Емоционално неверство

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Нема потреба, си имам јас емоции за либето мое, кое патем не ми вика - Еј Мими, ај смени бушон па ќе се опнеме.
Moжи да дојдам да гледам??
можи ќе научам нешо за емоции.... ако треба и ќе платам!
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Сакав да кажам дека дечкото не ми е воопшто симпатичен ниту привлечен. Лошо си ме сфатил, сакав да го кажам токму тоа што си ко напишал-дека не ми беше важен физичкиот изглед зашто ако ми беше важен никогаш немаше да го погледнам
Ова е друго. Самата си кажуваш дека секој ден си го гледала во школо ,тука веќе можам да поверувам дека е поради карактер те привлекол и нешто што не е изглед . Ама со тотално непозната личност се сложувам со LordDragonII дека многу битна улога е физичкиот изглед .
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
а какво неверство е во прашање кога партнерот/сопружникот (било кој машко или женско) едноставно ќе изгуби воља за секс? другиот пати ради тоа... и тука се чуства и емоции во прашање или пак харизмата и привлечноста? а што е со потребите? м? има некој одговор на ова?
Ако нема волја кон никого као го нарекоа асексуалност...ако нема волја само кон партнерот, тогаш пиши пропало на таа врска/брак. Но кај асексуалците исто постои можност за емоционално неверство. Кај нив има недостаток од сексуална привлечност, но емоционална сеуште постои.
Сакав да кажам дека дечкото не ми е воопшто симпатичен ниту привлечен. ...
Интересна изјава, првпат слушам за овој тип партнерство. Ако си прајте усогласен муабет...можи интелектуално те привлекува, пак се работи за некое привлекување :)


Туку...ако погледнеш некоја девојка/жена, со мини до горе (топло е, врелината има и свои добри страни) и подразголени гради, едноставно ти "дојде фино" од убавата глетка, дали тоа се класифицира у неверство, слободна волја на човек или нешто трето?
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Ако нема волја кон никого као го нарекоа асексуалност...ако нема волја само кон партнерот, тогаш пиши пропало на таа врска/брак. Но кај асексуалците исто постои можност за емоционално неверство. Кај нив има недостаток од сексуална привлечност, но емоционална сеуште постои.
Интересна изјава, првпат слушам за овој тип партнерство. Ако си прајте усогласен муабет...можи интелектуално те привлекува, пак се работи за некое привлекување :)


Туку...ако погледнеш некоја девојка/жена, со мини до горе (топло е, врелината има и свои добри страни) и подразголени гради, едноставно ти "дојде фино" од убавата глетка, дали тоа се класифицира у неверство, слободна волја на човек или нешто трето?
Не зборев за дечко ми лошо си ме разбрал. Како можеш да одиш со некој што не ти е симпатичен или привлечен. Зборев за оној кон кој имам симпатии но не физички, туку интелектуални, како што кажа ти
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Туку...ако погледнеш некоја девојка/жена, со мини до горе (топло е, врелината има и свои добри страни) и подразголени гради, едноставно ти "дојде фино" од убавата глетка, дали тоа се класифицира у неверство, слободна волја на човек или нешто трето?
Да се надоврзам на ова: во денешно време, сè оди накај секс, посебно маркетингот ("Sex sells", едно време беше главен маркетиншки слоган, а мислам дека уште е). Затоа, ако некој што е во врска здогледа убаво тело на некој билборд и тоа му/ѝ ја разгори страста/мечтата/итн., а тоа се смета за емоциноално неверство, бидејќи сите компании ќе се обидат сексуално провокативната реклама да ја стават на јавно место (прост капитализам - тоа на долги патеки би им донело повеќе профит), сите ќе мора да ја видат. Со други зборови - сите се емоционално неверни, зашто имаат очи.

Сепак, се согласувам со ова: доколку сексот меѓу партнерите е добар, гледањето во други нема да предизвика никакво неверство, туку напротив - желба на оној што гледа својата напаленост да ја сподели со својот партнер. Со други зборови, ако некој некаде види нешто провокативно, неверство е ако таа напаленост ја искаже, т.е. реализира со некој/а друг/а, што му е при рака. Со трети зборови, ако тој/таа не може да се воздржи дури да се види со партнерот, ќе изневери.

Вака гледано, неверството е просто прекршување на договор („Ќе спијам само со тебе“). Според мене, бидејќи не може да се знае или контролира кој што мисли, важно е само кој што прави. Сигурен сум дека во текот на сите врски имало моменти кога партнерите меѓусебно не можеле да се поднесат, но градењата и рушењата на врски настануваат не поради мисли, туку поради дела (под „дела“ значи и зборови - ако некој каже нешто лошо, тоа е дело; ако само го помислил, не е дело).

Зошто некои луѓе имаат секс во кој глумат разни улоги? Скоро сум убеден дека тоа е за да си реализираат некои нивни фантазии. Затоа, сметам дека фантазиите на луѓето не треба да се ограничени. Делата, сепак, треба, зашто делата се тие што можат некого да повредат или усреќат.



Да резимирам: кој што мисли е невозможно да се открие и на крајот небитно. Битно е само кој што прави. Не постои емоционално неверство. Постои само неверство и тоа само како прекршување на договор.
 
U

UniqueGirl

Гостин
Изневерувам емоционално, пошо после
месец дена ми скурчуе врска,
и све у вези момакот.
Можда сум емоционална курва (?) :toe:
 
Член од
8 јули 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
хемијата е таа што го потикнува тоа емоционално неверство и колку е некогаш тешко да се одолее на некого
посебно на некој што е со твоја другарка, така се раѓа емоционалното неверство, и ако си го чуваш у себе нема никого да повреди :vozbud:
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
409
Поени од реакции
304
ako site ovie raboti koi tuka gi spomnuvate spagaat spored vas vo neverstvo e togas site ima da gorime vo pekolot
 
Член од
18 јули 2011
Мислења
24
Поени од реакции
14
И едното и другото се исто г*вно ... Зафркната ситуација каде едниот од двајцата си гаи мечти дека е сакан ,а другиот си гаи мечти на пр. кон комшивката ,кон другарката на девојката и обратно девојката да гаи чувства некои и да си има сексуални фантазии во врска со други мажи ,во поново време и жени па и оргии со неколку мажи жени итн итн..ако разработувам туѓи бујни фантазии во примеров што го давам ќе заклучам, дека се и сешто има денес но само фантазии без чувство не е изневерување
*Неверство во физичка форма е синоним за неверство исто и емоционалното ама од типот -"вљубена сум во бишиот иако сум со друг кој не го сакам ",-"си се допирам кога мислам на некој друг за кој гаам одредени чувства и платонски сум заљубена, а никогаш на дечкото" ...-Само во овие случаи може да се рачуна како неверство поинаку не :love:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom