Ел Класико: Барселона - Реал Мадрид 29.11.2010

Кој ќе победи на дербито?


  • Вкупно гласачи
    307
Статус
Затворена за нови мислења.

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
Само заради Мурињо сакам да изгубат Реал. Не ги почитувам одкога го манаа Дел Боске иако редовно им освојуваше титули. Дојде Перез и ...со пари ниШто не иде јбг. А Барселона имаат фудбалска филозофија што се надевам некогаш ке биде усвоена од моине Ливепрул. Како и да е, само добар фудбал да глеаме вечер моја желба 6-5 да заврши со автогол на Кики во 93 минута.
 
B

Beck's

Гостин
Само заради Мурињо сакам да изгубат Реал. Не ги почитувам одкога го манаа Дел Боске иако редовно им освојуваше титули. Дојде Перез и ...со пари ниШто не иде јбг. А Барселона имаат фудбалска филозофија што се надевам некогаш ке биде усвоена од моине Ливепрул. Како и да е, само добар фудбал да глеаме вечер моја желба 6-5 да заврши со автогол на Кики во 93 минута.
:pos::pos: ajde uste malce,u pm ne se ceka vise,godini mi stanaa ovie casovi.BARCAAAAAA ajde ebi gi madridskite pederi
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ајдееее уште само саат и пол :):)
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.248
Поени од реакции
8.335
Да бидам реален многу ја мразам утакмицава ... премногу се крева фама и како би уживал во едно досадно 0-0 колку да се заќути цела јавност!

Доколку би бирал тоа би биле прскалките на Ноу Камп ...
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Утакмцита ќе ја реши некој што најмалку очекуваме. :)
 
Член од
8 април 2007
Мислења
16.034
Поени од реакции
9.126
Да бидам реален многу ја мразам утакмицава ... премногу се крева фама и како би уживал во едно досадно 0-0 колку да се заќути цела јавност!

Доколку би бирал тоа би биле прскалките на Ноу Камп ...
Едноставно НАЈГОЛЕМО дерби у свет. Како што гледаш, многу неутрални фанови уживаат во утакмицава, најгледано дерби. Па сега се дигало фама, ќе се дига нормално, не се дига за џабе ваљда. И 0-0 да биде, у секој случај неможе да биде досадна утакмица.
А можете да замислите како ни е на нас, фановите на овие два клуба :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
А да мавнете по едно деметринче да не колабира некој од вас? :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom