Економски факултет (reloaded)

Член од
27 август 2007
Мислења
2
Поени од реакции
0
slucajno dan gi imas prasanjata elektronski i sucajno dan imas sobrano so pagale na ispiti za vo januarska
 

Morkov

MorkovMan
Член од
17 септември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
17
Imam 28 boda osnovi na eko. ftor kolok. i imam pravo da go prepolagam samo ftoriot mesto da idam na ispit. Kakof e ftoriot za prepolaganje, isti ili e polesen ili potezok?
 
Член од
10 јуни 2013
Мислења
47
Поени од реакции
22
Imam 28 boda osnovi na eko. ftor kolok. i imam pravo da go prepolagam samo ftoriot mesto da idam na ispit. Kakof e ftoriot za prepolaganje, isti ili e polesen ili potezok?
Не знам дали е потежок или полесен, ама сигурно пак ќе има логични прашања како и секој колоквиум по основи на економија. Само да ти кажам да не очекуваш поголема оценка од 6ка одиш на поправен.[DOUBLEPOST=1419782006][/DOUBLEPOST]
Kolegi dali se pagjaat prasanjava od libro za vtor kolokvium trgovsko pravo??
Лани ние имавме трговско од професорот Горан Коевски кој не предава веќе трговско право. Така да џабе ќе ти кажуваме кога сега тебе ти предава бившата ни асистентка Ангела :)
 
Последно уредено:

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.256
Поени од реакции
6.875
Помош,финансиски менаџмент и маркетинг на испит како? Финансиски треба да се учат формули(дека не бев баш најредовен на предавања и неам појма ни што кажал ни како кажал (n)). Менаџмент ептен ја спуштил границата,си положив со 8-ца само на 6-7 списоци ме имаше :icon_mrgr::ojeaa:
Samocitat,pomos za ispitite. Inace Finansiski 2-ra glava od knigata da ja ucime od knigata ili samo toj del preslikan so ni e? Ping @Elena Salvatore
 

akcioner

стартер
Член од
20 февруари 2010
Мислења
174
Поени од реакции
85
Samocitat,pomos za ispitite. Inace Finansiski 2-ra glava od knigata da ja ucime od knigata ili samo toj del preslikan so ni e? [/USER]
Јас ја учам втора глава од книгата, не од тој дополнителниот материјал, во секој случај поразбирливо е. Иначе треба да се учат формулите од 5-та, 8-ма глава, коефициентите од 3-та, а за овој вториов дел сега почнувам да го учам, ќе видиме :D
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.256
Поени од реакции
6.875
Јас ја учам втора глава од книгата, не од тој дополнителниот материјал, во секој случај поразбирливо е. Иначе треба да се учат формулите од 5-та, 8-ма глава, коефициентите од 3-та, а за овој вториов дел сега почнувам да го учам, ќе видиме :D
И мене ми е многу поразбирливо од книгата...фала
 
Член од
17 јануари 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.359
Исто и мене ми е поразбирливо од книгата, од таму учев јас. Во скриптата ми е многу измешано со сложени примери, башка и фонтот е ситен и грд. :D
 
Член од
7 април 2013
Мислења
226
Поени од реакции
176
Kolegi aj pomos tie so polagale ili ke polagaat matematicki metodi da kaze zbor dva sto e skrateno i kako e na ispit kolku zadaci i takvi raboti ??? Fala odnapred :)
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Јас ја учам втора глава од книгата, не од тој дополнителниот материјал, во секој случај поразбирливо е. Иначе треба да се учат формулите од 5-та, 8-ма глава, коефициентите од 3-та, а за овој вториов дел сега почнувам да го учам, ќе видиме :D
Од втор колоквиум формулите научете ги убаво и оние шо мислите дека се помалку важни или дека лесно се памтат,па нема да им обрнете многу внимание, дали е пазарна,номинална цена итн. (15 глава поготово)
Очекував формули да даде на втор и мораше на полагање меморијава да ја враќам до немајкаде за да ми текни на формула некоја.
 
Член од
17 јануари 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.359
Од втор колоквиум формулите научете ги убаво и оние шо мислите дека се помалку важни или дека лесно се памтат,па нема да им обрнете многу внимание, дали е пазарна,номинална цена итн. (15 глава поготово)
Очекував формули да даде на втор и мораше на полагање меморијава да ја враќам до немајкаде за да ми текни на формула некоја.
Точно. Инаку научете ги добро задачите од либро. Мене една ми беше со исти бројки, а другата беше минимално сменета (на пр. во либро обврзницата е по цена од 50евра, а на тестот беше по 100евра) Такви ситници менува. Исто и за прашањата, менува ситници и пазате да не се зафркнете. Или учете ги убаво или порарно ич не ги чепкајте. :D
 
Член од
25 јуни 2014
Мислења
7
Поени од реакции
1
Колеги, кој предмет го предложувате да го изберам во вториот семестар??
 
Член од
7 ноември 2014
Мислења
14
Поени од реакции
0
Ќе може ли некој да ме насочи што е попаметно за 2 семестар , изборни предмети. Дали да земам еден или два и кои ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom