Емиграција во Канада

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
731
Поени од реакции
1.080
Морално е да се има 3000$ минимум за имиграција? Читав пред неколку месеци (мислам дека беше на оваа тема) дека за нас со МК пасош мора да поседуваш огромна сума на пари (like WTF), додека земји како Бугарија, Грција и Романија е полесно за имигрирање во земји како Канада и САД и не му бараат толку пари на сметка.
 
Член од
19 октомври 2019
Мислења
68
Поени од реакции
12
точно, со бугарски е полесно. Не сум информиран за точната сума
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.231
Поени од реакции
348
Дали некој во скоро време аплицирал за емиграциона виза, ако може да помогне за чекорите да ги каже и како поминал, што направил?
 
Член од
17 јуни 2018
Мислења
25
Поени од реакции
7
здраво на сите едно мислење во врска во агенцијата ameriQuest во врска со програмата temporary residencе,дали некој се пријавил или имал општо искусуство со оваа агенција и што мислите за оваа програма

поздрав ;)
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.779
Поени од реакции
3.989
здраво на сите едно мислење во врска во агенцијата ameriQuest во врска со програмата temporary residencе,дали некој се пријавил или имал општо искусуство со оваа агенција и што мислите за оваа програма

поздрав ;)
Temporary resident program?

Nemam cueno za ova, mislish temporary work permit?
 
Член од
24 јуни 2021
Мислења
38
Поени од реакции
44
Zdravo jas sum vo proces za ovaa programa... Uste viza cekam
Автоматски споено мислење:

Ако сакате и побрзо да упаднете во клиничка депресија, преселете се во северните делови на Канада...не дека во големите градови нема да упаднете во депресија.
Мој совет е ако сте во тесно во Македонија и немате излез или ако сакате да оди вашиот живот јабана во име на некаква перпектива на деца итн, тогаш преселете се во Канада.
Во спротивно ако не сте отидени на мала возраст или родени таму, ќе ве здроби психата...студена клима, тотално материјално ориентиран живот, недостаток посебно на outdoor опции за забава и рекреација,осаменост, чувство за неприпаѓање и осет дека сте последна дупка на свирало во општеството (што и сте)...
Zdravo bev vo alaska i vidov sve ova sto ti zboruvas za depresiijata... Pari kolku sakas no dzabe site vo koli nema luge na ulica chudno mnogu i nekoja atmosfera kako pred vojna da sme... Za jadenje i za pienje ke imas sekad i za kola i za pun rezervoar... Smetkite ne gi ni racunam u ova sve no sepak dzabe. Momentalno cekam viza za u kanada preku ameriwuest i me plasi samo ova sto go zboris ti pa zatoa gledam nesto za avstralija kako tamu da e poubavo i povise e zivotot kako tuka mislam u pozitivnite strani...
 
Последно уредено:
Член од
7 април 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo jas sum vo proces za ovaa programa... Uste viza cekam
Автоматски споено мислење:


Zdravo bev vo alaska i vidov sve ova sto ti zboruvas za depresiijata... Pari kolku sakas no dzabe site vo koli nema luge na ulica chudno mnogu i nekoja atmosfera kako pred vojna da sme... Za jadenje i za pienje ke imas sekad i za kola i za pun rezervoar... Smetkite ne gi ni racunam u ova sve no sepak dzabe. Momentalno cekam viza za u kanada preku ameriwuest i me plasi samo ova sto go zboris ti pa zatoa gledam nesto za avstralija kako tamu da e poubavo i povise e zivotot kako tuka mislam u pozitivnite strani...
dali dobi viza preku ovaa programa mozes li da mi kazes
 
Член од
1 април 2020
Мислења
142
Поени од реакции
836
Има некој што отишол да студира во Канада? Ако сака да напише повеќе детали за самиот процес и да споедели искуство.
 
Член од
22 април 2012
Мислења
11
Поени од реакции
2
Da samo sto ja dobiv sega go prstiv pasosot da ja zalepat vizata za brzo idam
Здраво ,
Ја видов агенцијата и програмата на инстаграм ми излезе.
Дали можеш да споделиш искуство , колку чекаше да ја добиеш визата, за која работна позиција аплицираше? и како е животот во Канада ?
 
Член од
24 јуни 2021
Мислења
38
Поени од реакции
44
Brat se e ok otidov se razocarav i si otidov sega sum na malta tamu site ponudi se A u mali gradovi sela zivotot e tesok uopste ne cvetaat ruzhi ka otidov kako krovodzija i si otidov nemozev da izdrzam neznam sto drugo da kazam…
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.231
Поени од реакции
348
Brat se e ok otidov se razocarav i si otidov sega sum na malta tamu site ponudi se A u mali gradovi sela zivotot e tesok uopste ne cvetaat ruzhi ka otidov kako krovodzija i si otidov nemozev da izdrzam neznam sto drugo da kazam…
Од што се разочара?
Во кој град и колку време беше?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom