Економски факултет (reloaded)

Член од
21 март 2014
Мислења
31
Поени од реакции
5
Имал ли некој управување со промени кај леонид? :pipi:Сакам да прашам нешто :unsure:
 
Член од
10 јануари 2015
Мислења
61
Поени од реакции
0
Колеги дали знаете за прв колоквиум основи на финансии што се паѓа? Фала
 
Член од
17 јануари 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.359
Нема разлика ист принцип е како Основи. Учи набројувања,табели,побарај кејсови од претходни години(во глобала ги врти истите,шо не мора да значи дека и сега е така) и се положва. Мада Шуклев кога е во прашање ништо не е сигурно и да ти е топ спремен. :D
Има нов учебник годинава, нема вртење стари кејсови :D
 
Член од
2 март 2013
Мислења
32
Поени од реакции
1
Kolegi da kazete nesto za predmetot Informacioni Tehnologii? dali se pagjaat stavkite vo dogovorite za rast i razvoj na ICT vo Evropa i takvi slicni raboti ?
 
Член од
14 февруари 2015
Мислења
199
Поени од реакции
82
Дај неκој неκа κажи κаκов е κолоκвиумот упρавувачκо сметκоводство пρашања ,задачи κаκо што?
 
Член од
14 февруари 2015
Мислења
199
Поени од реакции
82
Денесκа бев у читална и се на се бевме 10 души долу,а гоρе баш над мене беа се сеκсаа неκој многу убаво се слушаше κаκо воздивнуваше таа хахаха :pos::pos::цицки:
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
15
Поени од реакции
24
Ќе може да ми каже некој за Управување/Менаџмент со ризик какви прашања се паѓаат? (освен главни набројуванки ) :) :D
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Ќе може да ми каже некој за Управување/Менаџмент со ризик какви прашања се паѓаат? (освен главни набројуванки ) :) :D
Материјалот не е обемен ама може и за ситници да се фати... Има премногу прашања колку што се сеќавам, некаде околу 50тина, па освен главните набројуванки може да видиш и многу безвезе прашања.
Јас немам прашања ама знам се вртеа по групите негде, ако можеш најди ги таму или во Либро.
 
Член од
10 јануари 2015
Мислења
61
Поени од реакции
0
Колеги финансиско сметководство и основи на финансии какви прашања се паѓаат за прв колквиум? Фала однапред.
 
Член од
11 февруари 2015
Мислења
25
Поени од реакции
2
Ekoloski menadzment na kolokvium se pagaat samo prasanjata od profesorot nisto plus taka?ako moze da odgovori nekoj sto veke go imal predmetov fala :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ekoloski menadzment na kolokvium se pagaat samo prasanjata od profesorot nisto plus taka?ako moze da odgovori nekoj sto veke go imal predmetov fala :)
Прашањево му искочило на home на фб и на еден братучед што е на медицина. :pos:
 
Член од
17 јануари 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.359
Прашањево му искочило на home на фб и на еден братучед што е на медицина. :pos:
Па кога ја ставиле public групата, ништо чудно и до професорот да стигнале тие НЕсмешки. :facepalm:
 
Член од
18 ноември 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.778
па кога 1500 студенти го полагаа предметов :pos:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.055
Истиов случај беше и за Демографија. Го направија побитно од менаџмент.

Абе и јас бев стресен кога се запишав на факултетов и дојдов на темава, ама не колку морков и мадона. Ќе ви поможеме колку што треба, немате гајле со нас кајганџии економисти најубај љуѓе сме на форумов. Не сме џанкери од филолошки, ниту металци од филозофски, ниту костимосани правници, ни гикови електраши ниту пак носиме марами како архитектине. Најнај сме, ни ваму ни таму. :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom