Жените прашуваат, мажите одговараат

B

Bafra

Гостин
ова испага ко совет да барав,но не е така. Туку онака тоа со кавгите е доста деликатно и може да се повредиме мегу себе.
Нормално не бараш совет, кога мажот е виновниот.
Тој тебе ќе ти спомнува роднини и минато онака од ведро небо, а ти претходно само сакаше невино на нешто да му укажеш, некоја ситна замерка. :angel: :cautious:
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
вербално,повисок тон,кажани зборови,но не и тепање...
Немај гајле, тоа е нормално. Само да не е агресивна нервоза. Не треба афектот да те излуди затоа што не секогаш тоа тој го мисли. Некогаш е целта и провокација. Затоа посмирено. Башка сте на самиот почеток и тоа ти е малку ново/чудно, но со времето ќе стекнеш навика да не подлегнуваш на навредите/провокациите. И многу е важно тоа да не те затвори затоа што тој е тука за тебе и ти си тука за него, емоционалноста ако ја изгуби врската, таа врска полека ќе започне да пропаѓа.

Но неколку кавги не се страшни. Се сметаат дури и за нормална појава. :)
 
Член од
26 ноември 2012
Мислења
38
Поени од реакции
25
Нормално не бараш совет, кога мажот е виновниот.
Тој тебе ќе ти спомнува роднини и минато онака од ведро небо, а ти претходно само сакаше невино на нешто да му укажеш, некоја ситна замерка. :angel: :cautious:
не дека и јас сум цвеќе за мирисање... ја си праев муабет за моето љубовно минато и го здоболе...
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.347
Поени од реакции
4.991
Штом повреди на суета ваѓате во брачна заедница, тури му к*рот на тој брак....
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.347
Поени од реакции
4.991
Ок упростено.
Основи на бракот: Компромис, Толеранција и Искреност.
Ако си ти доминантен фактор во брачната заедница тогаш тој мора да прави компромиси.
За возврат ти ќе ги толерираш неговите слабости.
И обратно.
Тоа заеднички поткрепено со искреност и ќе функционирате супер.

За да разбереш: Ти боцкаш со некој леви муабети за да видиш како ќе реагира маж ти. Небаре сте во средно па ќе си играме топло ладно. Маж ко маж му пречи кога ќе му ваѓаш од нафталин некој минати ствари.
Е бракот е тука измеѓу. Ни треба да ви биде гајле за љубовното минато па макар и букаке било во прашање. Моменттално се имате еден со друг и тоа е она што е важно.

Ајдеее Веселинова.... иди бе по ѓаволите со кого се објаснувам.... :D
 
Последно уредено:

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
не дека и јас сум цвеќе за мирисање... ја си праев муабет за моето љубовно минато и го здоболе...
Плесни му у фаца за калта на пачавиците.
 
Член од
26 ноември 2012
Мислења
38
Поени од реакции
25
Ок упростено.
Основи на бракот: Компромис, Толеранција и Искреност.
Ако си ти доминантен фактор во брачната заедница тогаш тој мора да прави компромиси.
За возврат ти ќе ги толерираш неговите слабости.
И обратно.
Тоа заеднички поткрепено со искреност и ќе функционирате супер.

За да разбереш: Ти боцкаш со некој леви муабети за да видиш како ќе реагира маж ти. Небаре сте во средно па ќе си играме топло ладно. Маж ко маж му пречи кога ќе му ваѓаш од нафталин некој минати ствари.
Е бракот е тука измеѓу. Ни треба да ви биде гајле за љубовното минато па макар и букаке било во прашање. Моменттално се имате еден со друг и тоа е она што е важно.

Ајдеее Веселинова.... иди бе по ѓаволите со кого се објаснувам.... :D
Не сум веќе Веселинова :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom