Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Јас одев кај Еми 2 години за управувачко сметководство 1 и 2. И да ти кажам вредеше.
За управувачко, да, слушнав дека добро ги објаснувала задачите, ама финансиско има повеќе книжења, дали добро ги објаснува...


Trgovsko pravo slu4ajno da ne ima???
Нема. А тебе и трговско ли ти треба тутор? :icon_lol:


Јас ова прашував и сите ми кажаа дома да си учам, зошто ништо не објаснувала туку викала само тоа е така зошто така треба и напамет треба да памтиш! И не отидов кај неа на часови, па ќе видиме...Може за во мај ќе идам хахаха
Знам дека давала некои нејзини си скрипти, и гарантирала дека само од тие скрипти се паѓаат прашања... Ме интересира колку е тоа точно, ипак боље скрипта отколку книга...
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
53
Поени од реакции
0
со цела почит ама мислам нашава екипа на студентски прашања е најнеспособна од сите факултети у кирил и методиј :vozbud: ...за изборен предмет значи не го полагаат сите туку само мал дел студенти се чека по една недела. па пизда му материна на правен ги даваат што се вика за пола саат :D:D
 

magii

*
Член од
6 јули 2008
Мислења
141
Поени од реакции
10
Математика дополнителен??? Лесно/тешко? Колку теми може најмн да ми даде и кои теми најчесто ги дава? :jaj:
 
Член од
3 октомври 2009
Мислења
77
Поени од реакции
5
Колкава е веројатноста да поминам на дополнителен?
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
53
Поени од реакции
0
дечки не знам да стаам линкови за download али имате на зефир резултати трговско проверете кој знае нека стаи линк за другите.. и среќно :D
само што ги изругав овие од студентски и одма стаиле резултати :D:D али стварно недела дена за изборен...очај
 
Член од
26 јануари 2011
Мислења
76
Поени од реакции
4
a tie sto go polozile ispitot po matematika treba li da polagaa i dopolnitelen ili ne
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
дечки не знам да стаам линкови за download али имате на зефир резултати трговско проверете кој знае нека стаи линк за другите.. и среќно :D
само што ги изругав овие од студентски и одма стаиле резултати :D:D али стварно недела дена за изборен...очај
А некој што знае да стави линкови за даунлоад? Има таков?
 
Член од
20 август 2010
Мислења
167
Поени од реакции
24
Математика дополнителен??? Лесно/тешко? Колку теми може најмн да ми даде и кои теми најчесто ги дава? :jaj:
Зависи, најчесто ти дава теми од задачите шо не си ги решила на тестот. Може да бидат 3-4 теми, зависи како ке му текне.. ама на дополнителен задолжително ја дава стопанска математика (се разбира ако ја немаш решено на тестот). Кога ке идеш на увид ке ти каже за кои теми треба да се спремиш.
Иии дава по 2 задачи на дополнителен.

a tie sto go polozile ispitot po matematika treba li da polagaa i dopolnitelen ili ne
Не , ако си го положил испитот не треба да полагаш дополнителен. Дополнителен е за тие што имале освоено поени блиску до 6ка но им фалело уше некој поен за да поминат.
 
Член од
31 август 2010
Мислења
84
Поени од реакции
4
За да поминеш дополнителна шансите се 50-50..
Дава 2 теми за на дополнителна, т.е тие 2 задачи од испит што не ти се ни чепнати.....
Јас полагав на дополнителна, изводи вежбав а интеграл ми се падна и пишував глупости, од збирка нешто гледав исто така и др задача што ми ја даде врска немав и тоа нешто си пишав, а поминав.....
Така да на кој како му е среќата според моето искуство :)
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
35
Поени од реакции
4
^^ Математика дополнителен не е многу тешко,најчесто дава теми од задачи кои ги немате решено на тестот,лани даваше 2 задачи,има шанси да те пушти и со една решена,зависи како е расположен,но има многу случаи каде што бара 2 точно решени задачи. Темите кои треба да ги спремате ке ви ги каже на увид.Епа со лесно:smir:

Кога и во колку саат ке дава оценки математика?
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
За управувачко, да, слушнав дека добро ги објаснувала задачите, ама финансиско има повеќе книжења, дали добро ги објаснува...




Нема. А тебе и трговско ли ти треба тутор? :icon_lol:




Знам дека давала некои нејзини си скрипти, и гарантирала дека само од тие скрипти се паѓаат прашања... Ме интересира колку е тоа точно, ипак боље скрипта отколку книга...
Prasuvav za edna drugarka rezultati trgovsko,a za ova tutorov ne sfativ bas so sakase da kazes:):):):pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom