Живеам за да...

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Живеам од што не ми се умира млад.
 
П

Паган-др

Гостин
Живеам за да видам како Македонија ја растура Грција, за да видам како ФК Вардар освојува Лига На Шампиони, за да го истребам турбо фолкот од балканот.
 

sweet girl***

I wish that...
Член од
4 октомври 2008
Мислења
310
Поени од реакции
10
ziveam za da si gi ostvaram planovite vo zivotot,ziveam za da ja postignam srekjata vo zivotot, ziveam za da bidam so tebe...:back:
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Живеам за да станам пеач (знам дека нема да станам па затоа ќе живеам вечно :) ).
 

АМБРОЗИЈА

случајна минувачка
Член од
22 декември 2008
Мислења
351
Поени од реакции
74
- за да уживам во сите убавини на животот ( јадење, пиење, спиење,забавување,секс,едуцирање,самодокажување,редење на успеси...)
- за да оставам некој зад себе ( неколку деца за едно 6-7 години, рано е сега)
- едноставно за да бидам среќна секогаш или скоро секогаш и за да живеам квалитетно
- живеам до оној ден кога ќе направам една ретроспектива и ќе си речам - и да умрам утре ќе умрам како среќен човек што постигнал се што сакал да постигне.
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Живеам за да сватам дека е тапа и да си легнам у гроб и да одмара од заморов наречен живот..
 
С

Сатори

Гостин
За да создавам, да ги правам луѓето што ги сакам среќни, да пишувам, да се смеам и да љубам.
Живеам за да живеам, колку сака нека биде клише!:tv:
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
Живеам за да бидам успешна ,да го видам светот и за лудо да се заљубам :pos2: :pipi:
 

Ladies'_Man

Страхотен пич
Член од
31 декември 2008
Мислења
156
Поени од реакции
12
Живеам за да направам нешто по кое ќе бидам запаметен и кое најдобро ќе ја одрази мојата личност.


Ако си кукавица,твоето име ќе отиде во заборав.Храбрите запаметени ќе бидат.
 
Член од
6 август 2008
Мислења
646
Поени од реакции
17
Vivo per lei da quando sai, la prima volta l'ho incontrata, non mi ricordo come mai... mi è entrata dentro e c'è restata. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom