Ел Класико: Реал Мадрид - Барселона | 23.03.2014 | 21:00 | Сантијаго Бернабеу

Кој ќе победи?


  • Вкупно гласачи
    131
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Убедлива победа на Реал Мадрид со 3-4 гола разлика.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Шо ти згрешила Барса шо толку ги хејташ:love: Ај следен пат ќе ви дозволиме да се пласирате во 1/4
Арсенал две години по ред отпаѓа од Баерн, не од Барселона... Oh wait. :LOL:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Мора Реал уште од старт пресинг и напад без респект како да играат против Леванте ако сакаат резултат, мора да се искористи слабата одбрана, така беше и со Сосиедад и Билбао не застанаа цел натпревар константи напади а мадридѓаниве имаат преголем квалитет за тоа, само да се искористи, а ако почнат дефанивно како со Мурињо и Сити што направија катастрофална грешка да им се дозволи да комбинираат и да изведуваат циркузи ќе биде погрешна одлука која верувам Анчелоти нема да ја донесе.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Шо ти згрешила Барса шо толку ги хејташ:love: Ај следен пат ќе ви дозволиме да се пласирате во 1/4
Не ги хејтам. Фала, не треба да ни дозволувате. :D Според моменталната форма, Реал ќе ја сомели Барса. Мое мислење.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
веројатно првите XI за Реал ќе бидат:
Diego López, Dani Carvajal, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo. Xabi Alonso, Luka Modric, Ángel Di María. Cristiano Ronaldo, Gareth Bale and Karim Benzema.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.861
Поени од реакции
24.323
веројатно првите XI за Реал ќе бидат:
Diego López, Dani Carvajal, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo. Xabi Alonso, Luka Modric, Ángel Di María. Cristiano Ronaldo, Gareth Bale and Karim Benzema.
Не веројатно, туку сигурно ќе бидат овие единаесет. Карло изјавил дека ќе излезе со стандардната единаестка, а оваа е таа. :)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.629
Поени од реакции
62.832
Све ме некако влече кон Х, со малку голови.
 
B

Beck's

Гостин
На ден пред Класикото само 4 страници исполнети, ми недостигаат оние стари денови:(
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Абе на спорт клуб 3 ќе има пренос а? Им ебам мајката српска!
Треба на КОМФЉУКТОР да глеам. :tapp:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom