Живеам за да...

TheBossesSis

~ една жеМска со чаша ~
Член од
1 октомври 2007
Мислења
656
Поени од реакции
16
да се смеам ... и нормално да бидам нешто во животот. некоја звезда поната у светски рамки ( лажам) :pos2:
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
За да пушам цигара медиокритетски со сите миракули! (сатори стајл)
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
абе види сега...сите живееме за да умреме...тоа е факт! а ние можеме да си замислуваме што сакаме:toe:
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
живеам за да умрам а уз пат да реметам луге да си напраам деца (за да има некој да ремети коа ке умрам) и пак да реметам да се изнареметам
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
82
Поени од реакции
2
Pa vaka...jas si mislev deka ako covek ne se zaljubi vo zivotot (ako ne uspee da ljubi nekogo ) deka zivotot e djabe...deka nema smisla.......ako ne si pocustvuval ljubov... pa jas da kazeme deka sum go pominal toa cudo,sto mnogu me raduva.....sega ziveam za nekoi dr. raboti .....aj brzam ke dovrsam sledna prilika..........
 

~windy~

urban hippie
Член од
10 септември 2008
Мислења
774
Поени од реакции
119
Za da ljubam i da me ljubat...
Za da sum sekogas tuka koga taa ke mi rece Dado...
Za da uzivam vo branovite i vetrot...
Za da uzivam vo mirisot na cvekinjata i zemjata...
Za da uzivam vo shushkanjeto na esenskite listovi pod noze dodeka se drzime za raka...
Za da se valkam i pravam angelcinja vo snegot...
Za da sonuvam...
Za da ispolnuvam sonishta..
Za da sozdavam spomeni...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
За да направам нешто во животот и моето дело да се памети по убаво, да не биде само џабе потрошен воздух.
За да сакам и да ме сакаат. Да сакам и да ме мразат.
Да верувам дека сум една од многуте во новата генерација кои би можеле да ја извлечат земјава на прав пат.
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Да верувам дека сум една од многуте во новата генерација кои би можеле да ја извлечат земјава на прав пат.
How patriotic!!!
Ја од друга страна,ни најмалку не живеам за да ја извлечам земјава на прав пат.
Убава ми е и ваква каква што е,а и безтоа,сеуште е дискутабилно(меѓу неколкуте стотици религии,филозофии,правци и слични тракатанци) на каде води правиот пат,така да...не се мешам.
Освен тоа,глупо е овој фин 70 годишен одмор на планетава,да го искористам за бистрење политика.Стварно нема поента у тоа.
Зошто го живеам животот?
Па за да го живеам,доволно е да го направиме тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom