Жени со силиконски гради

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Толкави и вештачки и како што кажа Гарфилд гадни на допир (јас не знам тоа). Ама ај, ако е тоа услов за да сум ИН нели, (дека вака заостанато звучам) ... онда сум за. Ајде сега не вртете во круг исти муабети, никој ништо не докажува.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
spooky напиша:
Разликата е во ножот. Во тоа што се менува самото тело. Не е моден додаток кој ќе го извадиш кога ќе ти текне. Можеш да споредуваш со шминка колку што сакаш, не е исто.

Да не зборуваме за ризикот самото тело да ги отфрли или да се развие рак.
Имаше таков филм ... колку и да е само филм, се згадив од самата појава ... ај вие што ги браните како очите силиконите, дајте некој медицински доказ дека и не се штетни ... иако за мене секогаш нож си е нож.
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
и сега се сведе проблемот на ножот?

аха, јас мислев дека е прашање на самодоверба кај женките. и желбата да бидат нешто што не биле. а они се се`, само не тоа што се. во секој дел од денот и тоа

а за ризикот? хм.. има ординации кои го прават тоа за 300 евра, има и такви кои го прават тоа за 3000 евра. јасно е

добро е кога збориме колку е тоа здраво, исто како и шминката која предходно се тестира на животни
исто како и сончањето
исто како и диетите
итн
 
Член од
22 април 2005
Мислења
2.492
Поени од реакции
1.120
divine напиша:
Толкави и вештачки и како што кажа Гарфилд гадни на допир (јас не знам тоа). Ама ај, ако е тоа услов за да сум ИН нели, (дека вака заостанато звучам) ... онда сум за. Ајде сега не вртете во круг исти муабети, никој ништо не докажува.
divajn, јас не се вртам во круг. вие почнавте да објаснувате како едните женки во однос на другите повеќе вредат само поради тоа што не сакале силикони.

јас ако убаво прочиташ погоре ќе сватиш дека за мене сето тоа е е едно исто. било која промена е промена. ако тоа те прави да се чуствуваш убаво, слободно направи го. ако не сакаш, не мораш. но, тоа не значи дека имаш повеќе самодоверба од некоја друга. дали е така, сама си знаеш

ај добро, зборам со тебе, но не мислам на тебе. ти може и си немаш проблем со големината. мислам на оние кои во себе сакаат, а друго зборат

сите други муабети, околу ризикот и слично држат вода колку толку.
се разбираме мислам :)
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
gerard напиша:
добро е кога збориме колку е тоа здраво, исто како и шминката која предходно се тестира на животни
исто како и сончањето
исто како и диетите
итн
За мене најголем проблем е ножот, искрено. Сосила го деформираш телото, а после не можеш (не без пластична операција) да го вратиш како што изгледало претходно.

И не знам дали можеш рак на дојка да поистоветиш со алергија предизвикана од шминка, а за од сончање да добиеш рак на кожа, шансите се минимални.

Диетите се предвидени за отстранување на вишок килограми кои сами по себе се нездрави. Разумна диета е одлично нешто за зачувување на здравјето, не зборувам за оние „ослаби 15 кила за 5 дена“ фрикови. Ама ова сега не е тема, само „гласно“ размислувам.

А муабетите за самодоверба не држат. Треба да и фали нешто на девојката ако самодовербата и лежи во цицките. Евентуално ако е стриптизета, тогаш тоа не се цицки туку средства за работа и нормално е да инвестира во нив :) :)
 
Член од
19 декември 2005
Мислења
14
Поени од реакции
0
Jas sum osetil samo prirodni gradi ali silikonski ne, ama sum cul deka se dobri za raka.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
USSR напиша:
Jas sum osetil samo prirodni gradi ali silikonski ne, ama sum cul deka se dobri za raka.
Грешно си чул. Си држел тока за во вода, на надувавање...е исто е, само со малку кожа.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Сум слушнал дека постојат и природни начини за зголемување на женските гради и нивно поткревање и зацврстување како што се одредени видови водена масажа и вежби. Баш би сакал да знам дали некоја од припадничките на понежниот и поубав пол има слушнато за тоа и дали има некакви искуства во врска со овој начин. Инаку доколку ова дава ефект, сметам дека мора да му се даде предност пред хируржкиот зафат и силиконот заради тоа што е сепак од секоја страна поприфатлив начин за подобрување на изгледот и својствата на градите кај жените.:raz:
 

Carlito Brigante

Хаусмајстор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
844
Поени од реакции
8
Garfield напиша:
Грешно си чул. Си држел тока за во вода, на надувавање...е исто е, само со малку кожа.
Не се согласувам. Мене ми се свиѓа и на допир и на јазик. Зависи нормално од операцијата.:)
Има такви што се засекуваат одоздола, такви околу ореолот на папуљката*1 и такви што се монтираат од папок.
Сигурно си држел некои 50 годишни кои се одлепиле од силиконот :).
Не дека фанатички ги препорачувам, ама ако жена лошо се чувствува со премали гради не гледам зошто да не ги стави. Или евентуално средство за работа. Па кој може да работи без алат.
Сепак да не заборавиме дека постои доктор и доктор. Добар доктор ќе ти ги направи сите тестови за можни последици од силиконот. Нормално добар доктор чини.

*папуљка=ептен смешен збор за брадавица :)
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
Garfield напиша:
Грешно си чул. Си држел тока за во вода, на надувавање...е исто е, само со малку кожа.
така е!!! :icon_lol: јас пипнав од радозналост...ама навистина ако и прават задоволство на жената која ги носи и која имала потреба од силикони поради ред причини тоа е друга работа...
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
876
Поени од реакции
1
Повеќе би сакал девојка ми да има силикони одколку “оравчиња„!!!
 
Член од
20 декември 2005
Мислења
876
Поени од реакции
1
Природни. Што природни, ако и се мали зошто да не!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Мали, големи, важно природни
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
filip_sk напиша:
Природни. Што природни, ако и се мали зошто да не!
Па што ако и се мали. Ако бираш девојка врз основа на цицкостој, нема далеку да стасаш. Битно е да и стојат добро и да се чувствителни!

А силиконите и не изгледаат секогаш убаво, mind you. Како да се противат на законот на гравитација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom