Жена од Пустец - Албанија

Дали би земале/купиле жена од пустец?

  • Да, зошто да не ако е убава

    Гласови: 154 54,0%
  • Никогаш тоа е многу примитивно и понижувачки

    Гласови: 131 46,0%

  • Вкупно гласачи
    285
Член од
6 септември 2016
Мислења
52
Поени од реакции
6
Кога ќе ја однесеш в град ќе гледа како теле наоколу.
Тоа се само чаршиски муабети.Не се потпирај на рекла казала.Мисли малку и со твојата тимба.[DOUBLEPOST=1499023233][/DOUBLEPOST]
Пичове,вие луди ли сте бе ? Кој купува жени в 21 век ? Еле па албанки ....?!?!
Брат ја дека виде дека сакам да купам?Само побарав жена преку стројници,а за завршената работа ја од срце си давам парички.До душа и они си сакат.
 
C

cige

Гостин
Тоа се само чаршиски муабети.Не се потпирај на рекла казала.Мисли малку и со твојата тимба.[DOUBLEPOST=1499023233][/DOUBLEPOST]
Брат ја дека виде дека сакам да купам?Само побарав жена преку стројници,а за завршената работа ја од срце си давам парички.До душа и они си сакат.
Земи си бе кој ти брани
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.317
Поени од реакции
7.585
Дали има сеа летен попуст ме интерсира и дали може да се земе ама на определно време, пред враќање генерален ремонт така да пак ке биде во возна состојба.
Озбилно.
Фала однапред.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
6.352
Поени од реакции
5.015
Мој роднина на 40 и кусур години зеде преку стројници жена од Албанија, значи овие девојки (кои се најчесто стари-моми во не баш така млади годинки) се исклучиво наменети за брак, а не за една вечер клацкање, ниту пак за привремена врска !
Потекнуваат од најсиромашните рурални региони на соседна Албанија, претежно се со низок образовен и низок социо-економски статус, а потекнуваат и од исто такви семејства !
Парите инаку семејството на момчето од Македонија му ги дава на стројникот наменет за таа работа, да оди и да ја пронајде девојката во Албанија, стројникот ги зема парите, а не момата, ниту пак нејзиното семејство !
Најчесто ги земаат лица ергени Православни Македонци кои се преку 40 год. и живеат во претежно руралните предели од државава, а најчесто ергените кои ги земаат овие моми за жени живеат во селата во Охридско, Ресенско, Битолско, Прилепско и.т.н.
Девојките инаку се претежно од Христијанска религија, но и покрај тоа што се Христијанки сепак се вистински машини за раѓање на деца, на мојот роднина му роди жената 3 деца за три години едно по друго здрави и прави се сите, а може ќе одат и на 4 кој ги знае !
П.С. Можеби на нас градските деца сево ова ни звучи чудно и смешно, но на некој што живее во село ова погоре опишаново е премија живот !
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.317
Поени од реакции
7.585
Постот беше очигледно саркастичен...ама сепак не знајш дали јас се совпаѓам во описот што си го дал или не, така да нема потреба одма пиштолџиски.

П.С Ако се нафати некоја сеа па ;)
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
6.352
Поени од реакции
5.015
Постот беше очигледно саркастичен...ама сепак не знајш дали јас се совпаѓам во описот што си го дал или не, така да нема потреба одма пиштолџиски.

П.С Ако се нафати некоја сеа па ;)
Mojoт пост не се однесуваше за тебе и твојот пост, туку општо говорев за темава :icon_mrgr:
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
6.352
Поени од реакции
5.015
Говорев за мојот роднина кој зеде жена од Албанија, затоа ми е позната темава и мојот пост се однесуваше општо за темава !
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.068
Поени од реакции
7.518
Мој роднина на 40 и кусур години зеде преку стројници жена од Албанија, значи овие девојки (кои се најчесто стари-моми во не баш така млади годинки) се исклучиво наменети за брак, а не за една вечер клацкање, ниту пак за привремена врска !
Потекнуваат од најсиромашните рурални региони на соседна Албанија, претежно се со низок образовен и низок социо-економски статус, а потекнуваат и од исто такви семејства !
Парите инаку семејството на момчето од Македонија му ги дава на стројникот наменет за таа работа, да оди и да ја пронајде девојката во Албанија, стројникот ги зема парите, а не момата, ниту пак нејзиното семејство !
Најчесто ги земаат лица ергени Православни Македонци кои се преку 40 год. и живеат во претежно руралните предели од државава, а најчесто ергените кои ги земаат овие моми за жени живеат во селата во Охридско, Ресенско, Битолско, Прилепско и.т.н.
Девојките инаку се претежно од Христијанска религија, но и покрај тоа што се Христијанки сепак се вистински машини за раѓање на деца, на мојот роднина му роди жената 3 деца за три години едно по друго здрави и прави се сите, а може ќе одат и на 4 кој ги знае !
П.С. Можеби на нас градските деца сево ова ни звучи чудно и смешно, но на некој што живее во село ова погоре опишаново е премија живот !
Па шо му фали на чоекот.Сигурно не е некоја разгалена фемматеријалистка.Со таква да стапиш во брак е тоа е веќе трагедија за секој таканаречен модерен маж.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
35.459
Поени од реакции
54.804
Постот беше очигледно саркастичен...ама сепак не знајш дали јас се совпаѓам во описот што си го дал или не, така да нема потреба одма пиштолџиски.

П.С Ако се нафати некоја сеа па ;)
Глеам, си имаш ти проблем со параноја и манија на гонење. После оноа у Втора Светска Војна темава, сега ова. А и другпат сум те приметил.
Сеа нека не ти се уклучуваат одма одбрамбените механизми, не губи време за тоа. Соочи се со проблемот и реши го!
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.317
Поени од реакции
7.585
Глеам, си имаш ти проблем со параноја и манија на гонење. После оноа у Втора Светска Војна темава, сега ова. А и другпат сум те приметил.
Сеа нека не ти се уклучуваат одма одбрамбените механизми, не губи време за тоа. Соочи се со проблемот и реши го!

Апче шо ти е бе?

Глеам куче скитник кое мисли дека е гонич...
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
10.310
Поени од реакции
16.548
... и колку да се сиромашни и можно недообраазувани, сепак имаат една работа пред сите други „нормални“ моми (се мисли на поголем процент, нормално како секаде и овде има црни овци), а тоа им е силното патријахално домашно воспитување кое за многу кратко време ќе се истакне и ќе им помогне во нивното брзо напредување во новата средина било во изглед, било во натамошно образование, било во контакти со околината како и брзото вработување и напредување во професионалната работа, овие моми воопшто не се за подценување! (y)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
31.898
Поени од реакции
36.480
... и колку да се сиромашни и можно недообраазувани, сепак имаат една работа пред сите други „нормални“ моми (се мисли на поголем процент, нормално како секаде и овде има црни овци), а тоа им е силното патријахално домашно воспитување кое за многу кратко време ќе се истакне и ќе им помогне во нивното брзо напредување во новата средина било во изглед, било во натамошно образование, било во контакти со околината како и брзото вработување и напредување во професионалната работа, овие моми воопшто не се за подценување! (y)
Само што гледаат да ќарат имот и пари од мажот. Не сите, но дел од нив. Не се сите така наивни како што ги мислите. Башка имаше и некаде низ Интернетов пишано на некој сајт, како ја земал жената од Албанија, направиле вечерта свадба, а веќе следниот ден кога станал од спиење неа ја немало, како и еден куп други вредни работи од дома (читај пари, предмети.....).
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
35.459
Поени од реакции
54.804
... и колку да се сиромашни и можно недообраазувани, сепак имаат една работа пред сите други „нормални“ моми (се мисли на поголем процент, нормално како секаде и овде има црни овци), а тоа им е силното патријахално домашно воспитување кое за многу кратко време ќе се истакне и ќе им помогне во нивното брзо напредување во новата средина било во изглед, било во натамошно образование, било во контакти со околината како и брзото вработување и напредување во професионалната работа, овие моми воопшто не се за подценување! (y)
изглеа умре циганката шо те фалеше
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.068
Поени од реакции
7.518
Само што гледаат да ќарат имот и пари од мажот. Не сите, но дел од нив. Не се сите така наивни како што ги мислите. Башка имаше и некаде низ Интернетов пишано на некој сајт, како ја земал жената од Албанија, направиле вечерта свадба, а веќе следниот ден кога станал од спиење неа ја немало, како и еден куп други вредни работи од дома (читај пари, предмети.....).
Дали познаваш жена шо нејкит да ќари имот од мажот???Распрашај се за Австралија,како тамошните жени им го ќаруваат имотот и парите на мажите па ќе сватиш шо значи фемматеријализмот во спрега со неолиберална држава.(y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom