Жална вест: Тоше Проески загина во сообраќајна несреќа

Статус
Затворена за нови мислења.

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Господ има план?

Не....тој е само стар осамен, ироничен и љубоморен allmighty. Мојот бог. Твојот Бог, Тоше наш...

Успеа во нешто што ретко кому му успеало.... беше НОРМАЛЕН.

Горд бев, сум и ќе бидам што живеев во твое време и на ова место.
Со солзи на очи, со распарано срце... со меморија на сите луѓе кои денес ги видов, тажни и расплакани - сите луѓе на кои им значеше ти, твојата аура, музика, ѕвезда, добрина...

Сите луѓе кои си имаат по една, две или многу песни испеани од твоето златно грло, песни кои ќе ги потсеќаат на убави и тажни мигови од животот. Зошто, ти беше несебичен...со нас делеше се, и среќа и тага. А сега? Врската е прекината...

О боже, ако постоиш..... дај ми верба. Дај ми надеж. Дај ни светлина... не ни ги одземај.

п.с. Сите ретардирани се банирани на недела дена.
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.784
Поени од реакции
4.023
ova e tazno ja izgubivme najgolemata dzvezda na makedonskoto nebo,no sepak vecno ke zivee vo nasite srca.....socustvo za najbliskite,tose pocivaj vo mir,
te sakam!
p.s.srce nije kamen........
 

emicka

sweetheart
Член од
13 јули 2007
Мислења
684
Поени од реакции
1
:place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place:
боже ангели од небо прати ТОЈ НЕМА ДА СЕ ВРАТИ. . .
 
Член од
21 декември 2005
Мислења
661
Поени од реакции
7
znaj deka kako sto ne sakase site i nie ke te sakame i pamtime zasekogas, tvojata pesna ke se slusa vo nasite srca uste dolgo.
 
Член од
8 август 2007
Мислења
1.541
Поени од реакции
48
Не е фер.

Тоше, знаеш дека те сакавме и ќе те сакаме.
 
Член од
17 јули 2006
Мислења
3.114
Поени од реакции
22
:(prosto neverojatno ekako zgasnuva eden mlad zivot.tose bese i sekogas ce bide vo nasite srca kade i dasme .sekogas so zadovolstvo ke go slusame i cese voshituvame na toj neverojaten glas.tose e makedonija makedonija e tose :((
 
Член од
14 септември 2007
Мислења
118
Поени од реакции
5
Tose bese edinstvenoto nesto koe vredese najmnogu vo makedonija,a sega i toj veke ne e megu nas.TOSE SEKOGAS KE OSTANES VO NASITE SRCA I POCIVAJ VO MIR!!!

posle nekoj ke mi rece: za se nesto ima gospod.da eve gledam kolku ima
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
R.I.P. ТОШЕ -ТРАГИЧНО,
НЕМАМ ЗБОРОВИ:(
 
Член од
28 јануари 2005
Мислења
2.163
Поени од реакции
18
samo kje go povtoram ona sto vekje go kazav:
Neka mu e vecna slava. Mora li se sto ima vredno vo ovaa Makedonija vaka da isceznuva.

So sto ja zasluzi ovaa kazna ? So humanitarnite koncerti ? So parite sto gi donirase na decata bez roditeli ? So toa sto bese definicija za DOBRO ?
Gospode , nekoi velat deka te ima, pa te prasuvam, kade e tvojata BOZJA PRAVDA ?


Uste nesto sto go procitav od eden prijatel na drug forum:
Na eden drug forum edna Hrvatica napisha:
'Previše božanski glas da bi ga dugo slušali mi, obični smrtnici.
Laka mu zemlja i čuvali ga Anđeli.'
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Bog da go prosti i socuvstvo do semejstvoto , jaka im dusa na lugeto......
................neverojatno e kako moze nekoj kako Tose da zagine vo takva nepromislena katastrofa.
Mislam deka Makedonija seuste ne e svesna sto izgubi denes vo eden Tuareg , na avtopatot kaj Gradiska kon Zagreb, rano nautro posle 700 km. brzo vozenje........................


Total distance: 681,2 km
Estimated total journey time:7 h 11 min
if you're lucky with traffic :6 h 31 min
if you're unlucky with traffic:7 h 59 min


Don't drive tired. Plan a 15-minute break into your journey for every two hours you'll be on the road. If you feel tired whilst driving stop at a service station for a coffee and take a short nap before continuing.
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
samo kje go povtoram ona sto vekje go kazav:
Neka mu e vecna slava. Mora li se sto ima vredno vo ovaa Makedonija vaka da isceznuva.

So sto ja zasluzi ovaa kazna ? So humanitarnite koncerti ? So parite sto gi donirase na decata bez roditeli ?
Gospode , nekoi velat deka te ima, pa te prasuvam, kade e tvojata BOZJA PRAVDA ?


Uste nesto sto go procitav od eden prijatel na drug forum:
Na eden drug forum edna Hrvatica napisha:
'Previše božanski glas da bi ga dugo slušali mi, obični smrtnici.
Laka mu zemlja i čuvali ga Anđeli.'


проколната ни е државата брат,ова не ќе да е на арно...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom