Женска мастурбација

Член од
12 мај 2005
Мислења
289
Поени од реакции
11
StenmarC напиша:
Стритс која теорија???
Викаш дека љубовта со девојка ти е повозвишена, отколку таа со момче... чекај малце... ти имаш искусено љубов??? Прво кажи имаш ти искусено љубов со момче???
На ова не можам да ти одговорам... не знам (а можеби и никогаш нема да осетам потреба од таква љубов)

Но, за разлика од тебе, би и` допуштила на злобница да каже зошто мисли така како што мисли.
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
streets_of_dublin напиша:
_ZlObNiCa напиша:
Forumov poln so lezbejki togash......
Свесно или потсвесно....
Уличко......
ЧИСТА ВИСТИНА!!!!!

Arvandor напиша:
Гижо напиша:
нема одредено времетраење, на пример ја можам и по 3 саати, а некогаш и на брзинка ради ред за едно 2 минути :D

да има многу фактори за тоа пример, се случува тоа да го правам и 7 пати на ден (леле сеа ќе ме смеат :P ) а има денови каде не ни помислувам на тоа. само после ме боли рамо хахаха и лево и десно :roll: :roll: :roll:
Ај замислиси како ке ти биде тебе некој седум пути на ден да те гњави така.......
 
Член од
22 јуни 2005
Мислења
21
Поени од реакции
0
StenmarC напиша:
Стритс која теорија???
Викаш дека љубовта со девојка ти е повозвишена, отколку таа со момче... чекај малце... ти имаш искусено љубов??? Прво кажи имаш ти искусено љубов со момче??? Немој да ми кажеш сега дека девојче на 15-16 години знае што е љубов, ама она права љубов... не оние детски дефиниции за љубов.....

Злобница .... не ми е јасно само од каде ти толку инат за да слепо се држиш кон нешто...
Не знам како можеш да негираш дека човек што се пали и мастурбира на личност од ист пол нема хомосексуални нагони :? :? :? :? Не сфаќам :? :? :? :?
ТОА Е ПОТЕНЦИЈАЛЕН ХОМОСЕКСУАЛЕЦ (БИСЕКСУАЛЕЦ).... нели и во една слична тема на форумов кажавте дека жените се повеќе склони кон бисексуалноста. Епа тоа може така да се протолкува...

Дефинирај ми ондак хомосексуалец ...
Според твојава логика... ако некој(а) дрка на машки(женски) и се пали на машки(женски), а сепак има девојка(дечко) да речеме, нема хомосексуални, или бисексуални нагони :? :? :? :?

Или хомосексуалност е само кога 2ца мажи или жени имаат сексуални односи??? - епа да може така да се протолкува... хомосексуалност и бисексуалност го содржат зборот „секс“ и најверојатно значат тоа што значат само кога се има секс со личност од исти пол - само при секс... другото пу пу - не се важи
:P :P :P :P :P ... цепки сте еј

Сами си се доведовте во ќош... никој не ви е крив :wink:

Супер казжано :!: Сосема си во паво :!:
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
_ZlObNiCa напиша:
Ok .Stenmarc, devojka koja ponekogas za vreme na mastuubacija misli na druga devojka, iako nikogas nema probano takvo nesto, e lezbejka ili bisexulaka.defintivno imas pravo.........
EЈ НЕ ПРЕТЕРУВАЈ СЕГА .... НЕ ИДИ СЕГА ВО КРАЈНОСТИ ВО НЕДОСТИГ НА АРГУМЕНТИ. НЕ СИ ДЕТЕ ....

Не реков дека сите се лезбејки... реков само дека имаат такви нагони (хомосексуални) - има разлика, барем ти учиш медицина и треба да ти биде појасно малце (околу термините) :wink:

И да те поправам ... да помислуваш понекогаш на личност од исти пол, при мастурбација и не е така лошо, НО ДА СЕ ВЛАЖНИШ (ИЛИ ДА ТИ СЕ ДИГА) НА ЛИЧНОСТ ОД ИСТ ПОЛ е тоа е веќе НЕШТО за кое зборам јас, ацид и останати мушки на форумов :wink:

бај д веј ... стритс никој не и забранува на злобница да се искаже, а и тебе ... + мислам дека злобница јасно си се изрази на претходните страници - прочитај :wink:
 
Член од
10 мај 2005
Мислења
529
Поени од реакции
14
Ги читам каранициве и несогласувањава помеѓу Аcid и StenmarC на една и Streets и Zlobnica на друга страна. Јас, како машко:), ќе застанам на страната на Аcid и StenmarC затоа што, според мене, секој којшто има фантазии за близок контакт со личност од истиот пол всушност има хомосексуални нагони. Не е хомосексуален нагон само сексот со личност од истиот пол, туку и самата помисла на тоа, и мастурбирањето мислејќи на тоа. Женски, немојте да терате со вашето мислење. Овде веќе не тера. Нема логика женска што мастурбира на помислата да има секс со жена да нема хомосексуални нагони. Тоа е бесмислено.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Acid напиша:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ти ме пресмеа Данице! Ти се смеам на инаетот! Се би признала, само за да испаднеш во право (и да контрираш со мене), така? :wink:

Ти како би се окарактеризирала, како хетеро?
Маријан и ти ме пресмеа мене! Не терам инает, најмалце за само да испаднам во право, а уште најмалце ми е ќеиф да се контрам со тебе. Се окарактезирувам како хетеро, и уште држам до тоа дека не е лезбејка ниту има такви нагони девојка што може да се запали на други две девојки кои си бркаат работа. Не се пуштајте пак ново на ново, едноставно и жени и мажи признаваме дека е понежна и посекси слика кога се гледаат две женски одколку двајца машки. Тоа никако не значи дека секоја мастурбација ни е проследена со женски во глава ... тоа не го разграничувате вие ... одтука за вас сите жени (ние тука уз мубаетов) сме лезбејки ... па нека ви е и така ... ете да не тераме инает :lol: :wink:
 
Член од
12 мај 2005
Мислења
289
Поени од реакции
11
StenmarC напиша:
бај д веј ... стритс никој не и забранува на злобница да се искаже, а и тебе ... + мислам дека злобница јасно си се изрази на претходните страници - прочитај :wink:
Злобница кажа што мисли, но не кажа зошто го мисли тоа. И се додека вие не ја поттикнете да каже се што мисли, она ќе продолжи со својот став без размислување...
Едноставно.

Од друга страна, јас сум свесна за мојата хомосексуалност, така да не знам зошто мислите дека сум против вас..
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
streets_of_dublin напиша:
Злобница кажа што мисли, но не кажа зошто го мисли тоа. И се додека вие не ја поттикнете да каже се што мисли, она ќе продолжи со својот став без размислување...
Едноставно.

Од друга страна, јас сум свесна за мојата хомосексуалност, така да не знам зошто мислите дека сум против вас..
А како треба да ја молиме злобница да го искаже своето образложение на форумов??? Работава е - абе јас знам математика, само некако ветеров ми дува од лоша страна :P :P :P
Никој не ја попречил злобница да каже зошто го мисли тоа... напротив ќе беше многу поинтересна дискусијата тогаш... и подобро е тоа да го напише отколку во немоќ да генерализира дека сите жени (според нас машките) се лезбејки :wink:

стритс ... не мислиме дека си против нас, туку мислиме дека и ти си дел од групата девојки кои цврсто, без докази го бранат ставот дека девојката која се влажни и мастурбира на друга девојка (или 2 девојки) нема хомосексуални нагони 8)

Дивајн ... СЕКОЕ (СЕКСУАЛНО) ВОЗБУДУВАЊЕ НА ЛИЧНОСТ ОД ИСТИ ПОЛ Е ХОМОСЕКСУАЛЕН НАГОН!!! - има нешто нејасно???? Јас не реков дека сте лезбејки, не реков дека сте бисексуалки, реков само дека (доколку го праите тоа за што зборуваме) имате хомосексуални нагони !!!!

А инаку за примерот имам 2 работи

1. Ај бидејќи 2 цури кои се .... е понежна и посекси слика на која сите се палат, еве ви простуваме за хомосексуалноста и нема да јавно да ги потенцираме вашите хомосексуални нагони :P :lol:

2. И малце да бидам по експлицитен за да ме разбереш убаво ...
И два делфини кои се сексаат е поубава и посекси слика, отколку 2 слона, бизони или нилски коњи, па никој не дрка на тоа :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Комедии сте бе :P
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Стенмарк, петок идате да? Гледај да не се сретнеме случајно дека лом се праиме :lol: :lol: :lol:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.181
Поени од реакции
34.392
Да не бегаме од темата за ЖЕНСКА МАСТУРБАЦИЈА, ова почна да наликува на нешто друго... Клик на линкот долу:
http://www.kajgana.com/forum/viewtopic.php?t=1643

Oва е мој последен пост на оваа тема.
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
divine напиша:
Стенмарк, петок идате да? Гледај да не се сретнеме случајно дека лом се праиме :lol: :lol: :lol:
divine и јас те сакам :* :P
 
Член од
12 мај 2005
Мислења
289
Поени од реакции
11
StenmarC напиша:
стритс ... не мислиме дека си против нас, туку мислиме дека и ти си дел од групата девојки кои цврсто, без докази го бранат ставот дека девојката која се влажни и мастурбира на друга девојка (или 2 девојки) нема хомосексуални нагони
Не го бранам тој став, само многу ме интересира од каде потекнува.
И друг пат пак немој да ги читаш постовите до крај.... :wink:
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
StenmarC напиша:
2. И малце да бидам по експлицитен за да ме разбереш убаво ...
И два делфини кои се сексаат е поубава и посекси слика, отколку 2 слона, бизони или нилски коњи, па никој не дрка на тоа :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Комедии сте бе :P
Шо, бе мислиш не маструрбираат на мене? Како тоа никој не дркал на делфини? Бог да чува, инсинуации :wink: :wink: :wink:
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Стритс chill out малце ... мислам дека е беспотребно да ме напаѓаш тука на форум за некои безвезни работи и да бегаш од дискусијата ...

СтенмарК - страв и трепет на форумов... БЕЗ НЕКОЈ ДА ДИГНЕ 2 ПРСТА НА ФОРУМ, НЕ СМЕЕ ДА ПИШЕ РАЗМИСЛУВАЊЕ... НИКАКО... ТИРАНИЈАА... ЦЕНЗУРА ... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Стритс... не ја терај дискусијата во некој недефиниран правец 8)
 
Член од
12 мај 2005
Мислења
289
Поени од реакции
11
No comment. Ајде кажи со кој мој пост ја те нападнав тебе или ја одведов дискусијата во друга насока (освен по еден пост што си го разменивме со Никола)?????

Ме накурчи (ова најозбилно) :evil:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom