Живеам за да...

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
How patriotic!!!
Ја од друга страна,ни најмалку не живеам за да ја извлечам земјава на прав пат.
Убава ми е и ваква каква што е,а и безтоа,сеуште е дискутабилно(меѓу неколкуте стотици религии,филозофии,правци и слични тракатанци) на каде води правиот пат,така да...не се мешам.
Освен тоа,глупо е овој фин 70 годишен одмор на планетава,да го искористам за бистрење политика.Стварно нема поента у тоа.
Зошто го живеам животот?
Па за да го живеам,доволно е да го направиме тоа.
Ignorance is a bliss.:back:
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Живеам за да го исполнам,добијам тоа што го сакам,но пред се за да дознаам што е тоа што навистина сакам да го добијам.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
...сакам.
...се смеам.
...гушкам.
...играм на дождот.
...терам инает.
:pipi:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
How patriotic!!!
Ја од друга страна,ни најмалку не живеам за да ја извлечам земјава на прав пат.
Убава ми е и ваква каква што е,а и безтоа,сеуште е дискутабилно(меѓу неколкуте стотици религии,филозофии,правци и слични тракатанци) на каде води правиот пат,така да...не се мешам.
Освен тоа,глупо е овој фин 70 годишен одмор на планетава,да го искористам за бистрење политика.Стварно нема поента у тоа.
Зошто го живеам животот?
Па за да го живеам,доволно е да го направиме тоа.
А кај ти виде дека јас живеам за политика? Во друга конотација зборев, сакам во иднина ако можам да придонесам за поголем успех на македонската нација во спортот. Доста ми е од неспособните што ја водат АМС. Баш со нашата пливачка Мирјана Бошевска правев муабет пред некој ден, таа си има свој клуб во САД, многу македонски пливачи студираат во САД, може да се прават размени на тренери и пливачи, ама ок е, не мора да ми реплицираш :).

Само да станам селектор на репрезентацијата, само тоа ми фали...може да се каже дека и за тоа живеам, како некој вид неостварен сон. Затоа што стигнаа умоболни луѓе да ми бидат селектори, а соодветните луѓе да мораат да емигрираат и во Америка да бидат ценети. Не дека јас сум најсоодветна личност за тоа место, ама посекако подобро тоа да биде пливач отколку пекар.
 

Cresevo

Внимавај на називот во иднина.
Член од
9 октомври 2008
Мислења
923
Поени од реакции
2.103
Живеам за да и помогнам на мојата земја да ги победи своите клети непријати и да напраам грешка како татко ми :wink:
 

*pumpkin*

addicted to blue
Член од
28 август 2008
Мислења
716
Поени од реакции
23
за да ги нервирам по дома!!!!!!!!!!!!!!!посебно сестра ми!!!!!!!!!!
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Живеам, да се карам со мајка ми
Живеам , пошто ако не бев жива не ќе имаше кој да ги замара професорите и улениците низ ЈБТ...
Живеам, за да реметам фаци што се праат многу паметни, а уствари имаат ајкју толку ниско, за да може да се прогласи слаба ретардација
Живеам, за да бидам она што сум, не она што другите сакаат да бидам...
и на крај, Живеам да спијам, да се дружам со моите другари...фала ви, вие го праите животот вреден да се самоубијам :) :pos2:
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Живеам ...затоа што ми се допага да животов со сите негови маани и доблести
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.537
Поени од реакции
2.229
за да постигнам упех!
Ја имам одредено својата цел, и кога ќе ја исполнам, ќе го имам исполнето мојот животен сон, дури и да се случи за 10 години, ќе го имам завршено најголемиот дел од мојот живот, другото ќе ми биде се само уживање и занимавање со ситни работи!
Тешка филозофија:)
ама тоа е
 
Член од
14 октомври 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
Ziveam za da si ja ostvaram svojata zivotna misija... ;) i da stanam neso u zivotov...:wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom