Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 април 2010
Мислења
194
Поени од реакции
3
да прашам нешто ај тие што се прва година нека пишат дали имаат избрано изборни предмети или коа ке ви ги даваат индексите ке бирате.
 
Член од
27 август 2010
Мислења
105
Поени од реакции
5
да прашам нешто ај тие што се прва година нека пишат дали имаат избрано изборни предмети или коа ке ви ги даваат индексите ке бирате.
Избравме веќе, кога беа уписите.
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
пример што ?
банка ? пхаха нешто пореално?
Hahahahaha,pa bi ti kazal nekoja ideja,ali nesakam da se bogatis na moj grb,hihihi,inace ti me prasa dali mozes da otvoris nesto svoe privatno,jas ti kazav sto e uslovot za da otvoris nesto svoe,a ti ne me prasa sto da otvoris......taka da soberi pari,ako gi nemas i togas pocni da razmisluvas sto bi otvorila,a ako tolku neznaes so da naprais so parite,daj mi gi mene,jas mislam bi znael kako podobro da gi iskoristam:):):):):):):)))))))))

PS:Koleske,otvori javna kukja,sigurno nema da bides vo zaguba,a se nadevam ako me poslusas bar ke me stais kako glaven makro,ne za drugo,deka ti ja dadov idejava:):):):):):):)))))))))))
 
Член од
28 јануари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
1
Ај нека каже некој дали ако го земеш АНГЛИСКИ 1 мора да се земе и АНГЛИСКИ 2 ???
 
Член од
31 јули 2010
Мислења
111
Поени од реакции
23
Ај ве молам збор-два за него и како работат?
Владимир пушташе списоци лани на досадните предавања од кои на крај ако ти фалат 2-3 бода ќе ги употреби за да ти ја стаи повисоката оценка,а Таки Фити памтеше фаци кои му оделе на консултации и од тоа даваше ја даваше оценката плус,асистентите се океј.Само пази на семинарската коа ќе ја праиш потруди се да е добро сработена,многу се зафркнаа што напраија само копи пејст од интернет.
 
Член од
16 септември 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
Moze li nekoj da mi kaze dali onie sto se na departmanot menadzment 4 godina imaat zadolzitelen predmet marketing menadzment?Go izbrav za izboren predmet sega vo 2 god na istiot departman bidejki na stranata na Ekonomski fak. go ima kako izboren a na oglasnata tabla na fakultetot go ima kako zadolzitelen predmet vo 4 godina departman menadzment??Ako nekoj znae sto,kako neka pise.Blagodaram odnapred:)
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Владимир пушташе списоци лани на досадните предавања од кои на крај ако ти фалат 2-3 бода ќе ги употреби за да ти ја стаи повисоката оценка,а Таки Фити памтеше фаци кои му оделе на консултации и од тоа даваше ја даваше оценката плус,асистентите се океј.Само пази на семинарската коа ќе ја праиш потруди се да е добро сработена,многу се зафркнаа што напраија само копи пејст од интернет.
Хаха и денеска нешто спомнуваше консултации плус оцена незнам што како, какви се тие консултации?
 
Член од
31 јули 2010
Мислења
111
Поени од реакции
23
денеска нешто спомнуваше консултации плус оцена незнам што како, какви се тие консултации?
Па можеш во приемно време или пак после предавањата да одиш на консултации кај професорите,као да ти објаснат нешто што не ти е јасно.Е сеа можеш да одиш и кај асистентите, ама ти оди си кај професорите за да им паднеш у очи.И со оригинал книга, фала богу.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Мислев дали можеш да отвориш нешто свое приватно? и уште едно
- дали е добро платено ?
Души4ке те молам кажи ми колку години имаш? Ако си под 16 ајде може да ти се прости, ама ако си над 16 работата не е веќе за смеење туку е стварно сериозна.

girl_girl;3784347 Владимир Филиповски. Ај ве молам збор-два за него и како работат? Дали текот на предавањата оди исто и кај двата професори и секогаш одат со ист материјал или не? И ако може некој коментар за асистентите по основи на економија и другите два предмети во прв семестар што се. Фала!:smir:[COLOR="Silver" напиша:
--- надополнето ---

[/COLOR]И уште нешто дали е задолжително да купиме оригинал книга или може и копирана, зашто сите викаат дека морало па јас да си прашам (мислам за основи на економија, математика и сметководство)
Владимир предава добро, ама проблем му е што не е енергичен како Таки и ако не си наспан ќе те фати дремка, зашто малце монотоно зборува :) Инаку добро објаснува, а материјалот оди горе доле паралелно. Асистентката Билјана е добра, а Предраг лично не можам да го смислам.

Оригинал книга не ти треба по ништо, само математика ти треба за полагање збирка и таблици оригинал.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.295
Поени од реакции
15.512
Души4ке те молам кажи ми колку години имаш? Ако си под 16 ајде може да ти се прости, ама ако си над 16 работата не е веќе за смеење туку е стварно сериозна.
А ако е над 19 нека ти прати слика преку ПП :pos:
(не можев да издржам, на ремет ми тргна денов)
 
Член од
27 август 2010
Мислења
105
Поени од реакции
5
а да прашам ви кажаа ли коа ке ви ги даваат индексите или каде ке пишува коа ке ви ги даваат?
Не ни кажале уште ништо, ама како што кажаа постариве колеги ќе ни ги дадат во текот на наредната недела : )
 
V

Viktor g

Гостин
А кај да ја најдам таа шефица и кога да одам зашто утре нема да можам, ама ете тие што земале ист изборен Меѓународни организации и интеграции а се прва група можат да отидат утре и да кажат зашто јас денеска не ја најдов професорката а утре нама да бидам во можност да отидам до факултет. Инаку асистентот Предраг Трпески ми изгледаше по малку збунето и целиот беше збркан хаха инаку Tаки Фити океј човек, многу збореше :), а:toe: другиот професор немав можност да го слушам зашто си отиде.
од таблата за информации само право пишува раководител на отсек таа го прави распоредот
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom