Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Англиски 2 колку што знам не се полага усно, само писмено.Јас поминав на колоквиуми, за испит сигурно исто е.Вежбите од текстовите и од додатниот материјал се најважни.Само еден точен одговор има од понудените (најмногу 3 мислам).Релативно лесно е.

Англиски 1 полагав лани.Исто писмено.На заокружување.
 
Член од
21 јануари 2011
Мислења
13
Поени од реакции
0
дали некој може да ми даде кратки информации за тоа што од прилика треба да учам за ИСПИТ Еколошки МЕнаџмент?
знам дека е на раскажување...СЕ треба и на памет да се учи ? :toe:
 

magii

*
Член од
6 јули 2008
Мислења
141
Поени од реакции
10
А математика пак ли 14 дена треба да чекаме? :/
 
V

Viktor g

Гостин
Боби[Мкд];4040724 напиша:
Можит и повеќе, Драги стар е веќе не гледа убаво, асистентите се спремаат да ја рушат владата и ние ќе чекаме.
хаха остај ти не е он така стар ко што изгледа и онака треба само да реши кој ќе ги пушти:vozbud:

--- надополнето ---

дали некој може да ми даде кратки информации за тоа што од прилика треба да учам за ИСПИТ Еколошки МЕнаџмент?
знам дека е на раскажување...СЕ треба и на памет да се учи ? :toe:
не треба ништо да учиш на памет. Во глобала се неколку парашања најчесто 5 и од прилика се повторуват е сеа може да го набубаш и ко од книога и пак да не поминеш соо образложение дек си учел на памет или он го знел тоа. Мој совет гледај вести обрни повеќе внимание на коуз , пигу , за дисконтирање и загадувањто ( германија , холандија, италија ) и делот за мак од овие паѓат во 90% од случаите

--- надополнето ---

дали некој може да ми даде кратки информации за тоа што од прилика треба да учам за ИСПИТ Еколошки МЕнаџмент?
знам дека е на раскажување...СЕ треба и на памет да се учи ? :toe:
не треба ништо да учиш на памет. Во глобала се неколку парашања најчесто 5 и од прилика се повторуват е сеа може да го набубаш и ко од книога и пак да не поминеш соо образложение дек си учел на памет или он го знел тоа. Мој совет гледај вести обрни повеќе внимание на коуз , пигу , за дисконтирање и загадувањто ( германија , холандија, италија ) и делот за мак од овие паѓат во 90% од случаите
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
Колеги се секава ли некој на прашањата отворените од вториот колоквиум дигитална , ама од англискиот тест ???
 
Член од
16 јануари 2010
Мислења
44
Поени од реакции
0
Колеги се секава ли некој на прашањата отворените од вториот колоквиум дигитална , ама од англискиот тест ???
ми текнува само дека од тие на пишење последното беше за развојот на е-гов во македонија, кое треба да го поврзиш со она што го имаме работено на вежби
 

ripcence7

ripcence
Член од
26 јануари 2010
Мислења
61
Поени од реакции
0
Decki znae li nekoj EKONOMIKA NA PRETPRIJATIE dali ima nesto skrateno za ispit?
 

ripcence7

ripcence
Член од
26 јануари 2010
Мислења
61
Поени од реакции
0
Decki znae li nekoj EKONOMIKA NA PRETPRIJATIE dali ima nesto skrateno za ispit?
 
Член од
20 јануари 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Kolegi aj ve molam nekoj da mi kaze mislenje/ iskustvo za profesorot Blagoja Gjorgijoski(pokonkretno za predmetot sto go predava Delovno komuniciranje)?

:vozbud:
 
Член од
4 август 2009
Мислења
75
Поени од реакции
3
Колеги вака пошто сум 1ва год. би ве замолил да предложите некој лесен изборен предмет за Втор семестар пошо нејкам и со тоа да се замарам во јуни !!!!xDxDxD
P.S Ако може да ми кажете дали е тешко Сметководство на испит ???? :)
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Колеги вака пошто сум 1ва год. би ве замолил да предложите некој лесен изборен предмет за Втор семестар пошо нејкам и со тоа да се замарам во јуни !!!!xDxDxD
P.S Ако може да ми кажете дали е тешко Сметководство на испит ???? :)
Полесно е на испит пошто не глават толку.
Англиски 1 е лесен, ако ти иде.
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
знае ли некој да ми каже од кога се започнува со предавања?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom