Емоционално неверство

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Има многу причиниЧ има сакање има отсакување, едноставно ги загубила чувствата за него, се заљубила во друг, разочарување итн итн што ти знам што друго :vozbud:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Според мене ... тоа се случува или не се случува .
It is a riddle.

--- надополнето ---

You mean "Shit happens?"

--- надополнето ---

Има многу причиниЧ има сакање има отсакување, едноставно ги загубила чувствата за него, се заљубила во друг, разочарување итн итн што ти знам што друго :vozbud:
Како бе тоа сакање па отсакување?
Не е тоа шах па ајде мести фигурите за нова рунда.
Зошто емиционално неверство? Зошто се засакува некој кој е физички попривлечен од моменталниот партнер, факт е тоа а филмовите за подобар карактер и оно ово ги има само во сапуниците.

Значи или подобар секс или желбата на очите.
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
It is a riddle.

--- надополнето ---


You mean "Shit happens?"

--- надополнето ---



Како бе тоа сакање па отсакување?
Не е тоа шах па ајде мести фигурите за нова рунда.
Зошто емиционално неверство? Зошто се засакува некој кој е физички попривлечен од моменталниот партнер, факт е тоа а филмовите за подобар карактер и оно ово ги има само во сапуниците.

Значи или подобар секс или желбата на очите.
Јас сепак мислам дека емоционалното неверсво има многу повеќе врска со психата отколку со сексот, ма да и сексот игра важна улога зашто ако не се погодите в кревет онака па уште помалку :)
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
It is a riddle.

--- надополнето ---


You mean "Shit happens?"

--- надополнето ---



Како бе тоа сакање па отсакување?
Не е тоа шах па ајде мести фигурите за нова рунда.
Зошто емиционално неверство? Зошто се засакува некој кој е физички попривлечен од моменталниот партнер, факт е тоа а филмовите за подобар карактер и оно ово ги има само во сапуниците.

Значи или подобар секс или желбата на очите.
Изневерив емоционално без никаков контакт само другарски муабет и поминување време заедно. Ни од моја страна ,ни од негова немаше наклонетости и напињање. Уште еднаш или тоа се случува или не се случува кој како ќе го прифати тоа ,така ќе испадне на крајот.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Изневерив емоционално без никаков контакт само другарски муабет и поминување време заедно. Ни од моја страна ,ни од негова немаше наклонетости и напињање. Уште еднаш или тоа се случува или не се случува кој како ќе го прифати тоа ,така ќе испадне на крајот.
А што беше причината да го изневериш емоционално?
Физичката привлечност нели? :)
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
А што беше причината да го изневериш емоционално?
Физичката привлечност нели? :)
Од прва не го ни заприметив иначе ,он ми пријде ... Ама да, физичката привлечност прво ме натера да се најдам во муабет со него :smir:
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
И мене ми се има случено тоа со некој што го гледав речиси секој ден во школо. Дури ни физичкиот не беше пресуден, ама дечнкото има некоја харизма, позитивна енергија, но тоа беше само другарски без никаков контакт и ден денес така се подбуцнуваме за некои такви теми љубов бла бла ама мислам дека физички не изневерила
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Да бе.
А како не ве привлекува харизмата и позитивната енергија на помалку привлечните?
Оу... сте немале можност да ги запознаете зошто сте немале интерес - не ве превлекувале физички за да стапите во контакт и да ги запознаете нели?
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Да бе.
А како не ве привлекува харизмата и позитивната енергија на помалку привлечните?
Оу... сте немале можност да ги запознаете зошто сте немале интерес - не ве превлекувале физички за да стапите во контакт и да ги запознаете нели?
Сакав да кажам дека дечкото не ми е воопшто симпатичен ниту привлечен. Лошо си ме сфатил, сакав да го кажам токму тоа што си ко напишал-дека не ми беше важен физичкиот изглед зашто ако ми беше важен никогаш немаше да го погледнам
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
@ Girl_Girl Кажи што сакаш, и како сакаш, ти се заљубив у аватарот, да отвориме нова дебата за ова? :icon_lol:
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
:) :) :) Да ти кажаи право јас секој ден се заљубувам уште повеќе и повеќе во него душа моја милааа
Инаку за дебатата може нема проблем :)
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Емоционално неверство е посветување на мислите и чувствата на друга личност, додека сме во врска.
Се чувствува на начин што кога сме со партнерот, мислиме на друг/а и заради тоа квалитетот на поминатото време е сведен на измачување. Ова може да доведе на раб до раскинување.

Нормално, ова е фаза во животот која може да се случи кога било, значи без свети лица и калугерки овде, плиз.
Емоциите не се контролираат. Може да се исконтролира нивното неискажување.
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
716
а какво неверство е во прашање кога партнерот/сопружникот (било кој машко или женско) едноставно ќе изгуби воља за секс? другиот пати ради тоа... и тука се чуства и емоции во прашање или пак харизмата и привлечноста? а што е со потребите? м? има некој одговор на ова?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom