Жестока тепачка меѓу навивачите на МЗТ и Работнички

Член од
30 ноември 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
Ti kazav sredi se bidi objektiven....... Ne si go videl Defenderot..... E pa deka si bil svrten so GZ nakaj nego zatoa:toe: uleta preku cel bulevar se kaci na trotoar..... i so da pravime nie, da ja krsime i kolata.... Izvini ama nema pobedeni i porazeni... a da bese malce poiskren ke si recese .. koga izlegovte od temnicite se posrav vo gaki, poso mislev deka ste trista dusi i deka ke go jadam "
hahahaha...koa iskocivte od ulicata go zemav prviot kamen sto go najdov i mavav samo kolku za informacija...a difendrot go vidov i krajslerot ama samo se parkiraa u sredina na ulicata odnosno raskrsnicata... baska nema logika ti toa sto go zboris posto da bese taka ko prvo nemase zasto nie da se uletuvame nakaj vas a ko vtoro da bese taka neznam bas koj ke ima hrabrost da iskrsi cel vlez i stan a pozadi nego da ima difender... misli malku kade ti e logikata
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Што им правиче чест на хомосексуалците со вашите одговори...нека тресат глупости колку сакаат. Нивниот водач бил прв што избегал, полиција се чудела како така добро се снашол во таа гужва да фати такси....се собрале 3-4 навиачки групи за да не дојдат едвај 13 луѓе, и вие им одоговарате, ладете си го, нека си прават муабет, нека се јачаат колку сакаат, а длабоко во себе знаат дека не се ништо повеќе од лигави дечиња кои без помош на Чаир и Ѓорче немаше ни да се осмелат да ја гледаат на телевизија од страв да не им излезе некој од телевизор, а не па да дојдат во сала.
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
Што им правиче чест на хомосексуалците со вашите одговори...нека тресат глупости колку сакаат. Нивниот водач бил прв што избегал, полиција се чудела како така добро се снашол во таа гужва да фати такси....се собрале 3-4 навиачки групи за да не дојдат едвај 13 луѓе, и вие им одоговарате, ладете си го, нека си прават муабет, нека се јачаат колку сакаат, а длабоко во себе знаат дека не се ништо повеќе од лигави дечиња кои без помош на Чаир и Ѓорче немаше ни да се осмелат да ја гледаат на телевизија од страв да не им излезе некој од телевизор, а не па да дојдат во сала.
аххх радикал радикал...и сам си знаеш..боли знам
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Читам и сечудам! па добро бе вие имате ли памет у тоа главата или чувате за резерва???
1 работа- сакате да се тепате-тепајте се, убијте се ак осе прашувам јас! ама таму кај што се дешавало ова имало минувачи , деца....што ако некој бил посериозно повреден. замислете вашиот татко или сестра или мајка се врати со крвава глава??? Ќе ви биде ли битно рекламирањето на тифо-сцената у македонија ??? А??? Некој идот да одговори???
2 работа-се кршеле станови,коли.некој значи работел,штедел, создавал за да го добие тоа, а вие го искривте! оди создадете нешто пациенти низаедни, тешка рабта да скршиш нешто.Море мажишта се по светот!
3 работа- ви сте навивачи??????? Така се бодри тимот??? не така се засрамува тимот, јас да бев од работнички или МЗТ ќе се срамев од вас.
Нееееееееееееееее, тимот се бодри со песна, со навивање 90 мин без разлика дали губи или победува, зашто тоа е спортот некад губиш, некадпобедуваш!
4 работа- Што ако има хулигани у англија или Швајцарија- тоа тебе те оправдува, те прави нормален?????? Ако сите у Англија или швајцарија се фрлат од 10 спрат и вие ќе се фрлите??????????

5 крајна работа- кога тогаш ќе се деси белја и некој ќе загине....мож ќе е ваш брат, ваш најдобар пријател, ваш татко,братучед............ај размислете дали тогаш ќе ви биде гајле за тифо-сцената у македонија.
најтрагичното е што се карате кој тепал???/ јас ќе ви кажам, никој!
Ако сте се тепале ко у англија ондак сите сте го јаделе! сите се губитници.
Постов се однесува на секој идиот на форумов кој споед мене го срами спортот и го срами мојот град! Финито!!!
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Decko totalno si vo pravo...... Ama ti si sedis doma i pletes.... Drug nacin na zivot e ova, koga nesto ti znaci, dupnata glava e najmala rabota sto ke ja napravis..... Ne mislam nisto loso, ama koga ke go pocustvuvas toj adrenalin,javi se i kazi
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Decko totalno si vo pravo...... Ama ti si sedis doma i pletes.... Drug nacin na zivot e ova, koga nesto ti znaci, dupnata glava e najmala rabota sto ke ja napravis..... Ne mislam nisto loso, ama koga ke go pocustvuvas toj adrenalin,javi se i kazi

дал да плачам ил да пеам...срцево неми кажува....прај шо сакаш бе, твој живот си е! јас само да ве педупредам на тоа што се може да се деси, зашто знам дека на овие работи не ви текнало.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
дал да плачам ил да пеам...срцево неми кажува....прај шо сакаш бе, твој живот си е! јас само да ве педупредам на тоа што се може да се деси, зашто знам дека на овие работи не ви текнало.
fala na UPOZORENJE... ama sme gi osetile veruj:smir:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Читам и сечудам! па добро бе вие имате ли памет у тоа главата или чувате за резерва???
1 работа- сакате да се тепате-тепајте се, убијте се ак осе прашувам јас! ама таму кај што се дешавало ова имало минувачи , деца....што ако некој бил посериозно повреден. замислете вашиот татко или сестра или мајка се врати со крвава глава??? Ќе ви биде ли битно рекламирањето на тифо-сцената у македонија ??? А??? Некој идот да одговори???
2 работа-се кршеле станови,коли.некој значи работел,штедел, создавал за да го добие тоа, а вие го искривте! оди создадете нешто пациенти низаедни, тешка рабта да скршиш нешто.Море мажишта се по светот!
3 работа- ви сте навивачи??????? Така се бодри тимот??? не така се засрамува тимот, јас да бев од работнички или МЗТ ќе се срамев од вас.
Нееееееееееееееее, тимот се бодри со песна, со навивање 90 мин без разлика дали губи или победува, зашто тоа е спортот некад губиш, некадпобедуваш!
4 работа- Што ако има хулигани у англија или Швајцарија- тоа тебе те оправдува, те прави нормален?????? Ако сите у Англија или швајцарија се фрлат од 10 спрат и вие ќе се фрлите??????????

5 крајна работа- кога тогаш ќе се деси белја и некој ќе загине....мож ќе е ваш брат, ваш најдобар пријател, ваш татко,братучед............ај размислете дали тогаш ќе ви биде гајле за тифо-сцената у македонија.
најтрагичното е што се карате кој тепал???/ јас ќе ви кажам, никој!
Ако сте се тепале ко у англија ондак сите сте го јаделе! сите се губитници.
Постов се однесува на секој идиот на форумов кој споед мене го срами спортот и го срами мојот град! Финито!!!
A ти најде да кажуваш за морални вредности, повредени жртви, ти што се восхтуваш на Дон Корлеоне и Џон Готи...Страшно
 
Член од
9 август 2008
Мислења
75
Поени од реакции
0
Читам и сечудам! па добро бе вие имате ли памет у тоа главата или чувате за резерва???
1 работа- сакате да се тепате-тепајте се, убијте се ак осе прашувам јас! ама таму кај што се дешавало ова имало минувачи , деца....што ако некој бил посериозно повреден. замислете вашиот татко или сестра или мајка се врати со крвава глава??? Ќе ви биде ли битно рекламирањето на тифо-сцената у македонија ??? А??? Некој идот да одговори???
2 работа-се кршеле станови,коли.некој значи работел,штедел, создавал за да го добие тоа, а вие го искривте! оди создадете нешто пациенти низаедни, тешка рабта да скршиш нешто.Море мажишта се по светот!
3 работа- ви сте навивачи??????? Така се бодри тимот??? не така се засрамува тимот, јас да бев од работнички или МЗТ ќе се срамев од вас.
Нееееееееееееееее, тимот се бодри со песна, со навивање 90 мин без разлика дали губи или победува, зашто тоа е спортот некад губиш, некадпобедуваш!
4 работа- Што ако има хулигани у англија или Швајцарија- тоа тебе те оправдува, те прави нормален?????? Ако сите у Англија или швајцарија се фрлат од 10 спрат и вие ќе се фрлите??????????

5 крајна работа- кога тогаш ќе се деси белја и некој ќе загине....мож ќе е ваш брат, ваш најдобар пријател, ваш татко,братучед............ај размислете дали тогаш ќе ви биде гајле за тифо-сцената у македонија.
најтрагичното е што се карате кој тепал???/ јас ќе ви кажам, никој!
Ако сте се тепале ко у англија ондак сите сте го јаделе! сите се губитници.
Постов се однесува на секој идиот на форумов кој споед мене го срами спортот и го срами мојот град! Финито!!!
Abe imate pari vie skopjani,ke si kupite novi koli i stanovi.
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
ЕДНО ПОИНАКВО ГЛЕДИШТЕ НА РАБОТИТЕ, Т.Н ВИСТИНИТО ГЛЕДАЊЕ НА РАБОТИТЕ

После опсадата на Градскиот Парк во минатата сезона, „храбрите„ момчиња во црвено во договор со управата решија да се покажат дека и тие постојат на навивачката сцена во нашава државата. Но, како е можно да не бидеш посран на трибините во својата сала иако твојот тим го гази Мзт Скопје, освен да им дадеш лимитиран влез, на според многумина објективни расудувачи најдобрите, ФА. Со тоа водачите на, во жива кал пропаднатата, навивачка група јавно ја искажаа нивната главна особина која иако долго време сите ја знаеа, сега стана и општо позната...кукавичизмот. Собрани под присила сакаа да покажат некоја привидна доминација над 125-те Аеродромци кои требаа да влезат. Аеродромците, во огромен број одлучно дојдоа до паркот да им кажат дека ФА секогаш била и ќе биде над Нежните момчиња. Капитулираа пулените на потпуковникот, надвикани од пред сала.

Дојде ден за реванш. Мзт ќе возврати со иста мера, што е најлогичкото решение. Полицијата беше навреме информирана дека за нив нема да има карти со што требаше да го спречи нивното доаѓање накај Аеродром со цел да влезат во салата. После небројните порази на трибините и надвор од нив, на директива на потпуковникот Црвените кукавички мислејќи дека ќе си го зголемат рејтингот на навивачката сцена, се одлучија на еден кукавички, крајно пичкарски и криминален чин да си ја вратат гордоста. Но, дури и самите тие знаат и признаваат дека тоа дури им е и најголемата грешка што ја направиле во нивната и не така славна историја. Сега сите знаат од какви се пичиња се состои нивната т.н група...а тоа што го направија можат да го величаат десетина малоумници, само тие десетина кои мислат дека е храбро дело, тоа кое на тифо-сцената го сметаат дури и за попичкарско од бегањето од дуел...но сите оние кои бар малку ја пратат нашата навивачка сцена знаат какви пичлиња се, и знаат дека од таа кукавичка група друго и неможе да се очекува.

Топ вест на денот беше дуелот на навивачките групи, како што кажаа по медиумите. Дуел на навивачките групи Family Aerodrom и City Рark Boys....е тука сите се во забуна. Навивачката група Црвени Кукавици на помош, после којзнае какво пушење курови, ги придобила Лавови од Ѓорче Петров (одлична екипа, без сомнение) и дечки од Чаир (спремни дечки) од едната страна, организирани, дотерани, спремни за да прават инциденти (0д 200 луѓе што беа во групата, 100 не го гледале Работнички никогаш). Собирани кој со присила, кој со пари, кој со ветувања, се со цел овој пат да не бегаат како што тоа обично го правеа во два наврати од последните нивни три гостувања во Аеродром (а оној пат кога не бегаа ги чувааа сите припадници на единицата за брзи интервенции)...се со цел да не бегаат како што го правеа тоа кога чекаа со бојата и шишињата на мостот, кога 30 луѓе избегаа со брзина на светилната од само 5 Аеродромци кои дури и беа спречувани од полицијата. Има некои информации дека снимката од тоа нивно бегање е употребена на тренинзите на Усаин Болт и била пресуден фактор за четирите златни медали на оваа олипијада. А од другата страната, 50-тина членови на ФА, самоинцијативно, неорганизирано, стихијно решија да им наплатат за тоа што им ја ускратија желбата да го гледаат претходното дерби.

200 „храбри„ во црвено, со претходни добиени информации дека ќе бидат нападнати, против 50 млади дечки, со храброст од тука до месечината. Тие 50 изрипуваат и ги напаѓаат 200-те „храбри„ и од тие 200, остануваат едвај 50 (од кој ниту еден од City Park Boys, туку само Лавови и Чаирчани, а ниту едните, ниту другите се декларираат како навивачи на Работнички). Добро познатите Црвени Кукавици, уште еднаш предводени од нивната прва екипа, покажаа како „храбро„ се бега. Во тој момент, во апсолутната доминација на помалкубројните, оние неорганизираните, наспроти организираните, четири пати побројните, во групата Аеродромци улетува џандарски џип Defender и ја растура толпата. Притоа бегајќи да не бидат згазени од некој малоумен џандар, групата се распрснува на три дела. На улетувањето на Алфа тимовите, „храбрите„ Црвени Кукавици добиваат сила да ја нападнат растурената група која во моментот бега од Алфите. Дури и во таква подредена ситуација, 10тина Аеродромци со лавовско срце ја преминуваат оградата и влегуваат во директен судир со групата која од 200, стана 100 и во таа линија на борба, излегуваат како апсолутни победници...Како Спартанците во Стара Грција, предводени од Леонидас
без респект (во случајов дури и би било чудно како може да имаш респект за група како CPB составена од такви лиглиња кои работат само позади грб) се вратија како победници, храбри дечки, чие дело никогаш нема да биде заборавено во Аеродром.

Епилогот го знае секој оној кој читал весници или гледал телевизија, десетина повредени (од кои само еден од ФА, и тоа погрешка од своите, иако било нагласено да се исклучи френдли фајр претходно) и 13 уапсени од CPB кои наверојатно признавајќи го поразот, нервозата ја истуриле по локалните дуќани, станови и коли со што го навлекле бесот на полицијата. Иако викаат дека го доблие дуелот, City PHARD Boys, го викаат тоа, колку само за утеха, да им биде мирна душичката, а длабоко во себе си знаат дека кој и да им дојде на помош, CPB ќе си останат тоа што си се, група обични ПИЧЕНЦА (респект за сите оние кои не се, ги има и такви и кај нив, но мнозинството ја дава карактеристиката, јеби га) и од ден на ден се повеќе и повеќе ја нагласуваат таа нивна карактеристика.

Да не заборавам, за кукавичко-криминалниот чин, наградата ќе ви стигне, Аеродром ви го ветува тоа.

А, дечките кои без консултација со постарите, кои своеволно, стихијно огранизирани, ги посрамија своите многу побројни и подобро организирани, од полиција заштитени ривали (ако можам веќе и ривали да ги наречам) го докажаа она кое и секое пиле веќе го знае, АЕРОДРОМСКОТО СРЦЕ Е ОГРОМНО.

АЕРОДРОМ Е ГОРД НА ВАС
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Мноху јак фајт имало у КОЊОДРОМ ејјјј,како почнале да се маваат со камења не сте свесни:star::star:
ОУУУЈЕААААА
:pos2::pos2::pos2:




ПОКАНА ДО СИТЕ "ХУЛИГАНИ" ОД АЕРОДРОМ(СЕЛОДРОМ,КОЊОДРОМ)ДА ДОЈДАТ НА ГОСТУВАЊЕ ВО КАВАДАРЦИ НА 3.12.08(УТРЕ,СРЕДА) ПА ДА ГИ ВИДИМЕ НА ДЕЛО КАКВИ "ХУЛИГАНИ" СЕ

ПОЗДРАВ И СО СРЕЌА АКО ИДИТЕ(ВЕРУВАЈТЕ МНОГУ ЌЕ ВИ ТРЕБА)
:smir::smir:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
Мноху јак фајт имало у КОЊОДРОМ ејјјј,како почнале да се маваат со камења не сте свесни:star::star:
ОУУУЈЕААААА
:pos2::pos2::pos2:




ПОКАНА ДО СИТЕ "ХУЛИГАНИ" ОД АЕРОДРОМ(СЕЛОДРОМ,КОЊОДРОМ)ДА ДОЈДАТ НА ГОСТУВАЊЕ ВО КАВАДАРЦИ НА 3.12.08(УТРЕ,СРЕДА) ПА ДА ГИ ВИДИМЕ НА ДЕЛО КАКВИ "ХУЛИГАНИ" СЕ

ПОЗДРАВ И СО СРЕЌА АКО ИДИТЕ(ВЕРУВАЈТЕ МНОГУ ЌЕ ВИ ТРЕБА)
:smir::smir:



Коњодром?! :pos2: :pos2: :pos2: Леле опинокот се јави...Па кај си опинок...А баш фино што не каниш ама еве бар потсети се што се случи на последното наше гостовање.. :pos2: Мислевте дека е нова година.. :pos2:


Повели..Погледни :helou:




Е за оваа Нова Година ти зборев :pos2:

 
Член од
2 декември 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
hehehehhe.......ovie supacive od kavadarci stvarno mislat deka se navivacka grupa ......hehehhehe pa oni nemaat blaga veza od navivanje....ama i imeto si kazuva se neka idat na lozje dr nema so rabotat...nemaat dopirna tocka so navivanjeto
 

Kajgana Shop

На врв Bottom