Емиграција во Канада

Член од
6 февруари 2007
Мислења
3.354
Поени од реакции
3.418
Од она јас што го читав и гледав за Канада погоре напишаното во врска со психата,пустелијата по улиците и во глобала само гледање на материјалното се е точно за северните градови во Алберта како Едмонтон и Калгари кои поради откриената нафта се економски и најсилни во моментов додека за Ванкувер во Британска колумбија како и Торонто во Онтарио е поинаква ситуацијата и го нема тоа мртвило како во Алберта.Еве корисни канали во кои можете да дознаете од прва рака како се живее во Aлберта и Британска Колумбија:
.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
3.354
Поени од реакции
3.418
Бидејки последниот клип што го постирав не го отвара а се однесува за Онтарио еве уште еднаш
е го пуштам.Кога ќе кликните на него не се отвара и потребно е на крај да ставите точка за да ви го отвори
.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom