Жени со силиконски гради

Член од
23 јануари 2005
Мислења
21
Поени од реакции
0
divine напиша:
Исфрустрираност од машките? Немам големи гради и никогаш за никого нема да ставам силикони. Таква каква што сум се осеќам убаво во тоа што го носам, а и кога не носам ништо ... е сега не мора да сум привлечна за цела машка популација ... ако би ме сакал некој само за градите што би ми се прелевале на сите страни, поубаво да не го запознаам истиот. Имам повеќе квалитети од тоа. Значи мене не ми треба, а па за други уште помалку би се ставала под нож.:ne:
Nema nishto losho ako se osekjate udobno vo svoeto telo i ako mislite deka vi e se na mesto. Kako shto navedov i vo mojot post, dokolku lichnosta smeta deka treba da koregira neshto na sebe, "YOU GO GIRL!".
 

Boogie

no pain no game
Член од
4 декември 2005
Мислења
985
Поени од реакции
544
Многу убаво се пишува тука но среќа не сте од тие што имаат силикони па знаете да напишете убаво.Обично а тоа е скоро 80% од жените патат од комплексот цицки еве за пример само кога ке дојде време за на плажа колку проблем имаат девојките со мали цициња а оние кои се по надарени се најзадоволни епа така гледајте на работите иначе силиконите се измислени за такви жени а сега што има некои што сакаат и да провоцираат тоа е + за мажите нели
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Zosto mislis deka tie sto se "nadareni" nemaat problem ili barem razmisluvaat za toa deka se razlicni i deka site mazi pa i zeni zjapaat vo nivnata "nadarenost"?
Ako e sigurna vo sebe i ako se prifaca sebe si takva kakva sto e,site mazi ke ze zavrtat po nea,pa i site zeni,bez ogled na "nadarenosta".
Lugjeto se vrtat po vnatresnoto izobilstvo sto izleguva nadvor od sekogo od nas. Vie mazite sakate toa da go narecete "nadarena e,zatoa ja poglednav". a vsusnost gledate nesto drugo sto vi go nosi pogledot.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
тешко вас ако некој ве засака ради цицките

прајте што и да прајте за да се осеќате убаво, немојте да имате бариери, држите диети, ставајте силикони - само за вас да ви биде поубаво

а ако некој ве засака поради тоа - тешко на вас :pos:

секоја девојка од мене има целосна поддршка за силикони. пак ќе речеам, ради нејзе, не ради мене

идеалот за жената низ историјата се менува драстично. сетете се дека некогаш она што било убаво денес е грдо. дебела жена со мали гради и големи колкови била инспирација за секој сликар. денес жената има избор

тргнете ги бариерите од главите. аман
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
jas sum i za i protiv silikoni voopshto...mislam ako navistina devojka zena saka da stavi silikoni zaradi izgled i od zdravstveni pricini ja opravduvam, ne opravduvam samo zaradi moda ili radi treta osoba...imam drugarka koja beshe daska vo prednica i otsekogash i beshe problem toa, toa i kako nadimak i ostana i navistina e zalno samata taa se cuvstvuvashe mizerno se dodeka pred dve godini ne stavi slikoni...ejjjj devojkata se preporodi...stavi normalni 85 - 90 obem ne se baloni toa mrazam...i prekrasno se nosi so niv...dobi samodoverba i prekrasno se cuvstvuva...jas nemam potreba sega za sega od takva rabota i pupu nesakam ni da ima...se cuvstvuvam odlicno vo mojata koza i ok mi e...ne bi stavila silikoni nedaj boze da imam potreba...
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
za mene se pomali taka i taka po-sexy kao golemi...taka da....NEMOJTE DA SI STAJTE PLASTIKA!!!!!!
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
uopshte neposhtuam zeni so silikoni poshtuam samo ako im se epten mali ali ako im se golemki i staaa da i bidat ushe pogolemi toa ne mi se sviga
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Dobro ve citam devojki spomnuvate ljubof , spomenuvate so ke recat drugi , spomuvate tipovi sto ke ve sakaat samo za gradite iskreno ne poznavam masko koj odbral devojka za samo gradite .. Spomna edna i ako go sakam deckoto ne znaci deka ne gledam vo drugi ?... Meshate ukus i ljubof , meshate babi i zabi , NIEDNA ne spomna deka za SEBE bi go napravela to i ne za da e a silikon babe ..
Se sminkate taka ? Se doteruvate ? Se nadevam deka nego pravite toa za DRUGI nego za SAMITE SEBE ...
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Да не ве цитирам посебно ќе кажам општо за сите ...
не реков дека сум против другите да се полнат со силикони, нека прават што сакаат, јас лично не би ставила ... немам никакви бариери, а и не мислам дека би биле бариери ако во едно посовремено време некој е против силикони ... или така мора за да бидеме посовремени и ние?:pov:

Se sminkate taka ? Se doteruvate ?
Ова морав да го издвојам, дека кафето ми застана во грло кога прочитав. Не ваљда дека е исто шминкање и силикони?

п.с. Кој како сака нека ме свати, но јас имам повеќе против кон вашиот начин на размислување ... од што сакате да сте современи заборавате на све што е вредно во животот, па и банално ви е ако некој не го поддржува истото:(
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
а што па силиконот е полош од шминката? не е и тоа еден вид шминка? а крзно носиш? а надградба на нокти? и коса? а штикла од 30 цм?
се што правите, правите за да вие се осеќате поубаво. некоја може да си дозволи операција на градите, некоја не може. Демек не било природно? Абе ајде... што на нас е придорно?

за мене е исто

каква сум - таква сум :pos: смешки...
седите 3 саати пред огледало пред да излезете од дома, и не ве интересирало. никого не лажете, самите себе се лажете

а сега допи си го кафето на раат :wink:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Извини gerarg ама не пиев кафе сега, ама уште полошо ... јадев.
Извини и што сум се родила таква каква што сум и не осеќам потреба ни за преголема шминка, ни за сите пропратни работи што ги кажавте и споредивте со силикони:pop:
За сите останати што се осеќаат погодени од темава ... ам што да правам јас?:pos:
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
една црна девојка сака да биде плава, се фарба и никому ништо.
една девојка од 170, сака да биде 180, става штикла, и оп никому ништо.
една девојка сака да има зелени очи, става леѓи, и никому ништо
една девојка сака да ослабе 15 кила, ги труе сите 2 месеца дека е на диета, и ете ја ослабена, и горда дури. никому ништо
една девојка сака да има темен тен, легнува во солариум, црнкиња. никому ништо.

и имаш една девојка која сака да си ги зголеми градите, и тука имаш проблем колку планина голем. тука веќе е прашање на самодоверба, прашање на тоа дали јас сум јас, прашање е дали тоа веќе не личи на калап?? демек, се се, ама цицките не...

не знам кој ви е филмот стварно

на прашање дали сакате силикони, одговарате - не, затоа што тие што ставаат силикони се такви и такви и вакви и никакви...
МА НЕМОЈ МОЛМТЕ?!

познавам една таква бунтовничка... која не сакаше силикони, демек со својот цврст став ќе импресионира некого.. уствари лажеше наоколу дека е воодушевена од самата себе, а дома ставаше сунѓери и подпунки во градникот :lud:

секоја сличност со некои девојки тука е случајна :pos:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Геро, аман бе, штикла се соблекува, шминка се симнува, силиконите не, а и се гадни на допир, плус ако лош хирург ги вметне, ужас.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
а што прави разлика тоа?

во град е висока 180, кога ќе дојде дома е 160

и?

а вака градите и се толкави и кога ќе си легне

хм..
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Разликата е во ножот. Во тоа што се менува самото тело. Не е моден додаток кој ќе го извадиш кога ќе ти текне. Можеш да споредуваш со шминка колку што сакаш, не е исто.

Да не зборуваме за ризикот самото тело да ги отфрли или да се развие рак.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom