Живот во Швајцарија

Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.252
Поени од реакции
3.176
Зависи кое Порше,минатото лето од 1ви јуни до 1ви октомври со типс скоро 40к ми останаа чисти,можев да купам Порше Кајен од 2015та и да тврдам дека за 4 месеци со Порше сум се вратил
Братот не е ни во Швајцарија, збира магла во вреќи низ Мариово, мисли памук ќе продава.
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.606
Поени од реакции
6.027
Зависи кое Порше,минатото лето од 1ви јуни до 1ви октомври со типс скоро 40к ми останаа чисти,можев да купам Порше Кајен од 2015та и да тврдам дека за 4 месеци со Порше Џип сум се вратил
токму за оваа кола стануваше збор во мојот оригинален пост. За почетници, ова е премија, секој што смета поинаку, е ретка врста на небалгодарник или лик кој никош со ништо нема да се задоволи.
Ако тоа е кола за почетници, што би по 10ет години.
Автоматски споено мислење:

Братот не е ни во Швајцарија, збира магла во вреќи низ Мариово, мисли памук ќе продава.
ретроспективно на тоа дека Византиецот е во село Дуње, заборај да додајш и дека Лестер и Кано живеат во Женева. :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Се што зборувате е надвор од допир со реалноста. Бош луѓе.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
токму за оваа кола стануваше збор во мојот оригинален пост. За почетници, ова е премија, секој што смета поинаку, е ретка врста на небалгодарник или лик кој никош со ништо нема да се задоволи.
Ако тоа е кола за почетници, што би по 10ет години.
Проблемот е што за да се постигне ова,треба збогум на приватниот живот да му кажеш.За тие пари може после 18 саати работа,буквално у 4 саат сабајле да те разбудат после само 2 саати отспани и да побараат да им донесеш поголемо креветче за кутрето.Со жена ми се случувало по 10 дена да не се видиме а у студио од 30м2 живееме.Сум возел до Цирих и сум чекал да отворат продавниците
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.344
Поени од реакции
22.641
токму за оваа кола стануваше збор во мојот оригинален пост. За почетници, ова е премија, секој што смета поинаку, е ретка врста на небалгодарник или лик кој никош со ништо нема да се задоволи.
Ако тоа е кола за почетници, што би по 10ет години.
Автоматски споено мислење:


ретроспективно на тоа дека Византиецот е во село Дуње, заборај да додајш и дека Лестер и Кано живеат во Женева. :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Се што зборувате е надвор од допир со реалноста. Бош луѓе.
shupak ti ni raskazuvase prikazni za tvoj drugari sto lutale od ger vo uk pa vo svicarska i zarabotile porsinja za 4 meseci, ne jas. :lolzz:

ahhh da i za nasinecot so jahtata zarabotena od autoskolata sto ja imal tamu :lolzz:

daj be vrati se na siptarkata sto ti prdi u komshii toa e porealno za tebe. ziveesh u shtala kade mozes da slusas kako komshiite ti prdat i posle ocekuvas nekoj seriozno da ti gi sfati prikaznite za porshinja i jahti :lolzz:
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.606
Поени од реакции
6.027
^ види го, дали ова е вредно за коментар?

Проблемот е што за да се постигне ова,треба збогум на приватниот живот да му кажеш.За тие пари може после 18 саати работа,буквално у 4 саат сабајле да те разбудат после само 2 саати отспани и да побараат да им донесеш поголемо креветче за кутрето.Со жена ми се случувало по 10 дена да не се видиме а у студио од 30м2 живееме.
никој не рече дека ќе е лесно. Најмалку јас.

Јас парите кој ги вадам овде, во Македонија можев да ги сонувам. Странството не е за секој, ама за разлика од Австралиските стоки, јас на секој би му рекол пробај се, ако ептен не е за тебе - голема ебана работа, секош можиш да се вратиш назад, зар не?


Дури растев Мкд често се враќаја 'моите' од Асралија. Вееечно кукаја колку било за нигде, и да не ни текнело да сме оделе таму!!! Еднаш на една, на мои 11ет години и реков, ами ако е толку тешко што не си останиш овде, ко да ја пресеков. ААА неее утре другиден толку е си ојдваме, доста е од Македонијата, си ојдваме. Си ојдваме, чао. Во меѓувреме на Ајпадот си плаќаше сметки таму во пустината. Простачишта гнасни, без основно образование.


И да - дали порадо би живеел со горки ладни, наводно хомо Швајцарци на јахти на Комо, отколку со некој ко таа погоре споменатата, одговорот секогаш ќе биде ДА.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.344
Поени од реакции
22.641
^ види го, дали ова е вредно за коментар?



никој не рече дека ќе е лесно. Најмалку јас.

Јас парите кој ги вадам овде, во Македонија можев да ги сонувам. Странството не е за секој, ама за разлика од Австралиските стоки, јас на секој би му рекол пробај се, ако ептен не е за тебе - голема ебана работа, секош можиш да се вратиш назад, зар не?


Дури растев Мкд често се враќаја моите од Асралија. Вееечно кукаја колку било за нигде, и да не ни текнело да сме оделе таму!!! Еднаш на една, на мои 11ет години и реков, ами ако е толку тешко што не си останиш овде, ко да ја пресеков. ААА неее утре другиден толку е си ојдваме, доста е од Македонијата, си ојдваме. Си ојдваме, чао. Во меѓувреме на Ајпадот си плаќаше сметки таму во пустината.


И да - дали порадо би живеел со горки ладни, наводно хомо Швајцарци на јахти на Комо, отколку со некој ко таа погоре споменатата, одговорот секогаш ќе биде ДА.
ahhhh sega mi e jasno, ti si od familija kloshari :lolzz: zatoa i leb koga si videl u francija ni go opisuvase ko torta :lolzz:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.660
Поени од реакции
34.952
А да му го поп..иш на тој член ти, гледам му ги излижа јајцата пази на лигите ти течат по уста.
Се гледа зошто си очајна :D
Дури и обидите за хумор ти се очајни :pos:
Автоматски споено мислење:

земи ја ти Асралија, познати сте по тоа дека им трубите на многу нашинци да си седат таму кај што со се нашле - макар и без струја.
Не ќе ги лажиме како вие измеќарите по Европа :D До кај си ти со поршињата и јахтите?
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.606
Поени од реакции
6.027
Не ќе ги лажиме како вие измеќарите по Европа :D
нека си седат Македонија а?

До кај си ти со поршињата и јахтите?
сега цел возен парк ќе го сликам, плус слики од тие шо купија поршина, плус од другарот од Женева со Автошколата. После ќе побараш и фејс пик од мене и работава ептен ќе дојди ко да се молиме да ми го шмукаш.

ПС. возам Бенц, кога веќе те интересира кој колку остварил и туѓи животи генерално <3
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.660
Поени од реакции
34.952
сега цел возен парк ќе го сликам, плус слики од тие шо купија поршина, плус од другарот од Женева со Автошколата. После ќе побараш и фејс пик од мене и работава ептен ќе дојди ко да се молиме да ми го шмукаш.

ПС. возам Бенц <3
Море мочко, ти може да му шмукаш на некој за пари додека се радуваш оти ќе те качат на авион.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
689
Поени од реакции
1.535
нека си седат Македонија а?



сега цел возен парк ќе го сликам, плус слики од тие шо купија поршина, плус од другарот од Женева со Автошколата. После ќе побараш и фејс пик од мене и работава ептен ќе дојди ко да се молиме да ми го шмукаш.

ПС. возам Бенц, кога веќе те интересира кој колку остварил и туѓи животи генерално <3
vozish crni penisi i skrotumi kon tvojata usna shuplina
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.330
Поени од реакции
2.178
Никогаш не се бори со свиња, и двајцата ќе се извалкате со кал, но разликата е во тоа дека на свињата ќе и се допадне.
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.141
Поени од реакции
1.085
Здраво дечки,
Има ли некој да сподели искуство за процесот за селење/добивање виза во Швајцарија со МК пасош и со ИТ квалификации?
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.696
Поени од реакции
5.739
Здраво дечки,
Има ли некој да сподели искуство за процесот за селење/добивање виза во Швајцарија со МК пасош и со ИТ квалификации?

Znaci ako imash Bugarski pasosh e ednostavno
za se ostalo treba da si najdish prvo firma shto ce ti sredi dokumenti!
Barem taka razbrav od linkovive.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
5та сезона по ред и 5то унапредување и покачување на платата,работа на макс и по 14 саати на ден знае да фати,али се исплати све.Тоа е тоа што го барав,многу работа за многу пари.Малку и среќа што 99% се ретардирани наркомани Португалци и Италијанци па лесно можев да се истакнам,се вреднува трудот и посветеноста.Тоа е тоа што ни на сон не може да се постигне дома.Април и Мај два месеци платен одмор,фул плата на сметка и за овие месеци
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom