те бива тебе за култови значи. Не знам ни што си се нафатил со тоа да се бавиш. Додека ти рамблаш по форум, димче сигурно 5-6 нови во култот негов ќе внесе.
Ах, па да ме биваше јас манастир ќе ви направев на врв планина и сите таму, во природа! И извор ќе ви ископав! Гуру, монах, како сакаш кажи го... ќе проповедав слобода љубов итн итн, богови предци ... што е добро што лошо да се јаде, да се мисли... тоа е тој монолог, поточно муабет... Но како што велиш, јас тоа тешко...
Затоа седете си тука меѓу луѓето бидејќи природата не е за секој! Посебно денес со сето удопство и безбедност што го нуди модерниот живот...

Тешко е тоа... и си бара и знаење за природата, не само ајде земи North face палтенцето, земи скапите патики и стапчиња и ќе одиме...

Реков, тука многумина не би јаделе месо ако треба сами да го заколат јагнето или кокошката! Така да не ни размислувајте за враќање во природа... ќе се осакатите! Модерните робинзон крусо одат до најблиската продавница за да си купат бар цигари :)
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
630
Поени од реакции
1.347
Живот у природа не значи одма оф грид бафчи, стока чување и со волците....

Ја би со асфалт до поседот, 6Г интернет, со поглед накај морето доле...

 

Kajgana Shop

На врв Bottom