Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.667
Поени од реакции
11.374
Кои предмети од матура ги бараат на факултетот?
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Колеги кажаа нештп за резултатите од Е-бизнис? Ќе бидат ставени на зефир или директива на огласна?

--- надополнето ---

иии... Управување со ризик, Корпоративно управување? Има некој што ги слушал тие предмети? Катиљ професори и тиња теорија или обратно ? :pos:
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
630
Поени од реакции
109
Анализа на временски серии
Анализа на финансиски извештаи
Англиски јазик I
Девизна политика
Економија на работната сила
Индустриска политика
Корпоративно управување
Локални финансии
Односи со јавноста
Теорија на одлучување
Теорија на организација
Управување со промени
Финансиска математика


Постари колеги, што ке ми кажете за предметиве? Кои 2 да изберам за во 4 семестар ?
од мене имас сигурно да го избереш анализа на финансиски извештаи
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.667
Поени од реакции
11.374
Од екстерните македонски, математика или англиски, од интерните може социологија, филозофија, историја, информатика.
Филозофија и економија, ќе да е добар избор?
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
^Па мислам дека нема да моеш да полагаш економија. Пред една година ја коа полагав, не беше дозволено затоа што е изборен предмет. Иначе добра комбинација ти е да полагаш информатика (ако го имаш слушано во втора) затоа што ќе положиш од општа култура, а филозофија и не знам баш дали ќе ти биде лесно за матура, доколку сакаш да извадиш повеќе бодови. Ајде имаш време да си размислиш убаво и да се консултираш со постарите ученици од твое школо, за подетални инф.
 
V

Viktor g

Гостин
Анализа на временски серии
Анализа на финансиски извештаи
Англиски јазик I
Девизна политика
Економија на работната сила
Индустриска политика
Корпоративно управување
Локални финансии
Односи со јавноста
Теорија на одлучување
Теорија на организација
Управување со промени
Финансиска математика


Постари колеги, што ке ми кажете за предметиве? Кои 2 да изберам за во 4 семестар ?
angliski zemi si teorija na odlucuvanje e tesko a ekonomija na rabotna sila ne zimaj za dr neznam
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
154
Kolegi,najavija rezultati ekonomika denes vo 12 na web stranata,no kako i po obicaj vo nasava zemja sekogas si go "pocituvaat" toa sto go rekle,taka da ako nekoj ide na fax i vidi rezultati,ostanatoto si go znae................................:):):):):):):):))))))))))
 

EmilyTheStrange

rebel girl
Член од
5 јули 2009
Мислења
120
Поени од реакции
2
некој да ми каже кој прeдмет да го земам у прв семестар со 6 кредити, полесен се разбира :)
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
16
Поени од реакции
0
zdravo sakam da prasam ima li nekoja kombinacija za Upravuvanje so sistemi kaj Zlatka,i zadaci za Upravuvacko smetkovodstvo
 
Член од
13 мај 2010
Мислења
14
Поени од реакции
0
Колеги ајде ако некој бил на фах нека сподели резултати економика.Цел саат дремам на нет заради нив,не е фер :s
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom