Живот во Швајцарија

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.662
Поени од реакции
34.954
Кажете каде има работа со англиски во Швица, страни за аплицирање и слично, на темава нема корисни информации. Секако дека е најдобро да се знае јазикот е сега кој колку може да научи и колку има капацитети за учење, може и јас сакам да сум милионерка, ама не сум, едно се можностите, друго се желбите, дај направете разлика и да разграничиме можности, од капацитети умствени и желби.
Личен асистент на нашиот банкар @Византиецот :D
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.329
Поени од реакции
2.179
Bebisisterka, a mozi i ke ti opali kecot pa ke go sarmiras tatkoto i ke zatrudnis. I posle kapata na krivo, ni angliski ni germanski ke ti treba.
Ete i toa vi go resiv :toe:
Dobro be za se treba da vi mislam :sneaky:
Wow kolku si smesen i interesen, epten kreativen si epten. Mnogu me nasmea stvarno svaka cast. Pameten i kreativen odgovor, dolgo go smisluvase sigurno, hahahhaa stvarno smesen si vickast so se vika.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.794
Поени од реакции
21.204
Wow kolku si smesen i interesen, epten kreativen si epten. Mnogu me nasmea stvarno svaka cast. Pameten i kreativen odgovor, dolgo go smisluvase sigurno, hahahhaa stvarno smesen si vickast so se vika.
De be, ni prva ni posledna ke si :sneaky: .
Ok togas bidi bebisisterka ama ne mu davaj, so da ti recam drugo :toe:
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.329
Поени од реакции
2.179
Личен асистент на нашиот банкар @Византиецот :D
Колку креативни и вицкасти луѓе леле на темава ахах стварно свака час. Стварно се смеам ме боли стомак од смеа.
Автоматски споено мислење:

De be, ni prva ni posledna ke si :sneaky: .
Ok togas bidi bebisisterka ama ne mu davaj, so da ti recam drugo :toe:
Стварно смешно е немој веќе стварно доста е се скинав од смеа.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.662
Поени од реакции
34.954
Колку креативни и вицкасти луѓе леле на темава ахах стварно свака час. Стварно се смеам ме боли стомак од смеа.
Автоматски споено мислење:


Стварно смешно е немој веќе стварно доста е се скинав од смеа.
Драго ми е што се насмеа.
Инаку не се заебаваме, членот што ти го потенцирав е успешен банкар кој лета со приватни авиони, оди на одмори во приватни викендици по тоа езерата, скија на Алпите, кавијарот го мачка како да е маргарин и е во високите кругови. И ова е само да му бидеш личен асистент, чисто да му го водиш распоредот, за повеќе не бива затоа што ќе го правиме Босански зет.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.794
Поени од реакции
21.204
Колку креативни и вицкасти луѓе леле на темава ахах стварно свака час. Стварно се смеам ме боли стомак од смеа.
Автоматски споено мислење:


Стварно смешно е немој веќе стварно доста е се скинав од смеа.
Ubo e da se smees zdravo e.
Samo pripazi da ne se podmocnis :cautious:
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.444
Поени од реакции
9.183
Wow kolku si smesen i interesen, epten kreativen si epten. Mnogu me nasmea stvarno svaka cast. Pameten i kreativen odgovor, dolgo go smisluvase sigurno, hahahhaa stvarno smesen si vickast so se vika.
Освен кај што се пошали со тебе, ти даде релативно паметен одговор, да не речам СУПЕР одговор ти даде.
Кај што се мали деца и нема потреба да знаеш Германски или др јазик може да поминиш со англиски и да им ги чуваш децата дома.


Кажете каде има работа со англиски во Швица, страни за аплицирање и слично, на темава нема корисни информации. Секако дека е најдобро да се знае јазикот е сега кој колку може да научи и колку има капацитети за учење, може и јас сакам да сум милионерка, ама не сум, едно се можностите, друго се желбите, дај направете разлика и да разграничиме можности, од капацитети умствени и желби.
Пошто до некаде и си малициозна во одговорите ете директно да те прашам, а ти колку имаш капацитети да научиш нешто и ШТО всушност знаеш да работиш па да го примеш тој англискиот? Чисто за да може човек да те насочи де.

А и ако знаеш англиски како не знаеш да гуглаш на англиски па да најдиш нешто што ќе ти се свиѓа, а го нудат како работа во Швица? м?
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.606
Поени од реакции
6.028

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.329
Поени од реакции
2.179
Освен кај што се пошали со тебе, ти даде релативно паметен одговор, да не речам СУПЕР одговор ти даде.
Кај што се мали деца и нема потреба да знаеш Германски или др јазик може да поминиш со англиски и да им ги чуваш децата дома.



Пошто до некаде и си малициозна во одговорите ете директно да те прашам, а ти колку имаш капацитети да научиш нешто и ШТО всушност знаеш да работиш па да го примеш тој англискиот? Чисто за да може човек да те насочи де.

А и ако знаеш англиски како не знаеш да гуглаш на англиски па да најдиш нешто што ќе ти се свиѓа, а го нудат како работа во Швица? м?
Лижи лижи ....Кај прочита дека барам работа во Швица? И кој така тука капацитетен ќе ме насочи, мислиш не гледам какви лејки сте ахах. Де не биди смешен. Јас само реков читај НИКАКВИ КОРИСНИ ИНФОРМАЦИИ НЕМА НА ТЕМАВА. Ако ти е нешто нејасно слободно пишувај си и онака имаш слободно време на претек. Можда ќе прочитам можда не у наредниве недели ако ми текне дека сум ти реплицирала.
Автоматски споено мислење:

Драго ми е што се насмеа.
Инаку не се заебаваме, членот што ти го потенцирав е успешен банкар кој лета со приватни авиони, оди на одмори во приватни викендици по тоа езерата, скија на Алпите, кавијарот го мачка како да е маргарин и е во високите кругови. И ова е само да му бидеш личен асистент, чисто да му го водиш распоредот, за повеќе не бива затоа што ќе го правиме Босански зет.
А да му го поп..иш на тој член ти, гледам му ги излижа јајцата пази на лигите ти течат по уста.
Автоматски споено мислење:

Bebisisterka, a mozi i ke ti opali kecot pa ke go sarmiras tatkoto i ke zatrudnis. I posle kapata na krivo, ni angliski ni germanski ke ti treba.
Ete i toa vi go resiv :toe:
Dobro be za se treba da vi mislam :sneaky:
Ауу гледам сигурно чистиш вциња у Швицана чим толку ти се лижат, денгубачиве форумски. Мислат ќе ги влечеш, малоумни, да си наплатиш! Шмркни си бело и орелчето и кечето на страна ич да не ти чуе сечениот за ништо.:icon_lol:
 
Последно уредено:
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.444
Поени од реакции
9.183
Ако ти е нешто нејасно слободно пишувај си и онака имаш слободно време на претек.
Ќути не ги побрка профилите, добро е што ме цитира од овој наместо од другиот. :D
Talking about... вишак време. :popce::popce:
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.329
Поени од реакции
2.179
Ќути не ги побрка профилите, добро е што ме цитира од овој наместо од другиот. :D
Talking about... вишак време. :popce::popce:
Гледам си ми бил на профил, од што бев "активна" на форумов си го заборавив пасвордот па дури и кој емаил сум го користела.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.444
Поени од реакции
9.183
Гледам си ми бил на профил, од што бев "активна" на форумов си го заборавив пасвордот па дури и кој емаил сум го користела.
1. Не можеш од никаде да видиш дали сум ти бил или не на профил, ако те интересира НЕ сум ти бил ниту ти реков такво нешто.

2.
Лижи лижи ....Кај прочита дека барам работа во Швица? И кој така тука капацитетен ќе ме насочи, мислиш не гледам какви лејки сте ахах. Де не биди смешен. Јас само реков читај НИКАКВИ КОРИСНИ ИНФОРМАЦИИ НЕМА НА ТЕМАВА. Ако ти е нешто нејасно слободно пишувај си и онака имаш слободно време на претек. Можда ќе прочитам можда не у наредниве недели ако ми текне дека сум ти реплицирала.
Штом не бараш работа во Швица и штом тука сите сме ЛЕЈКИ, ти како паметна ЗОШТО губиш време тука?

3. Ако си толку паметна, а другите се лејки и го постави прашањето пошто НЕМА корисни информации на темата (ако се лажеме) тогаш ЗОШТО ти како така паметна не изгугла работни места па да придонесиш во темата и да постираш некои, нели ние другите глупави сме.

4. ОДИ на другиот профил сега и замарај оттаму, пошто нели немаш време.

5. Толку со реплики со тебе, очигледно си тешка офтика - на што сакав да ти скренам пажња. :kuracc:

Со лесно. :smirce:
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.606
Поени од реакции
6.028
Лижи лижи ....Кај прочита дека барам работа во Швица? И кој така тука капацитетен ќе ме насочи, мислиш не гледам какви лејки сте ахах. Де не биди смешен. Јас само реков читај НИКАКВИ КОРИСНИ ИНФОРМАЦИИ НЕМА НА ТЕМАВА. Ако ти е нешто нејасно слободно пишувај си и онака имаш слободно време на претек. Можда ќе прочитам можда не у наредниве недели ако ми текне дека сум ти реплицирала.
какви податоци очекуваш во темава за Швајцарија од ликови кои веќе немаат допирна точка со Европа, уште помалце со Швајцарија, ќе си нагаѓате до утре како било и во колку саатот сте можеле да мочате, а во колку да ебате. Еден е швајцарец и му се нафрлија дека му се закопала секирата во медот. Во темава - како и на целиот форумски board најгласни се најпро..кхм, астралјанците. Што можи тебе асралјанец да ти кажи за животот Швајцарија? Пиши ми порака ако те интересира, не очекувај да е лесно. Интересот за земјата е најбитен. Ако се гледаш како швајцарка во иднина, ако ова ти е некаква цел или животно достигнување, тогаш ќе си среќна, се друго ќе е небитно, ова е најбитно. Најскапа земја во Европа и Светот, не заборавај.
Автоматски споено мислење:

Не можам да се замислам да отворат тема живот во Австралија и јас да дежурам во незе, од Швајцарија.
Луѓе и луѓе.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.344
Поени од реакции
22.641
какви податоци очекуваш во темава за Швајцарија од ликови кои веќе немаат допирна точка со Европа, уште помалце со Швајцарија, ќе си нагаѓате до утре како било и во колку саатот сте можеле да мочате, а во колку да ебате. Еден е швајцарец и му се нафрлија дека му се закопала секирата во медот. Во темава - како и на целиот форумски board најгласни се најпро..кхм, астралјанците. Што можи тебе асралјанец да ти кажи за животот Швајцарија? Пиши ми порака ако те интересира, не очекувај да е лесно. Интересот за земјата е најбитен. Ако се гледаш како швајцарка во иднина, ако ова ти е некаква цел или животно достигнување, тогаш ќе си среќна, се друго ќе е небитно, ова е најбитно. Најскапа земја во Европа и Светот, не заборавај.
Автоматски споено мислење:

Не можам да се замислам да отворат тема живот во Австралија и јас да дежурам во незе, од Швајцарија.
Луѓе и луѓе.
kopilj ti bese toj sto tuka ni objasnuvase za porshe posle 4 meseci? :lolzz:
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
kopilj ti bese toj sto tuka ni objasnuvase za porshe posle 4 meseci? :lolzz:
Зависи кое Порше,минатото лето од 1ви јуни до 1ви октомври со типс скоро 40к ми останаа чисти,можев да купам Порше Кајен од 2015та и да тврдам дека за 4 месеци со Порше Џип сум се вратил
 

Kajgana Shop

На врв Bottom