Економски факултет (reloaded)

Член од
21 март 2014
Мислења
31
Поени од реакции
5
Неможам да ти пратам лична порака пиши ми да ти ги пратам или евентуално на меил ако сакаш.
 
Член од
10 јануари 2015
Мислења
61
Поени од реакции
0
Колеги што се падна на прв колоквиум по монетарна економија ???
 

Morkov

MorkovMan
Член од
17 септември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
17
Znaci nikoj nema da spodeli iskustvo za marketing? Ok kolegi, fala mnogu :)
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.106
Поени од реакции
9.932
пошто не сум економист, и апла врска си немам од економија, ако некој знае како се вика на нашки
Real-time economy би бил веома захвалан.
Тука пишав оти нема општа тема за економија.
 
Член од
26 септември 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Финансиско сметководство и фпи на испит како е, потешко е од колоквиуми или може да се извади добра оценка и на испит??? Ги паднав и двата сега, па да знам за јануари.
 
Член од
26 март 2014
Мислења
29
Поени од реакции
1
Има некој што добил покана за свеченоста за земање дипломи и дали ако не се отиде ја праќаат дипломата дома?
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Искуство Фискален и монетарен систем на ЕУ на испит? Какви се отворените?
 

Morkov

MorkovMan
Член од
17 септември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
17
пошто не сум економист, и апла врска си немам од економија, ако некој знае како се вика на нашки
Real-time economy би бил веома захвалан.
Тука пишав оти нема општа тема за економија.
Pa neznam kako bi bil tocno terminot na makedonski ama spored definicija znaci: koga site transakcii pomegju biznis entiteti (kompanii,firmi) se odvivaat vo digitalen format, odnosno se slucuvaat odma cim ke nastanat. Nema nikakvo cekanje... Taka neso..
 
Член од
20 ноември 2011
Мислења
49
Поени од реакции
2
nekoj da ne znae kade se naoga kabinetot na Pece Nedanovski profesorot po Ekoloski menadzment i koga mu e priemno vreme. fala
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.106
Поени од реакции
9.932
Pa neznam kako bi bil tocno terminot na makedonski ama spored definicija znaci: koga site transakcii pomegju biznis entiteti (kompanii,firmi) se odvivaat vo digitalen format, odnosno se slucuvaat odma cim ke nastanat. Nema nikakvo cekanje... Taka neso..
го сфатив тоа, само не знаев дали има некој термин на нашки. фала у секој случај.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
го сфатив тоа, само не знаев дали има некој термин на нашки. фала у секој случај.
Готовинска основа maybe?
Сите трансакции се евидентираат во моментот кога ќе се случат (за нив ќе бидат примени пари)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.128
Поени од реакции
15.961
Има некој што добил покана за свеченоста за земање дипломи и дали ако не се отиде ја праќаат дипломата дома?
Никој не ти ја праќа дома, тоа секако.
Мене ми стигна писмото за да си ја земам пред месец дена, а јас лично и персонално бев на факултет пред поише од пола година и си ја земав. Многу јака организација имаат.
 
Член од
28 јули 2015
Мислења
49
Поени од реакции
8
Дали може да се иде на увид математика ако имаш положено и како се поминува после тоа ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom