Жена од Пустец - Албанија

Дали би земале/купиле жена од пустец?

  • Да, зошто да не ако е убава

    Гласови: 154 54,0%
  • Никогаш тоа е многу примитивно и понижувачки

    Гласови: 131 46,0%

  • Вкупно гласачи
    285
Член од
11 јуни 2008
Мислења
217
Поени од реакции
11
Лице за контакт шо посредвит за жена од албанија или источна Македонија ?
 
Член од
7 јули 2016
Мислења
1
Поени од реакции
0
Кои се тие страни на фб за брачно посредување за жена од Албанија дали знае некој да ми каже или кажете лице за контакт.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
4.107
Поени од реакции
11.652
Ако више мораш така, боље земи си Калаџи циганка од Бугарија.

Калаџи циганка > албанска невеста.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
35.459
Поени од реакции
54.804
Госод знае у твојата сендвич глава какво значење има изразот поштена кандидатка.
 

Goofy

Обичен смртник
Член од
11 август 2016
Мислења
395
Поени од реакции
1.025
Глупости.Како крава да продаваа ценкат се таму.500 евра хахах,од кило колку е ?
 
Член од
5 август 2016
Мислења
117
Поени од реакции
22
Тоа нема шанса да купам жена кога можи и без пари да имам
А тука кај комшиите има купено 2-3 таа едната е ептен јака ваљда скапо ја платиле.


А купуваат албанки само тие што неможат да најдат
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
8.407
Поени од реакции
21.416
Глупости.Како крава да продаваа ценкат се таму.500 евра хахах,од кило колку е ?
Абе од кило ако е нема да им оди , сите сакат послаба. Колку подебела , толку поефтина треба да е. :pos:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
8.046
Поени од реакции
9.641
Жените од Албанија не се од Пустец(таму скоро и да нема млади луѓе, сите избегаа) туку се од планинските предели низ земјата.

проблемот со вишокот на жени таму е создаден поради огромната емиграција. Многу млади луѓе бегаат низ Европа , а тие што ќе останат таму ги земаат најубавите и побогатите. И така надолу одејќи за тие од планинските села се нема за кого да се омажат
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.467
Поени од реакции
3.983
Сериозни сте со темава :D ? Ко трговија со луѓе е ова, забрането со закон ^
 

Goofy

Обичен смртник
Член од
11 август 2016
Мислења
395
Поени од реакции
1.025
Сериозни сте со темава :D ? Ко трговија со луѓе е ова, забрането со закон ^
вистина е,кај мене има 2 албанки не знае да збори не знае да разбере,само те гледа како три денара на цело
 
Член од
6 септември 2016
Мислења
52
Поени од реакции
6
Јас сум стварно заинтересиран за жена од Албанија млада,убава,секси.Жалам за македонките што се многу важни и што не успејаа да се усреќат со мене.
Ако може некој да помогне да дојдам до албанка многу ќе му бидам благодарен.Инаку работам и живеам во Немачка.
Ако стварно некој сака да помогне и знае и си има работа со посредништво за албанки нека ми пише да се договориме као људи.
 

hurley

observer
Член од
17 мај 2015
Мислења
161
Поени од реакции
150
Пичове,вие луди ли сте бе ? Кој купува жени в 21 век ? Еле па албанки ....?!?!
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.068
Поени од реакции
7.518
Па подобро од Пустец,него некоја наша квази феминистка.Со феминистка во брак има да го пцуеш секој ден од животот!
 
C

cige

Гостин
Кога ќе ја однесеш в град ќе гледа како теле наоколу.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom