Жестока тепачка меѓу навивачите на МЗТ и Работнички

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
hahahaha... dobro ti bese ova... bar me nasmea... se prasuvam samo kako se na vas vi se desavaat vakvi raboti... demek vie kulturnite i gi pocituvate maximalno nepisanite tifo pravila pa se pridrzuvate kon niv a?hahahaha... edinstveniot odgovor na ova prasanje e deka nie znaeme da cuvame za razlika od vas... i ne se lazi deka neznam nisto od tifo-kulturata,se gleda deka ti neznaes nisto poso TRANSPARENT e sveto nesto za edna navivacka grupa(posebno ako e glaven ko vasiot sto bese na vremeto hahaha...)i toj ne se cuva vo sala ili na ulica(nekoj den i toa moze ke se desi kaj vas)... ama ima vreme ke gi naucite i vie tie "pravila"...inace dolgo vreme sum vo navivackite vodi i sum prisustvuval na derbi mecevi sto mozes da sanjas za takvi ko partizan-zvezda taka da ne mi kazuvaj ti za tifo kulturata te molam

Како и што мислев , не даваш одговор на прашањата... За да знаат другите ја ќе кажам и со тоа не ја правдам ФА како група туку вас ве праам поголеми цигани од оние у Шутка(нека ми извинат они)...

Прво, тапанот што го извадивте на минатото дерби...На тој тапан лупаше дечко што е член на форумов, цела утакмица лупаше у пуздер го напраи...Беше потрошна роба, без можност од него да се напраи нешто...Го остаивме кај вас пред сала и вие како познати ѓубреџии сте го земале ...После тоа следи префарбување у плаво и квази-ругање на ФА...Ај другпат идете до контејнер, најдете шипка некоја, офарбајте ја плаво и после кажете дека со неа се лупало на тапанот....

Втора работа...Сеа не идам хронолошки али нема везе...Маицата што ја извадивте на последното дерби...Тие маици ги прае деца од кај нас, ограничен број се напраи...Е сеа, децата имаат некои другарчиња-педерчиња кои им дошле дома на гости...Како што му дошол дома момакот од ЦПГ како у своја куќа си го отворил плакарот и ја земал маицата...Ако ти тоа го сметаш на навијачка култура тогаш слободно може да се каже дека си Ултрас у духот....

Трета работа...Транспарентот Пирамида...Јас тоа време не сум идел на утакмици али сепак знам што се десило...Некои имале тренинг ,дечишта некои од кај вас тренирале за незнамсикој клуб кај нас у сала...И го виделе и го мушнале у ташна...Навијачка култура-па не баш...Никој не го бранел, бил остаен по грешка али сепак да се украде нешто што не е брането е резил....После сте се јачале со тоа, ОК, ваш проблем...Тогаш немало форуми и слични ствари за да се дознае како се десило сето тоа...

Доаѓаме до големото финале...Петок на сабота...4 сабајле..Обично тогаш од дискотека се враќам дома...Вие сте решиле у тоа време да крадете...Тоа седи таму за да не се глеа стариот семафор и за да го украдеш треба да си дебил...Поготово на ден пред утакмица, мислевте да не ругате али не стигнавте до тој степен а веројатно нема ни да стигнете...Има кривична пријава поднесено и тој што ќе биде забележан со него има да го јаде...Тапа сте...Ништо немате уствари освен јачање тука по форуми...Тој транспарент еднаш бил дел од кореографија и после е поставен како декор и инвентар на салата...

И кажи ми во сите овие случаи каде е навијачката култура ????
Дали е навијачка култура да крадеш по плакари на деца ???
Дали е навијачка култура да собираш ствари по улица, после да ги фарбаш и после да ги вадиш на утакмица ???
Дали е навијачка култура да влезеш,упаднеш,провалиш у 4 сабајле у сала и да крадеш ???

Ја не сањам дечко, ти сањаш, и јас сум идел на Маракана и у Пионир да ја глеам Звезда и сум сретнал вистински навијачи од двете страни...И Делии и Гробари, и они знаат како треба да се понашаат ...Кодекс на понашање има секаде, само вие сеа се праите паметни тука и солите памет...
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Колку глупости изнапиша Марко не си свесен.Само не ми е јасно зошто само вие губите, зошто сам на вас вакви работи ви се дешаваат?
Си ја земал од плакар и овој ништо не направил??:pos2:
Браво бе не знам што да кажам после ова.
Сте оставиле бубањ во сред сала?:jaj::tapp:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Колку глупости изнапиша Марко не си свесен.Само не ми е јасно зошто само вие губите, зошто сам на вас вакви работи ви се дешаваат?
Си ја земал од плакар и овој ништо не направил??:pos2:
Браво бе не знам што да кажам после ова.
Сте оставиле бубањ во сред сала?:jaj::tapp:
Момак, не се праи наудрен...

Маицата он сигурно не ја облекол кај него дома кога ја пецнал , си ја стаил у ташна и си отишол дома ебате...Додека видел овој дека му ја нема маицата отишол возот...Сеа знае за другпат да не прима цигани кога ќе сакаат да дојдат кај него...

Тапанот е ѓубре...Ти читаш или слабо ?? И како што знам јас не е сред сала како што викаш ти туку позади од каде што искачаме ние...

Нема шо да се правдаме сеа ...Вие треба да се правдате, другар ти ми сереше за тифо-култура и јас фино го прашав каде е таа присутна во вашите ''подвизи''...Одговор сеуште нема...
 

-----<-<@

loso kure
Член од
10 ноември 2008
Мислења
494
Поени од реакции
23
Колку глупости изнапиша Марко не си свесен.Само не ми е јасно зошто само вие губите, зошто сам на вас вакви работи ви се дешаваат?
Си ја земал од плакар и овој ништо не направил??:pos2:
Браво бе не знам што да кажам после ова.
Сте оставиле бубањ во сред сала?:jaj::tapp:
за поклон било тоа де, другпут нек остаат и гитарите со појачалата, па пак свирнете им една за будење:pos2:
 
Член од
30 ноември 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
drugar eve ti dokaz ako sakas... citaj go i naslovot na klipot... POSTUVANJETO NA TIE PRAVILA ZAVRSI VO DALECNATA 1903 so smrtta na goce delcev :) najgolemite navivacki grupi vo evropa go praat istoto... ocigledno samo vie ostanavte posteni... :)

go procita naslovot???
DELIJE SEVER!!!Ukradene grobarske zastave...
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Момак, не се праи наудрен...

Маицата он сигурно не ја облекол кај него дома кога ја пецнал , си ја стаил у ташна и си отишол дома ебате...Додека видел овој дека му ја нема маицата отишол возот...Сеа знае за другпат да не прима цигани кога ќе сакаат да дојдат кај него...

Тапанот е ѓубре...Ти читаш или слабо ?? И како што знам јас не е сред сала како што викаш ти туку позади од каде што искачаме ние...

Нема шо да се правдаме сеа ...Вие треба да се правдате, другар ти ми сереше за тифо-култура и јас фино го прашав каде е таа присутна во вашите ''подвизи''...Одговор сеуште нема...
Зар мислиш дека некој ти верува во овие работи?Дека некој си пецнал маица од плакар и киднал ?:vozbud:
Или ти лажеш или тебе (вас) те/ве лажеле.

И како може да биде ѓубре ?Секој тапан освен ако не е згмечен ,или на парчиња може да биде поправен.Голема пропуст.Што се однесува за знамето Пирамида не сум информриан за да коментирам.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
.a nemoj da mi se falis i ti mn poso ne ste nisto poarni ni vie, na sokoli-mzt u park koa igravte kolku bevte be?50 dusi maksimum...bev i ve vidov,ako bese na taa utakmica (poso se falis deka si nekoj strastven FA) ke znaes i samiot...,...

50 dusi so Sokoli vo Gradski Park,taka? a 20 CPB sedea i mislea napad ke pravat..... Decko daj sredi se...... Defenderot da ne bese, vide i sam kako uleta vo nas, pa tek togas napadnavte.....
 
Член од
30 ноември 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
zokifamily (1 month ago) Show Hide
0
Marked as spam Reply

tapanet e zaboraven a maickata e zaboravena... taka da pusete kur...
ova ti e komentar na youtube od vas clen
daj stvarno odlucete se dali se zaboraveni,ostaeni,ukradeni...
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
drugar eve ti dokaz ako sakas... citaj go i naslovot na klipot... POSTUVANJETO NA TIE PRAVILA ZAVRSI VO DALECNATA 1903 so smrtta na goce delcev :) najgolemite navivacki grupi vo evropa go praat istoto... ocigledno samo vie ostanavte posteni... :)

go procita naslovot???
DELIJE SEVER!!!Ukradene grobarske zastave...

Добар клип, само финтата е што не знаеш како се украдени ...Барав и јас еден од едно дерби на ЈНА кога се краде глодарско знаме од Исток али не можев да го најдам...

Зар мислиш дека некој ти верува во овие работи?Дека некој си пецнал маица од плакар и киднал ?:vozbud:
Или ти лажеш или тебе (вас) те/ве лажеле.

И како може да биде ѓубре ?Секој тапан освен ако не е згмечен ,или на парчиња може да биде поправен.Голема пропуст.Што се однесува за знамето Пирамида не сум информриан за да коментирам.

Ај кажи ја твојата верзија за маицата, многу сакам да ја слушнам...
 
Член од
30 ноември 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
50 dusi so Sokoli vo Gradski Park,taka? a 20 CPB sedea i mislea napad ke pravat..... Decko daj sredi se...... Defenderot da ne bese, vide i sam kako uleta vo nas, pa tek togas napadnavte.....
hahaha... od kaj ti e ovaa informacija deka sme sakale da napadneme ziti se? i poentata bese deka ne ste ni vie tolku brojni ko sto se falite... ti kazav procitaj pak i nie na takvi levi utakmici se sobirame po 50 dusi... a za difenderot iskreno ja toa ne go vidov, znam za sebe deka uletav koa kaza nekoj ajde da napagame i togas site se utrcavme a iskreno difender ne vidov...
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
hahaha... od kaj ti e ovaa informacija deka sme sakale da napadneme ziti se? i poentata bese deka ne ste ni vie tolku brojni ko sto se falite... ti kazav procitaj pak i nie na takvi levi utakmici se sobirame po 50 dusi... a za difenderot iskreno ja toa ne go vidov, znam za sebe deka uletav koa kaza nekoj ajde da napagame i togas site se utrcavme a iskreno difender ne vidov...

Па што друго праевте 20 души, за Соколи да не навијате ??? Не си играј бајрам со умот, џандарите намерно ве извадија на 5 минути до крај за после да не дојде до инциденти...

Леви утакмици...На гости игравме а пак бевме појше одошто сте вие на домашни утакмици од типот на Пелистер...А ние со Соколи игравме и навијавме, вие со нив грицкавте семки...
 
Член од
30 ноември 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
Ај кажи ја твојата верзија за маицата, многу сакам да ја слушнам...[/quote]
zokifamily (1 month ago) Show Hide
0
Marked as spam Reply

tapanet e zaboraven a maickata e zaboravena... taka da pusete kur

ova e nova vrzija na vas clen...kako i da e sakam samo da ti kazam deka se se krade, ne postoi veke ona tifo pocituvanje na pravilata... neznam kako delije im gi ukrale na grobari ama im gi ukrale...dali i oni provalile dali grobari gi zaboraile...toa neznam...ama vazno grobari se posramoteni kako navivacka grupa... toa e najtragicnoto

Па што друго праевте 20 души, за Соколи да не навијате ??? Не си играј бајрам со умот, џандарите намерно ве извадија на 5 минути до крај за после да не дојде до инциденти...

Леви утакмици...На гости игравме а пак бевме појше одошто сте вие на домашни утакмици од типот на Пелистер...А ние со Соколи игравме и навијавме, вие со нив грицкавте семки...
hahahha... ko prvo ne ne izvadija dzandarite nie sami si iskocivme a dzandarite iskocija odma po nas...mozevme da si ostaneme ako sakavme nikoj ne ne brkase... a ima i eden klip isto na youtube samo me mrzi sea da go baram iskreno neznam so koj igrate so nekoj levi valjda i vasite sedat na tribina znaci ne stojat tuku sedat a bea negde okolu 30 maximum i samo se derea na eden protivnicki igrac... go provociraa
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
a za difenderot iskreno ja toa ne go vidov, znam za sebe deka uletav koa kaza nekoj ajde da napagame i togas site se utrcavme a iskreno difender ne vidov...
Ti kazav sredi se bidi objektiven....... Ne si go videl Defenderot..... E pa deka si bil svrten so GZ nakaj nego zatoa:toe: uleta preku cel bulevar se kaci na trotoar..... i so da pravime nie, da ja krsime i kolata.... Izvini ama nema pobedeni i porazeni... a da bese malce poiskren ke si recese .. koga izlegovte od temnicite se posrav vo gaki, poso mislev deka ste trista dusi i deka ke go jadam "
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Ај кажи ја твојата верзија за маицата, многу сакам да ја слушнам...
zokifamily (1 month ago) Show Hide
0
Marked as spam Reply

tapanet e zaboraven a maickata e zaboravena... taka da pusete kur

ova e nova vrzija na vas clen...kako i da e sakam samo da ti kazam deka se se krade, ne postoi veke ona tifo pocituvanje na pravilata... neznam kako delije im gi ukrale na grobari ama im gi ukrale...dali i oni provalile dali grobari gi zaboraile...toa neznam...ama vazno grobari se posramoteni kako navivacka grupa... toa e najtragicnoto


hahahha... ko prvo ne ne izvadija dzandarite nie sami si iskocivme a dzandarite iskocija odma po nas...mozevme da si ostaneme ako sakavme nikoj ne ne brkase... a ima i eden klip isto na youtube samo me mrzi sea da go baram iskreno neznam so koj igrate so nekoj levi valjda i vasite sedat na tribina znaci ne stojat tuku sedat a bea negde okolu 30 maximum i samo se derea na eden protivnicki igrac... go provociraa[/quote]


Бев таму , видов како џандарите ви се приближија и ви рекоа ајде искочете...Не ме прави будала сеа ...Впрочем,зашто би седеле на утакмица а да не ги одгледате последните 5 минути ??? Нема логика, нели ?

Тој клип е на јутјуб од лани, со Соколи игравме во парк , има негде 40 души само што е лош квалитет на снимката и ги фаќа само тие што се подоле наредени...На делегатот Пиперков му пеевме , тогаш не беше делегат ама беше у салата да глеа утакмица...И само тој дел е снимен иначе цела утакмица идеше песна така да пак немаш за што да се фатиш...
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
a ima i eden klip isto na youtube samo me mrzi sea da go baram iskreno neznam so koj igrate so nekoj levi valjda i vasite sedat na tribina znaci ne stojat tuku sedat a bea negde okolu 30 maximum i samo se derea na eden protivnicki igrac... go provociraa
MILO MI E STO UCIS OD NAJDOBRITE :back::back::back:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom