Економски факултет (reloaded)

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Знае некој дали има и други форми за економски фак или само овој е нај разработен :)?
 
Член од
11 февруари 2015
Мислења
25
Поени од реакции
2
Javni finansii dovolno e samo od prezentacii za da polozis?
 
Z

ziko bt

Гостин
Абе многу се притресувате за економика. Јас лани прв кол го паднав за 1 прашање ама положив со 8-ца у јуни. Нас ни даде 20 прашања у јуни а еден другар положи у јануар и нив му дал 15 прашања. На кол има 20 прашања и од 1 до 5 точни одговори. Иначе дајте tips за менаџмент на мал бизнис,искрено потежок ми стои од менаџмент...
Нема разлика ист принцип е како Основи. Учи набројувања,табели,побарај кејсови од претходни години(во глобала ги врти истите,шо не мора да значи дека и сега е така) и се положва. Мада Шуклев кога е во прашање ништо не е сигурно и да ти е топ спремен. :D
 
Член од
11 март 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
dali ke sakate da mi pomognete imam esei po pravna osnova na biznisot i pravo na drustva temi te se
1.Opsto za trgovskoto pravo: poim,predmet i izvori
2.javno trgovsko drustvo, posebno za obvrskite i odgovornosta na sodruznicite sprema doveritelite na jtd.
3.subjekti na trgovskoto pravo, trgovski drustva i vidovi so kratok opis na sekoj vid trgovsko drustvo.
4. Osnovanje na doo i prava, obvrski i odgovornost na sodruznikot.
5. Upravitel na doo: imenuvanje, ovlastuvanje i odgovonosti ,razresuvanja.
traba da bide edna ipol strana od a4 format ako moze nekoj ve molam ke mi zavrsite mnogu golema rabota 12 esea se
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
dali ke sakate da mi pomognete imam esei po pravna osnova na biznisot i pravo na drustva temi te se
1.Opsto za trgovskoto pravo: poim,predmet i izvori
2.javno trgovsko drustvo, posebno za obvrskite i odgovornosta na sodruznicite sprema doveritelite na jtd.
3.subjekti na trgovskoto pravo, trgovski drustva i vidovi so kratok opis na sekoj vid trgovsko drustvo.
4. Osnovanje na doo i prava, obvrski i odgovornost na sodruznikot.
5. Upravitel na doo: imenuvanje, ovlastuvanje i odgovonosti ,razresuvanja.
traba da bide edna ipol strana od a4 format ako moze nekoj ve molam ke mi zavrsite mnogu golema rabota 12 esea se
E, каква помош, да ти ги напишиме сакаш или материјали сакаш?
Ако ти требаат материјали најди го учебникот по трговско право на Горан Коевски, имаш во изобилство за овие теми.
 
Член од
17 јуни 2013
Мислења
42
Поени од реакции
50
Некој да продава Анализа на временски серии учебник, или барем да сподели некое инфо со предметот?
 

Morkov

MorkovMan
Член од
17 септември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
17
Aj drustvo so srekja od utre kolokviumska, koj statistika koj nesto drugo :)
U glavno, mora da se polozi!
 
Член од
11 март 2015
Мислења
8
Поени од реакции
0
Ке може ли некој да сподели искуство со предметот Единствен Пазар на ЕУ? На кој принцип се полагањата,на што да се обрне внимание? Благодарам многу
 
Член од
2 ноември 2014
Мислења
73
Поени од реакции
3
EKONOMIKA NA PRETPRIJATIE osven nabrojivanki i vazni definici,treba da se znaat i objasnuvanjata shto se za nabrojivankite, ili? dali dava i takvi prasanja ili samo nabrojivanki i definici
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
И прашања од квантна физика такоџе.
 
G

grande-juve

Гостин
Државна Регулација ако некој знае до која тема/лекција е прв колоквиум, ме прашуе еден другар.. јас лани имав ама сега не знам ради протестиве до кај стигнале..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom