Економски факултет (reloaded)

Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Колеги, што мислите за мои (меѓународни организации и интеграции кај Габер), подобро е на колоквиум или на испит?
Колоквиум, на испит лани знам и отворени прашања даде неколку (не ме држи за збор ама се мислам беше јунската сесија). Многу прашања дава од презентациите од студенти обрати доста внимание и на нив. Иначе у глобала не и се тешки многу колоквиумите, втор беше доста покомплексен од прв.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
Финансиски менаџмент, кај вкаматување и дисконтирање ќе ни бидат дадени формулите за пресметување на таблиците така? Доволно да знаеме само која таблица се користи...ли ќе треба да ги учиме и формулите за секоја одделно? :D
anyone?
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Колеги има некој што знае на што да се обрати внимание по Теорија на организација ? Колку групи има тестот, прашања некој случајно да не има ? :)
 

;-)

Член од
31 октомври 2011
Мислења
48
Поени од реакции
8
Дали некој знае кога ќе има резултати економија и колку поени треба за пролазна оценка?
 

Morkov

MorkovMan
Член од
17 септември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
17
Moze li nekoj da mi objasni sto pravi profesorkata po Marketing za sa bide tolku tezok ispitot i da pagjaat tolku mnogu dusi? Vaka materijalov mi e lesen dur go citam lesno se pamti. Pa i ovie nabrojuvankive ne se kojznae kolku teski kako na primer sto se menadzment... Moze nekoj da mi objasni barem na so vnimanie da obrnuvam ili na so da pazam na polaganje?

Дали некој знае кога ќе има резултати економија и колку поени треба за пролазна оценка?
Lani trebase minimum 32 za kolokviumi, a minimum 36 za ispit
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ;-)
Член од
28 јули 2015
Мислења
49
Поени од реакции
8
Сметководство од либро сигурно се паѓаат ?
 
Член од
6 септември 2009
Мислења
2.554
Поени од реакции
841
Се паѓаат, барем лани на прв колоквиум се паднаа баеѓи од Либро.
Иначе у јануарска сесија сите прашања беа од Либро, чак што више не беше сменет ни редоследот на одговорите :D
 
Последно уредено:
Член од
23 декември 2012
Мислења
64
Поени од реакции
21
Некој да не има прашања од лани шо се паднале од сите тие 73 Деловно комуницирање 1 колоквиум? :D
 
Член од
7 април 2013
Мислења
226
Поени од реакции
176
Kolegi aj nekoj sto go ima za polaganje sea demografija da mi kaze dali i ovaa god moze so kniga da se polaga na kolokivum prvi 10-15 min ???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom