Жестока тепачка меѓу навивачите на МЗТ и Работнички

M

marko 1996

Гостин
УАПСЕНИ САМО ОД „СИТИ ПАРК БОЈС“

Во Фершпед Работнички велат оти имало тепачка помеѓу две навивачки групи. Од тоа што го имам како информација, инцидентот се случил на 10 минути пред почетокот на мечот. Имало тепачка помеѓу навивачките групи што завршила по интервенцијата на полицијата. Симптоматично е што сите уапсени се членови на навивачката група „Сити парк бојс“, која го бодри нашиот клуб. Тоа се моите сознанија, верувам оти во следните денови ќе знаеме подетаљно што се случило и дека вакви работи нема да се повторуваат. Ова фрла темна дамка на дербито што го имаме и што треба да го зачуваме. Собирањето на нашите навивачи било спонтано, тие најмногу беа револтирани што не можеа да најдат влезници. Ние како клуб не можевме да им обезбедиме бидејќи управата на МЗТ не ни даде ниту 150 билети колку што ние им обезбедивме на претходниот меч кога навивачите на МЗТ одбија да влезат во салата. Би апелирал да не се повторат ваквите сцени. Би сакал да ги гледам салите полни, а навивачите со коректно однесување да придонесат за разубавување на дербито и на спортски начин да му помагаат на својот тим - вели спортскиот директор на Ф. Работнички,
Горан Костовски.

Да не викате дека сме бегале од вас и ако сте толку вие фраери зашто не им седевте на полицијата ???? Зашто нема ниту еден приведен??? Зашто избегавте
Зашто лажете на форумов викате дека од вас сме бегале !!
САМО ЗБОРИТЕ !!!!!
ЗАШТО НЕМАТЕ МУДА ЗА ТЕПАЊЕ
!!!!

10 години мизерија кризата ви трае како Шпанска серија
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
УАПСЕНИ САМО ОД „СИТИ ПАРК БОЈС“

Во Фершпед Работнички велат оти имало тепачка помеѓу две навивачки групи. Од тоа што го имам како информација, инцидентот се случил на 10 минути пред почетокот на мечот. Имало тепачка помеѓу навивачките групи што завршила по интервенцијата на полицијата. Симптоматично е што сите уапсени се членови на навивачката група „Сити парк бојс“, која го бодри нашиот клуб. Тоа се моите сознанија, верувам оти во следните денови ќе знаеме подетаљно што се случило и дека вакви работи нема да се повторуваат. Ова фрла темна дамка на дербито што го имаме и што треба да го зачуваме. Собирањето на нашите навивачи било спонтано, тие најмногу беа револтирани што не можеа да најдат влезници. Ние како клуб не можевме да им обезбедиме бидејќи управата на МЗТ не ни даде ниту 150 билети колку што ние им обезбедивме на претходниот меч кога навивачите на МЗТ одбија да влезат во салата. Би апелирал да не се повторат ваквите сцени. Би сакал да ги гледам салите полни, а навивачите со коректно однесување да придонесат за разубавување на дербито и на спортски начин да му помагаат на својот тим - вели спортскиот директор на Ф. Работнички,
Горан Костовски.

Да не викате дека сме бегале од вас и ако сте толку вие фраери зашто не им седевте на полицијата ???? Зашто нема ниту еден приведен??? Зашто избегавте
Зашто лажете на форумов викате дека од вас сме бегале !!
ЗАШТО НЕМАТЕ МУДА ЗА ТЕПАЊЕ
!!!!
:nesvest::nesvest::nesvest::nesvest:
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
УАПСЕНИ САМО ОД „СИТИ ПАРК БОЈС“

Во Фершпед Работнички велат оти имало тепачка помеѓу две навивачки групи. Од тоа што го имам како информација, инцидентот се случил на 10 минути пред почетокот на мечот. Имало тепачка помеѓу навивачките групи што завршила по интервенцијата на полицијата. Симптоматично е што сите уапсени се членови на навивачката група „Сити парк бојс“, која го бодри нашиот клуб. Тоа се моите сознанија, верувам оти во следните денови ќе знаеме подетаљно што се случило и дека вакви работи нема да се повторуваат. Ова фрла темна дамка на дербито што го имаме и што треба да го зачуваме. Собирањето на нашите навивачи било спонтано, тие најмногу беа револтирани што не можеа да најдат влезници. Ние како клуб не можевме да им обезбедиме бидејќи управата на МЗТ не ни даде ниту 150 билети колку што ние им обезбедивме на претходниот меч кога навивачите на МЗТ одбија да влезат во салата. Би апелирал да не се повторат ваквите сцени. Би сакал да ги гледам салите полни, а навивачите со коректно однесување да придонесат за разубавување на дербито и на спортски начин да му помагаат на својот тим - вели спортскиот директор на Ф. Работнички,
Горан Костовски.

Да не викате дека сме бегале од вас и ако сте толку вие фраери зашто не им седевте на полицијата ???? Зашто нема ниту еден приведен??? Зашто избегавте
Зашто лажете на форумов викате дека од вас сме бегале !!
САМО ЗБОРИТЕ !!!!!
ЗАШТО НЕМАТЕ МУДА ЗА ТЕПАЊЕ
!!!!

10 години мизерија кризата ви трае како Шпанска серија
Ти со твоите 12 години, иди наспиј се:drk::drk:
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
572
Поени од реакции
20
Sigurno on gi vodel cpb niz aerodrom,ja ima vozdrasta da bide vodza...so zuka da go staime u ring ke go jade:D:D:D
 
M

marko 1996

Гостин
Бојанфамилија97 :колку год има овој ?


Немате нешо реплика на ова или само 12 год зс имам ?????
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
12 години, еден коментар, ама ВЕ УБИ!
Јас ке ти кажам зашто нема коментар...прво копиљот има 12 години, зар мислиш некој го сфаќа сериозно...е сега, ако бил и копиљот во групата, тогаш вие треба да убиете и тогаш треба да ви стане јасно зашто се молеле лавови и шверцери да доаѓаат со вас, пошто со 12 годишни, ни на санкање неможете да одите, а не па во аеродром.

Ајде одговори ми ти, зашто на појачање сте ги викнале Шверцери и Лавови (немој да кажувш дека не биле со вас, кога сите добро знаеме дека биле) и што бараат 12-годишни во вашата група која иде во Аеродром?

Да не викате дека сме бегале од вас и ако сте толку вие фраери зашто не им седевте на полицијата ???? Зашто нема ниту еден приведен??? Зашто избегавте
Зашто лажете на форумов викате дека од вас сме бегале !!
САМО ЗБОРИТЕ !!!!!
ЗАШТО НЕМАТЕ МУДА ЗА ТЕПАЊЕ!!!!

10 години мизерија кризата ви трае како Шпанска серија
Уште нешто, копиљот има 12 години, ЦПБ бојкотира задњи 5, што знае за мизеријата и шпанската серија копиљот?

И уште еден факт кој ја потврдува неговата малоумност (без разлика на возраста) што не седевте на полицијата да ве апси и вас :pos2::pos2::pos2:страшно малоумно...и после Романтична душо се палиш на постови од 12-годишњак, ама нејсе, кога ти неможеш да пишеш нешто што може да не погоди, се палиш на нешто кое (само ти мислиш така) не погодило...не е лесно да си помалоумен од грото тука и ти го сфаќам хендикепот (не те ставам во споредба со оние Козари, без конкуренција се тие, зборам само за културната раја), кај немаш група (5 романтични не е група) и во кошарка груапта ти е составена од 150 души, 50 Лавови (кои доаѓаат со Мзт само, по којзнае какви услуги ветени) 20 Шверцери, 50 души од основните школи и 30 души основа на група, кај тоа, па и умствено сте хендикепирани, паметните дечки што ви беа во групата ве дистанцираа, останавте сега само најбедните (ако си бил пред 6-7 години, ќе знаеш што ти зборам, ако не, не ми реплицирај)
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
Бојанфамилија97 :колку год има овој ?


Немате нешо реплика на ова или само 12 год зс имам ?????

97 за твоја информација е годината на формирање на Фамилијата,дебилци!
Приведени има од нежните само зошто нив ги пратеше полиција и нив им беше забрането да дојдат во Аеродром а тие пак дојдоа..ЕТЕ ЗАТОА ГЛУПЧО :tapp: :tapp: :tapp:
 
Член од
9 декември 2007
Мислења
177
Поени од реакции
0
Па јас знам само 1 од кај нас што е повреден само од frendly fire.. Сите знаат дека ја искористивте ситуацијата коа не нападна полицијата за да се јачате..Знаете и вие.А дека имате над 10 повредени не можеш да ми кажуваш зошто знам од сигурни извори..Еве и Мицка нека ти каже :nenene:

DECKO TI ILI SI GLUP ili si tezok DEBIL...Znaci da ti objasnam...Nie bevme na ulicata(kako stalno)koja sto ide nakaj jane sandanski.Vie iskocivte,VIE napadnavte i normalno deka taka ke izreagirame...Se povlekovme do trotoar(znaci ne poveke od 4-6 metri za da (NORMALNO) ne gi izedeme kamenjata i glupostite nad nasite glavi.Ne vikam deka ne dobivme na sila koga vi vleze dzipot,ama nie i bez toa ke go vratevme udarot.E sea nemoj da mi kazes deka vie ne begavte poise od 4-6 metri,posto dokaz za toa e vlezot,prodavnicite,stanovite...Znaci NORMALNO e od vasa strana da izbegate posle koga ispadavme 3 pati poveke.Se kladam deka i nie kaj nas ke sme se razbegale ako ste 3 pati poveke...TAKA DA NE SERI DEKA SME GO JADELE i deka ne ste begale...5-6 povredeni kaj nas,tolku i kaj vas...I ko da znaes za informacija,koga ne uapsija prvo se mislese deka nie sme krivi za se stgo se sluci i deka ke go jademe mn site krivicni bla bla,zasto nie sme ve brkale do vucko pa zatoa morale da ne mavaat i tepaat gadno i da ne apsat tolku....

A btw Micka si e top i on e megu tie sto ne se povlece ni metar pa popi kamen,ama koga vi se uleta stanovite daleku vi bea.poz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom