Елена Ристеска

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
Топ е :) и убаво пее според мене :)
 

SANCTIMONIOUS

Мејд Ин Мацедониа
Член од
21 март 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
9
Закон е! Ја слушам и ја подржувам! Мислам дека цела Македонија треба да научи да ги сака тие што ја претставуваат нашата земја најдобро што можат!
 
Член од
28 ноември 2008
Мислења
14
Поени од реакции
0
Елена Ристеска е најдоброто од Македонија ( за женски се одесува).
Единсвената ПОП-ДИВА која малце од малце заличува на светските Ѕвезди, па и оправдано е што се лигави и малку се дига а вака во живо ич не е дигната :)
Да гледав тоа што на 19.12.2008 ќе го направи она во Метрополис Арена го нема направено ниту една Балканска Ѕвезда ни машки, ни женски.
Не обичен концерт каде што стоиш пред микрофонот и пееш туку ке биде денс атракција.
Како што се шушка во музичките кругови на 192 песната ќе има џандари и ќе биде кореографија на Специјаната Единица Тигри.

Што повеќе да се коментира.

Омилени песни од неа се Милионер, Come and get me, Million dollar player, Усни како темно Мастило и Ninanajna.

Типката да не вредеше немаше да биде 12 место на евровизија :), а дали и ја слушнавте последната песна со Паркети ?

еве 2 песни од неа и доволно е се спотот е досега најдобрто нешто што го имам видено :
Спотот :

Песната со Паркети :


Коментари???

 
Член од
28 ноември 2008
Мислења
92
Поени од реакции
1
Убава е...една од поубавинте на нашава естрада и ми се цвига што секогаш е средена...ретко кога направила модна утка:smir:
 

TheMask

SσвεR SαŋTα
Член од
28 февруари 2008
Мислења
298
Поени од реакции
8
До коа ќе јадете гомна бе? Све нешо не ви чини. У овој кич што владее во нашата македонска мода по улиците на кои шетаа купишта усвињени девојки со огромни гзови, целулити, шо им е страв у вода коа ќе влезат косата да не ја накиснат, не дај боже некоја да заплива онака да се стегне малце у телото, што шетаат со селски дреч розево-златно-сребрени комбинации на облека и топуци на три спрата и со 2 кила шминка уше ќе ја критикувате Елена за изгледот?? :lud:
Елена е единствена особа на македонската естрада што може да стане (сеуште не е) вистинска ѕвезда. Зашто? Убава е - факт. Сум ја видела у живо. Згодна е - правилни убаво обликувани нозе, нежна кожа, убаво тело, струк, све нај нај. Има убав глас што е клучно за една пејачка. И уше една многу клучна работа што скоро никој од останативе ѕвезди кај нас ја нема, има талент за играње! Помина времето коа требаше пејачот да искочи на сцена и као здрвен да пее и да се надева дека ќе стане популарен/на само со гласот. Нема, денес за да бидеш ѕвезда (на запад, пошо кај нас нишо не е како што треба) треба да си мулти-талент, не само да пееш него и да играш па и да знаеш да глумиш за добар сценски настап. Елена ги има сите овие квалитети и да живееше у Америка до сеа ќе беше ѕвезда. Ниска била?!? Па шо е тоа битно она не е манекенка. Башка, знаете колку е висока Кајли? Џеј Ло?? Не е битна висината, битно е дали телото е компактно. Сексипилот не е правопропорционален со висината и не е обратнопропорционален со тежината.
Ај пријатно.
Сеа треба да ви е јасно
btw : Сите женски и љубоморат на Елена незнам зошто ???:toe::toe:
black angel до дека да стигнаш до Елена треба уште ФУРНИ ФУРНИ ЛЕБ ДА ЈАДЕШ..
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..Да ви се надоврзем, за љубуморењето..се разбира дека и љубоморат зашто Машките(не сеа сите) се лигават на нејзини онака разголени цицки и што ти не. Но за некоја да има прекрасно обликувани нозе, тенок струк, Таква коса Треба многу паре. Ретко која девојка има шанса да се изнафрла пари на козметичари,масажери и други работи. Инаку она мене ми е нормална,не ми е кој знае шо, има многу поубави девојки од неа и со поубав глас но нема кој да ги дигне , да ги форсира.
и да прашам..од каде заклучи дека Елена знаела да игра? не ме смеј плис!!!
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Bas e simpaticna i slatka.Nemam niso protiv nea, mi se svigaat nekoi nejzini pesni i bas e top.Sekogas e skockana kolku so treba, a i gleam ovde so ostavale komentari za pudra , visok kila...ja kolku so znam nikoj ne e sovrsen, site devojki se sminkaat-pa nekoi duri i za po doma, bilo malce ili mnogu a i plus ona si ima svoja kariera i ne moze da bide nenasminkana koa izlaga na TV. I djabe zborite loso, devojkata ima se sto treba da ima, ubavo telo, ubavi crti na liceto, se i e ok.Simpaticna, slatka i mila
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Сеа треба да ви е јасно
btw : Сите женски и љубоморат на Елена незнам зошто ???:toe::toe:
black angel до дека да стигнаш до Елена треба уште ФУРНИ ФУРНИ ЛЕБ ДА ЈАДЕШ..
На што да и љубоморам бе???
На висината?? на 1,50? на цицките?? Не фала поголеми имам.
На гласот, шо и вришти?
На што кажи ми?
А на блек ејнџл не и треба да стигне до Елена, зошто е многу поубава од неа.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
На што да и љубоморам бе???
На висината?? на 1,50? на цицките?? Не фала поголеми имам.
На гласот, шо и вришти?
На што кажи ми?
А на блек ејнџл не и треба да стигне до Елена, зошто е многу поубава од неа.
Не богохоли Маријано...Елена е закон.
А цицките може со пластика да си ги среди.:baeh:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Преубава е, може најубава од Македонскиве Пејачки.
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Nema vrska toa pudra i sminki...Elena garant ima cisto i neguvano lice i bez niv ama toa se dolzi na toa sto po celi denovi e po kozmeticari i svasta ali za toa ne mozeme da i zamerime sepak e javna licnost i sakala nejkela mora da se sreduva...vo sprotivno e vaka ke ja rugaat po forumi ;) osven visina spored mene nisto drugo ne i fali... e sea ako zborime za ponasanjeto veke tuka ima mnooogu da se kaze ali poso temava e moda i ubavina tuka ke zavrsam so mojot odgovor.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom