Економски факултет

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Што мислите за ДЕЛОВЕН ЈАЗИК I ? :pipi:
Ако мислиш на Англиски I, имам слушнато дека бил лесен предметот, професорката давала поени од присуство, главно дека ако ти оди јазикот, ќе немаш никаков проблем...
Затоа и јас ќе го земам годинава, па ќе си се дружиме ако и ти го одбереш (патем, која година си, ако си прва и ако веќе немаш одбирано предмети, можеш и трговско)... :smir:
Инаку, ако ти е мил животот, не одбирај Основи на маркетинг :nenene:
 
V

Viktor g

Гостин
Дечки ај ве молам споделете искуство за тежината на следниве изборни : :nesvest:

-Основи на маркетинг ne sum slusnal nisto za nego
-Економска статистика velat lesno se mine
-Микроекономија abe ne e tesko ama asistentkata e ..... i ocenuva bez vrska mnogu buta ona go pravi potesko od sto navistina e
-Надворешна трговија abe Irena Kikertkova cudna zena i zavisi kako ke ja fatis....
-Менаџмент на човечки ресурси ne e tesko ama Eftimov i negovine prasanja ne ti preporacuvam
-Деловен јазик I angliski e mn lesno
 
Член од
9 август 2009
Мислења
46
Поени од реакции
1
Ако мислиш на Англиски I, имам слушнато дека бил лесен предметот, професорката давала поени од присуство, главно дека ако ти оди јазикот, ќе немаш никаков проблем...
Затоа и јас ќе го земам годинава, па ќе си се дружиме ако и ти го одбереш (патем, која година си, ако си прва и ако веќе немаш одбирано предмети, можеш и трговско)... :smir:
Инаку, ако ти е мил животот, не одбирај Основи на маркетинг :nenene:
ФАЛА ЗА МИСЛЕЊЕТО, ИНАЧЕ СУМ 2ра ГОДИНА. :smir: ТРГОВСКО ГО ИМАВ ВО ПРВА-МЕРАЦИ БЕШЕ.:salut:
НАЈВЕРОЈАТНО ВТОР ИЗБОРЕН КЕ МИ Е ОСНОВИ НА МАРКЕТИНГ... :toe:

--- надополнето ---

Дечки ај ве молам споделете искуство за тежината на следниве изборни : :nesvest:

-Основи на маркетинг ne sum slusnal nisto za nego
-Економска статистика velat lesno se mine
-Микроекономија abe ne e tesko ama asistentkata e ..... i ocenuva bez vrska mnogu buta ona go pravi potesko od sto navistina e
-Надворешна трговија abe Irena Kikertkova cudna zena i zavisi kako ke ja fatis....
-Менаџмент на човечки ресурси ne e tesko ama Eftimov i negovine prasanja ne ti preporacuvam
-Деловен јазик I angliski e mn lesno
ФАЛА ТИ МНОГУ :smir::smir:
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
ФАЛА ЗА МИСЛЕЊЕТО, ИНАЧЕ СУМ 2ра ГОДИНА. :smir: ТРГОВСКО ГО ИМАВ ВО ПРВА-МЕРАЦИ БЕШЕ.:salut:
НАЈВЕРОЈАТНО ВТОР ИЗБОРЕН КЕ МИ Е ОСНОВИ НА МАРКЕТИНГ... :toe:
И јас сум втора, можеби се знаеме или од трговско, или од предавања (можно е и од ист департман да сме, оти и ти немаш маркетинг задолжителен :) ) :salut:
Да, трговско беше супер, за разлика од е-бизнис :uvo:
Леле, а зошто Основи на маркетинг? Па башка и во ист семестар со Основи на менаџмент... :nesvest:
Твој избор е, ама не се гледеаме таму (Јас уште не знам што ќе земам во зимски, ама маркетнг јок јок :ne: )
 
Член од
9 август 2009
Мислења
46
Поени од реакции
1
И јас сум втора, можеби се знаеме или од трговско, или од предавања (можно е и од ист департман да сме, оти и ти немаш маркетинг задолжителен :) ) :salut:
Да, трговско беше супер, за разлика од е-бизнис :uvo:
Леле, а зошто Основи на маркетинг? Па башка и во ист семестар со Основи на менаџмент... :nesvest:
Твој избор е, ама не се гледеаме таму (Јас уште не знам што ќе земам во зимски, ама маркетнг јок јок :ne: )
ЈАС СУМ НА ДЕПАРТМАН ФИНАНСИСКИ МЕНАЏМЕНТ,СИГУРНО СЕ ЗНАЕМЕ ОД ПРЕДАВАЊА :nesvest::nesvest:
ЗА ВТОРНИОТ ИЗБОРЕН НЕ СУМ СИГУРНА,ЗНАМ САМО ДЕКА ДЕЛОВЕН 1 МИ Е СИГУРЕН(патем деловен е во летен,рајт?) :vozbud: :smir:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
ЈАС СУМ НА ДЕПАРТМАН ФИНАНСИСКИ МЕНАЏМЕНТ,СИГУРНО СЕ ЗНАЕМЕ ОД ПРЕДАВАЊА :nesvest::nesvest:
ЗА ВТОРНИОТ ИЗБОРЕН НЕ СУМ СИГУРНА,ЗНАМ САМО ДЕКА ДЕЛОВЕН 1 МИ Е СИГУРЕН(патем деловен е во летен,рајт?) :vozbud: :smir:
Значи не постои ДЕЛОВЕН ЈАЗИК 1, него постои Англиски 1, Германски 1, Руски 1, Француски 1 и не се сите во ист семестар.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
ЈАС СУМ НА ДЕПАРТМАН ФИНАНСИСКИ МЕНАЏМЕНТ,СИГУРНО СЕ ЗНАЕМЕ ОД ПРЕДАВАЊА :nesvest::nesvest:
ЗА ВТОРНИОТ ИЗБОРЕН НЕ СУМ СИГУРНА,ЗНАМ САМО ДЕКА ДЕЛОВЕН 1 МИ Е СИГУРЕН(патем деловен е во летен,рајт?) :vozbud: :smir:
Да, англискиот е во летен семестар :)
Ќе се дружиме тогаш на англиски ;)
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Некои информации за Аграрна политика? (подетално ако може........)
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
^ Нема везе, си додаде таа после: ...подетално ако може... :pos:

Ајде, еве, малку подетално.. во изборен предмет зимски семестар, со 6 кредити :pos:
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
Боби[Мкд];3754729 напиша:
Мислам дека неможе да се избере трговско право, јас убаво се распрашав. Е сеа тие теткиците многу механички работат, може да те контактираат некако за да избереш друг, иако се надевам ќе ти успее како што сакаш ти. :)

И нека се јави тој кајганџијата што ме препозна денес и не го каажуваше неговиот ник. :pos:
Друже можело да се избере Трговско право, денес ми кажаа и многу тој предмет го одбраа. И ја сакав ама веќе имав напишано Социологија така да ебби му матер , хехехе .
Иначе како денес што беше гужва одамна не сум видел хахахахха , УЖАААААС , па таа едната на шалтер 100 пати на телефон збореше :nerv:
Значи од 11 до 1 и пол чекав , у пм , али важно завршив ...
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Ја изборен земав , еколошки менаџмент...

се заебав или не ? :D слушнав дека било тоа безвезе лесно :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom