Жена од Пустец - Албанија

Дали би земале/купиле жена од пустец?

  • Да, зошто да не ако е убава

    Гласови: 154 54,0%
  • Никогаш тоа е многу примитивно и понижувачки

    Гласови: 131 46,0%

  • Вкупно гласачи
    285

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Дали познаваш жена шо нејкит да ќари имот од мажот???Распрашај се за Австралија,како тамошните жени им го ќаруваат имотот и парите на мажите па ќе сватиш шо значи фемматеријализмот во спрега со неолиберална држава.(y)
Тоа е нормално дека сака да добие нешто од имотот или со истиот да раководи. Само што нашиот народ ги замислува жените од Пустец/Албанија како крајно примитивни, прости, незаинтересирани и леснораководливи, што нема врска со реалноста.
 
Член од
11 февруари 2018
Мислења
6
Поени од реакции
1
Зашто да не и тие се луѓе. Македонкиве се тешки дрољи додека албанките се воспитани, културни имаат разбирање. Ем ќе го подигниме наталитетот ем мирна глава. Нашиве дрољи нека се ебат со босанци турци грци енглези ама пусти тие само ги ебат. Они се надеваат дека ќе ги земе некои али машко знае што е дроља. Затоа само јајцата си ги празнат. Иначе албанките се жени за пример. Камо нашиве да беа такви. Али јбг искочија најголеми дрољи.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Не е битно од каде е девојката/жената дали од Македонија, Србија, Бугарија или Албанија, битно е да е згодна/убава, да ти прави мерак на срцето кога ќе ја гледаш, а џабе и некоја да е министерка и бизнисменка и незнам што ако не личи на човек !
Побитен е изгледот на девојката отколку нејзиното географско потекло, семејно потекло, образование, социо-економски статус...
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.088
Не е битно од каде е девојката/жената дали од Македонија, Србија, Бугарија или Албанија, битно е да е згодна/убава, да ти прави мерак на срцето кога ќе ја гледаш, а џабе и некоја да е министерка и бизнисменка и незнам што ако не личи на човек !
Побитен е изгледот на девојката отколку нејзиното географско потекло, семејно потекло, образование, социо-економски статус...
И што ќе и праиш, ќе ја завиткаш у целофан и ќе ја чуваш за украс?
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
И што ќе и праиш, ќе ја завиткаш у целофан и ќе ја чуваш за украс?
А што ќе ми е некоја татина/мамина маза со пет дипломи и со незнам како фамилијарно потекло ако не можам да ја гледам со очи ... да ми се гади !
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.617
Поени од реакции
18.088
А што ќе ми е некоја татина/мамина маза со пет дипломи и со незнам како фамилијарно потекло ако не можам да ја гледам со очи ... да ми се гади !
Тоа е обострано обично, така што може и од глава да ти се удри.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
@PIRATIC Да се договориме колку ми дужиш за потписов :D
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Удри му тужба за авторски права,мој совет.:ROFLMAO::pos:
Ама си го накитил, ко украден точак, па фарбан со четка :D
Евро од лајк ќе му барам :D
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
@PIRATIC Да се договориме колку ми дужиш за потписов :D
Mојот потпис е надграден и проширен ... како програмата на Грујо пред некоја година надградена и проширена ... (y)
А тие мајмунчињата што оро играат се од чичко Гугл !
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Mојот потпис е надграден и проширен ... како програмата на Грујо пред некоја година надградена и проширена ... (y)
А тие мајмунчињата што оро играат се од чичко Гугл !
Spread the truth!
Оној орангутанон ќе не пријавува дека е дупли јузер, а он од два профили пишува.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Ne, toa e mnogu primitivno i ponizhuvachki.
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.128
Поени од реакции
2.768
Во последно време со тие од Пустец се дешава некои од нив после 2-3 месеци да си заминат назад...

Но зошто со која цел???

Пример од првиот ќе земе 500 евра, после 2-3 месеци ќе ја земе некој друг и за да заработи други 500 евра...
 
Член од
13 август 2018
Мислења
2
Поени од реакции
0
Lugeto izmislija pametni telefoni, izmislija bukvalno se roboti inteligentni so koi mozes da zboruvas da komunciras aloo primitivci neiziveani mazi koe pravo vi e da kupuvate covek sto isto vrede kako vas vo denesno vreme e sramota ova ne kupuvas kuce kupuvas covek a mazot ako e sam ke se potrudi da vidi sto se desava vo svetot so zenite a ne da ocekuva od niv samo da perat i gotvat togas nema da bide sam ako ne go ocekvua toa od niv kako roboti da se i masini za raganje deca mislam deka zatoa se sami pa kako moze 21 vek na ova jas da imam dete i da go dadam za pari. Treba edna golema feminizacija da se sprovede vo albanija i kosovo ova e zanikade kako ke vlijae na psihickoto zdravje na zenata da ima seks so 60 godisen ? i da mu rode dete pa i 50-50 glasale hahaha neinteligentni sustestva ova balkancite strasna rabota.
 
Последно уредено од модератор:
S

silmarillion

Гостин
Големата феминизација на Албанија и Косово. Ова ко Индустриска револуција лекција по историја му доаѓа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom