Етнички смени

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.336
Поени од реакции
79.109
Геџо, за јас и ти да се степаме (а овие се тепачки, ферски онака со метални прачки) јас треба да те испровоцирам АМА и ти да потпаднеш на мојата провокација.
Стварно бе Геџо, зарем да подпаднеш на провокација, кога ти ја закачаат девојката кога поминувате заедно, кога те плукаат и те маваат со камења при твоите секојдневни движења ваму-таму до училиште и назад? Немој бе, да подпаднеш на провокација, да се спушташ на нивно ниво.
Остај нека се изживуваат врз тебе.
------------------------------------------------------------------------------
@Princ
Во моето обраќање кон некој можам да цитирам било што, што ќе ми помогне да ја постигнам поентата. Ти секако имаш една од диригенските палки на форумов, па банирај ако мислиш дека треба. Нема да ми биде првпат да ме банираат без некоја особена причина (и никогаш нема ни да се жалам, поради тоа)
 
P

Princ

Гостин
Стварно бе Геџо, зарем да подпаднеш на провокација, кога ти ја закачаат девојката кога поминувате заедно, кога те плукаат и те маваат со камења при твоите секојдневни движења ваму-таму до училиште и назад?
Според неофицијални информации, до тепачката дошло по меѓусебните провокации меѓу учениците.
Извор
Мрш.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.238
Нема политичка позадина во сиот случај. Денеска не чекаа пред училишниот двор околу 50 до 60 албански ученици и на сиодвење напданаа дел од учениците. Како што излеговме од самото училиште Албанците не пратеа скоро до пред центарот на градот каде еден дел од нас тргна по еден пат за да си одат во својот дом каде беа нападнати од Албанците, а ние продолживме према центарот на градот. Во меѓувреме се случило тоа што се случи. Беа нападнати 3-ца Македонци од страна на Албанците од кој како што кажав претходно еден е потешко повреден...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.336
Поени од реакции
79.109
Така е бе администраторе, нели реков дека си во право, мора да биле криви (и) Македонците. Секогаш треба двајца:

На пример Евреите во Германија да не се курчеле немало да ги истребуваат со милиони.
Исто Тибетанците си се криви за окупацијата и геноцидот, оти гарант нешто ги провоцирале Кинезите.
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Така е бе администраторе, нели реков дека си во право, мора да биле криви (и) Македонците. Секогаш треба двајца:
Da da znaci kriv sum sto ziveam vo svoja drzava, nas istoto ke ne najdi sto go najde kosovskite srbi ako ne sega za edno 10 godini sigurno.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.336
Поени од реакции
79.109
Нема политичка позадина во сиот случај. Денеска не чекаа пред училишниот двор околу 50 до 60 албански ученици и на сиодвење напданаа дел од учениците. Како што излеговме од самото училиште Албанците не пратеа скоро до пред центарот на градот каде еден дел од нас тргна по еден пат за да си одат во својот дом каде беа нападнати од Албанците, а ние продолживме према центарот на градот. Во меѓувреме се случило тоа што се случи. Беа нападнати 3-ца Македонци од страна на Албанците од кој како што кажав претходно еден е потешко повреден...


Ма каква политичка позадина, немојте од глушец да правите слон, тоа е само обично етничко чистење.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.238
Ма каква политичка позадина, немојте од глушец да правите слон, тоа е само обично етничко чистење.
Не реков дека има политичка позадина, него ја знам цела ситуација каква е. Повредените ми се другари и заедно учиме. На кратко обајснав во првиот пост што беше и како беше...
 
M

Mario Gómez

Гостин
Нема политичка позадина во сиот случај. Денеска не чекаа пред училишниот двор околу 50 до 60 албански ученици и на сиодвење напданаа дел од учениците. Како што излеговме од самото училиште Албанците не пратеа скоро до пред центарот на градот каде еден дел од нас тргна по еден пат за да си одат во својот дом каде беа нападнати од Албанците, а ние продолживме према центарот на градот. Во меѓувреме се случило тоа што се случи. Беа нападнати 3-ца Македонци од страна на Албанците од кој како што кажав претходно еден е потешко повреден...
А причините за тоа, море таму позаебано и од овде било.
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Сум имал прилика да видам како се понаша тоа племе нецивилизирано во повеќе наврати и неможе да се каже во никој случај дека се испровоцирани од нешто. Едноставно тие се така учени од дома, да провоцираат и да вршат притисок на македонското население за да се иселат. Џабе е било какво правдање од овие поцивилизираниве Албанци кога огромен процент од нив се само за во џунгла.
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Сум имал прилика да видам како се понаша тоа племе нецивилизирано во повеќе наврати и неможе да се каже во никој случај дека се испровоцирани од нешто. Едноставно тие се така учени од дома, да провоцираат и да вршат притисок на македонското население за да се иселат. Џабе е било какво правдање од овие поцивилизираниве Албанци кога огромен процент од нив се само за во џунгла.
Koj se tie? Ne gi imam videno ili sretnalo vo zivotot? Nemam vo zivotot eden albanec da kritikuva eden albanec za nekoe delo sto se slucilo vo makedonija ili kosovo, ili ednash da vidam osuduvanje za palenje crkvi.
A kaj nas pa gledash sam na forumot.
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Геџо, за јас и ти да се степаме (а овие се тепачки, ферски онака со метални прачки) јас треба да те испровоцирам АМА и ти да потпаднеш на мојата провокација.
Океј, Албанците се племе неедуцирано, овакви и онакви. За кој курац бе потпаѓаат на провокациите вашите, Македонците? Нека си гледаат школото и чао пријатно.
А никој не може да ме убеди дека вие сте најдобрите на цел свет, свето семе, а ние сме за никаде, ни за во ѓубре. Учениците се исти, прилично исти.

Еве тепачка
:pipi:


Зошто ме цитираш мене ако му се обраќаш на Геџо? Тоа би било ко сега јас да зборам со Анастазија иако те цитирам тебе. Глупо е.
Сега веќе кога спомна ... ај ситуација

Шетам јас со девојка ми покрај кеј , поминуваат 5 албанци наспроти мене и едниот ја фаќа за газ и другите викаат и сега кој е крив ???
Мене ми е случено ова а има и безброј други примери
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Koj se tie? Ne gi imam videno ili sretnalo vo zivotot? Nemam vo zivotot eden albanec da kritikuva eden albanec za nekoe delo sto se slucilo vo makedonija ili kosovo, ili ednash da vidam osuduvanje za palenje crkvi.
A kaj nas pa gledash sam na forumot.
Знам дека е така, а секогаш кога ќе направат некоја пиздарија одма не обвинуваат нас дека отвараме вакви теми за да провоцираме и плукаме по нив што е огромна глупост. Кај криви па уште тебе ќе те направат силеџијата. Ама што да кажувам кога сите веќе многу добро знаете. Така било одамна, така беше 2001, а така е и во овој случај.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.238
А причините за тоа, море таму позаебано и од овде било.
Накратко ќе ти ја кажам причината.
Училиштето каде што учам јас, Ибрахим Темо, нема добиено јазични смени и таму учиме во мешани смени, додека училиштето Нико Нестор со кој го делиме дворот има јазични смени.
Можам да кажам дека наставата се одвиваше баш супер до пред претседателските и локалните избори. До тогаш и тие Албанци кој денес учествуваа во тепачката ни подаваа рака и стварно се чудевме во тоа што го гледаме. Баш и со ЗИКС кој учи во тоа училиште разговаравме околу тоа и имав некое предчуство дека е тоа некое "затишје пред бура".И така беше.Одма, другиот ден отакако кандидатот за градоначални од ДУИ, Рамиз Мерко, освои најмногу гласови и влезе во 2-от круг, учениците Албанци доаѓаа нашкола со слваење и од истиот ден почнаа провокации. Беа упатени разни пцовки према нас кој дел од нас ги игнорираа, а друг дел возвраќаа на тие пцовки. Истата слика од денес се случи и вчера, каде со полиција сите Македонски ученици бевме испратени до нашите домови. Денес истите ученици од вчера со уште +20 други Албанци беа избегани од часовите и не чекаа пред самиот двор, каде не пратеа се додека се разделивме во 2 групи. Јас и неколку други мој другари продолживме према центарот, а другите си заминаа према нивните домови по споредни улички каде беа пречекани од Албанските ученици и удирани со шиппки,шибери...Значи 3-ца ученици беа нападнати од страна на 50 Албанци. Тоа е огромна разлика. Кажав и погоре еден е тешко повреден, додека другите не се посериозни...Поздрав
 
P

Princ

Гостин
Шетам јас со девојка ми покрај кеј , поминуваат 5 албанци наспроти мене и едниот ја фаќа за газ и другите викаат и сега кој е крив ???
Мене ми е случено ова а има и безброј други примери
Јас мало дете, 6-7 годишно во болница. Медицинска сестра македонка и вика на нејзина колешка "дај му на шиптарчево свинско, да го направиме наш :pipi:", а јас мало дете. И ај после, кој провоцирал?
 
K

KomitaMKD

Гостин
Накратко ќе ти ја кажам причината.
Училиштето каде што учам јас, Ибрахим Темо, нема добиено јазични смени и таму учиме во мешани смени, додека училиштето Нико Нестор со кој го делиме дворот има јазични смени.
Можам да кажам дека наставата се одвиваше баш супер до пред претседателските и локалните избори. До тогаш и тие Албанци кој денес учествуваа во тепачката ни подаваа рака и стварно се чудевме во тоа што го гледаме. Баш и со ЗИКС кој учи во тоа училиште разговаравме околу тоа и имав некое предчуство дека е тоа некое "затишје пред бура".И така беше.Одма, другиот ден отакако кандидатот за градоначални од ДУИ, Рамиз Мерко, освои најмногу гласови и влезе во 2-от круг, учениците Албанци доаѓаа нашкола со слваење и од истиот ден почнаа провокации. Беа упатени разни пцовки према нас кој дел од нас ги игнорираа, а друг дел возвраќаа на тие пцовки. Истата слика од денес се случи и вчера, каде со полиција сите Македонски ученици бевме испратени до нашите домови. Денес истите ученици од вчера со уште +20 други Албанци беа избегани од часовите и не чекаа пред самиот двор, каде не пратеа се додека се разделивме во 2 групи. Јас и неколку други мој другари продолживме према центарот, а другите си заминаа према нивните домови по споредни улички каде беа пречекани од Албанските ученици и удирани со шиппки,шибери...Значи 3-ца ученици беа нападнати од страна на 50 Албанци. Тоа е огромна разлика. Кажав и погоре еден е тешко повреден, додека другите не се посериозни...Поздрав
Isto bese i koga slavea za nezavisnosta na Kosovo provociraa celo vreme, a nekoj den posle toa imase tepacki.Taka bilo i sega.Ne znam so da vi recam sobirajte se vo pogolemi grupi i nisto nemat da vi napraet.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom