Емиграција во Канада

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
594
Поени од реакции
869
Морално е да се има 3000$ минимум за имиграција? Читав пред неколку месеци (мислам дека беше на оваа тема) дека за нас со МК пасош мора да поседуваш огромна сума на пари (like WTF), додека земји како Бугарија, Грција и Романија е полесно за имигрирање во земји како Канада и САД и не му бараат толку пари на сметка.
 
Член од
19 октомври 2019
Мислења
80
Поени од реакции
13
точно, со бугарски е полесно. Не сум информиран за точната сума
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.186
Поени од реакции
321
Дали некој во скоро време аплицирал за емиграциона виза, ако може да помогне за чекорите да ги каже и како поминал, што направил?
 
Член од
17 јуни 2018
Мислења
25
Поени од реакции
7
здраво на сите едно мислење во врска во агенцијата ameriQuest во врска со програмата temporary residencе,дали некој се пријавил или имал општо искусуство со оваа агенција и што мислите за оваа програма

поздрав ;)
 

Magde.

Модератор
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.690
Поени од реакции
3.907
здраво на сите едно мислење во врска во агенцијата ameriQuest во врска со програмата temporary residencе,дали некој се пријавил или имал општо искусуство со оваа агенција и што мислите за оваа програма

поздрав ;)
Temporary resident program?

Nemam cueno za ova, mislish temporary work permit?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom