Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 ноември 2010
Мислења
12
Поени од реакции
0
SugaR* da mozes toa da go napravis ke ti bidam dolznik cel zivot:pipi:......! i ajde be sega ne plasete me i za ekonomija zato sto ja doprva treba da polagam:nesum::uvo:
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
единствено ако знае некој да пише колку е границата за да знаеме дали да се надеваме
Да да, барем лани колку била од прилика и дали има практика да спушти граница или да пушти за некое бодче.
 

Џек

Мастер!?
Член од
8 март 2009
Мислења
84
Поени од реакции
2
Мој впечаток. Сите кои тврдите дека прашањата биле двосмислени, немате допрено книга економија до една недела пред полагањево, така? Што беше двосмислено? Прашањата за одлики на корпорација? Или па пресметување износ на доход при прогресивен данок?

Ова ми е прва година на факултет, први полагања на материјал...малку по малку ми стануваат појасни работите. Многу убаво неколку колеги погоре низ постовиве кажаа дека ако основи на економија ви е тешко, што ќе правите во 2ра и понатаму? Или земете учете асално или отпишете се, а не да ширите глупости тука како предметот бил тежок...немој само Таки да ве слушне, ќе ви се изнасмее хахаха
 
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
Да да, барем лани колку била од прилика и дали има практика да спушти граница или да пушти за некое бодче.
Јас прееска ви пишав ама ми падна нетот па не видов дека не стигнало. Инаку уште еднаш. Лани не пушташе сите и на втор и на трет па на крај во испитна сесија ако имаш некој колоквиум паднат го полагаш само него. А границата за положен не ми текнува колку беше

--- надополнето ---

Aaaaaaaaaaaaaaaahahahahahahahaha,kaj ti bila glavata be malecko,cccc,pa prvoto bese so grafikon,a isto taka imase uste edno prasanja so istiot grafikon,samo normalno prasanjeto razlicno,posle zadacata bese so dve zemji Alfa i Beta koi razmenuvaat sapuncinja,imase prasanje za apsorcija,realen efektiven devizen kurs i taka nataka.....:):):):):)))))))

--- надополнето ---


Wtf,od kaj ti e ova za rezultative makroekonomija,:cry:,jas sea cela nadez ja polagam na srekjata,deka faktorot znaenje ne mi bese mn silna strana denes,pa do sreda li ke me ubiva ovaa neizvesnost:(:(:(:(Hahahahaha
Е, еден памет, и на спиење и на јадење да мислиш нема место и за која група си бил :))) Инаку ваљда прва бев пошто на првата страна немаше графици, а задачата беше иста во двете групи, ме отупе више со тие сапуни, и на испит истата ја даваше, а јас никогаш ја немам научено па на полагање не ја ни читам (само кога ќе видам сапуни:pov:) :pos2:
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
Јас прееска ви пишав ама ми падна нетот па не видов дека не стигнало. Инаку уште еднаш. Лани не пушташе сите и на втор и на трет па на крај во испитна сесија ако имаш некој колоквиум паднат го полагаш само него. А границата за положен не ми текнува колку беше
Ааааа се вратиии надежтаа :)))) Само уште едно прашање, дали е на пишување поправното или...?
 
Член од
21 август 2010
Мислења
209
Поени од реакции
7
Ааааа се вратиии надежтаа :)))) Само уште едно прашање, дали е на пишување поправното или...?
Да. Барем лани така беше. Тестот од испитот го даваше на сите и само нагласуваше (за тие што го полагаат прв колоквиум треба 1ва и 2ра задача, за тие од 2кол. 3 и 4та на пример...) На испитот имаше по околу 7,8 прашања, а за тие што полагаа одреден колквиум по 2,3 прашања (со тоа што имаше можност да преполагаат и 2 колоквиуми на пример 1 и 3кол. ако го паднале, а 2 си го положиле(тој им се брои)) ама тоа не е важно зашто сега е на 2 колоквиуми. И уште нешто, можеше да се преполага само колоквиум во јануарска испитна сесија. Ако паднеш во следната сесија се полага цел испит
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Од професорот, го прашавме а он фино ни одговори...хаха Надеж нема посебно ако границата е над 50.
Ufffff,me raduva sto ima nekoj sto go deli moeto mislenje,hahaha,ali ne se sekiraj Belli4ka,jas i ti zaedno na ispit ke si ideme,so se sekiras,nema da te ostaam sama:nesvest::):):):):):))))

--- надополнето ---

Јас прееска ви пишав ама ми падна нетот па не видов дека не стигнало. Инаку уште еднаш. Лани не пушташе сите и на втор и на трет па на крај во испитна сесија ако имаш некој колоквиум паднат го полагаш само него. А границата за положен не ми текнува колку беше

--- надополнето ---


Е, еден памет, и на спиење и на јадење да мислиш нема место и за која група си бил :))) Инаку ваљда прва бев пошто на првата страна немаше графици, а задачата беше иста во двете групи, ме отупе више со тие сапуни, и на испит истата ја даваше, а јас никогаш ја немам научено па на полагање не ја ни читам (само кога ќе видам сапуни:pov:) :pos2:
Aaaaaaaaahahahahahahahahah,uf,te sfajkam,znam kolku ti e tesko,imas premnogu obvrski i ti ko mene,treba da mislis i na jadenje i na spienje pa duri i na grupa,napatena dusicka:pos2::):):):):):)))))))
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
сакам да прашам ако не положам на прв колоквиум дали тоа значи дека одам дирекно на испит во јануари или ќе полагам втор а првиот што сум паднала ќе го преполагам јануари...?и друго дали Драге ги бодува задачите, ако постапката ти е напишана а резултатот грешен ?
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
сакам да прашам ако не положам на прв колоквиум дали тоа значи дека одам дирекно на испит во јануари или ќе полагам втор а првиот што сум паднала ќе го преполагам јануари...?и друго дали Драге ги бодува задачите, ако постапката ти е напишана а резултатот грешен ?
Pa uuu princip na ekonomski direkno prajkaat na ispit,osven trgovsko,sea za ovaa godina neznam dali ke se smiluvaat nesto,ali iskustvata od minatata godina toa mi kazuvaat,zboram za prva godina predmetite,za drugite godini neznam:):):):):):):)
 
Член од
31 август 2010
Мислења
188
Поени од реакции
33
Ufffff,me raduva sto ima nekoj sto go deli moeto mislenje,hahaha,ali ne se sekiraj Belli4ka,jas i ti zaedno na ispit ke si ideme,so se sekiras,nema da te ostaam sama:nesvest::):):):):):))))

--- надополнето ---


Aaaaaaaaahahahahahahahahah,uf,te sfajkam,znam kolku ti e tesko,imas premnogu obvrski i ti ko mene,treba da mislis i na jadenje i na spienje pa duri i na grupa,napatena dusicka:pos2::):):):):):)))))))
Хахахах не било директива испит, ама сигурно ќе се дружиме во јануари...ааххаха
 
Член од
1 ноември 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
Првото предавање Менаџмент е на 15.11, а воопшто почнуваме со предавања од наредниов четврток. Иначе Столе рече (цитирам): „Професорот ќе ви каже колку е спуштена границата на првото предавање што ќе биде на 15.“ Во превод границата сигурно ќе биде спуштена само прашањето е колку. Јас иначе прееска ги броев положените и се 173 ако не сум грешка. А тоа и не е толку мала бројка. :\
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Првото предавање Менаџмент е на 15.11, а воопшто почнуваме со предавања од наредниов четврток. Иначе Столе рече (цитирам): „Професорот ќе ви каже колку е спуштена границата на првото предавање што ќе биде на 15.“ Во превод границата сигурно ќе биде спуштена само прашањето е колку. Јас иначе прееска ги броев положените и се 173 ако не сум грешка. А тоа и не е толку мала бројка. :\

Ние, маркетарите иаме колоквиум на 16ти :pos: А ќе мора да го испоштуваме Шуки на првото предавање од втора трка (0ва од славе го џапнав, џаци :pos: )

не ми се учи ичичичичич
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Хахахах не било директива испит, ама сигурно ќе се дружиме во јануари...ааххаха
Hahahahaha,ne se sekiraj be,ke bide u januari,nikoj ne ne brza,pa i da ne bide u januari imame uste 2 sesii posle toa:P:kesa:

--- надополнето ---

Kolegi,bidejki utre ke idam na gosti mikro,dajte nekoj sovet,sto da se uci,bar da ne bidam prv odozdola,da se najde nekoe bodce na moeto konto:):):):)))))
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.295
Поени од реакции
15.512
Ние, паркетарите иаме колоквиум на 16ти :pos: А ќе мора да го испоштуваме Шуки на првото предавање од втора трка (0ва од славе го џапнав, џаци :pos: )

не ми се учи ичичичичич
Знаев :pos:
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
каков е принципот за трговско право? има поправен на прв колоквиум?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom