Економски факултет (reloaded)

Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Положив Надворешна. Тука заврши 10-месечната дружба со Кикеркова.
:duel:

сеа Катерина да а "скиниме" :D
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.258
Поени од реакции
6.888
Помош,финансиски менаџмент и маркетинг на испит како? Финансиски треба да се учат формули(дека не бев баш најредовен на предавања и неам појма ни што кажал ни како кажал (n)). Менаџмент ептен ја спуштил границата,си положив со 8-ца само на 6-7 списоци ме имаше :icon_mrgr::ojeaa:
 
Член од
22 мај 2014
Мислења
22
Поени од реакции
3
Колеги, ако некој од вас одел на предавање трговско право нека ми каже дали треба да се учи делот за чек?

Делот го има во презентациите, ама некои викаат дека тоа е скратено, дали е точно? :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.562
Поени од реакции
43.091
Ај брза помош ако може, како е таа zephyr страната сите што ја баат? Дајте линкче и дали има презентација од задачите ФПИ да земам да ги извежбам, оти без нив џабе ми е се утре. :) Фала. :)
 
Член од
22 декември 2014
Мислења
9
Поени од реакции
1
Ај брза помош ако може, како е таа zephyr страната сите што ја баат? Дајте линкче и дали има презентација од задачите ФПИ да земам да ги извежбам, оти без нив џабе ми е се утре. :) Фала. :)
Eve ti ja veb stranata, ako slucajno znaes nekoj sto dava matematika za ekonomisti casovi pisi mi: https://zephyr.ugent.be/mobile/login
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.562
Поени од реакции
43.091
Eve ti ja veb stranata, ako slucajno znaes nekoj sto dava matematika za ekonomisti casovi pisi mi: https://zephyr.ugent.be/mobile/login
Фала, баш го најде пред малце девојка ми.

За Математика за Економисти јас одев на часови кај еден постар човек, Милан се вика, 500 денари е саат (ипол), вкупно 23 пати бев за двата колоквиуми.
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
24
Поени од реакции
13
Дали методи на продажба на испит има отворени прашања? :/
 
Член од
22 декември 2014
Мислења
9
Поени од реакции
1
Фала, баш го најде пред малце девојка ми.

За Математика за Економисти јас одев на часови кај еден постар човек, Милан се вика, 500 денари е саат (ипол), вкупно 23 пати бев за двата колоквиуми.
NP, Fala za informacijata.[DOUBLEPOST=1419595275][/DOUBLEPOST]
Druze pobrzaj malce poso vekje skoro site privatni profesori se pocnati so predavanjeto za ispit vo januarska sesija..
Eve sega ke se javam najdov nekoi broevi. Za smetkovodstvo slusnav deka od kaj libro ne se pagjaat vo vtor, najverojatno se od zbirkata, jas padnav vo prv, za ispit slusnav deka povekje od prasanjata se od libro. Sepak rasprasaj se ako uste ne si polagal.
 
Последно уредено:
Член од
17 јануари 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.359
Помош,финансиски менаџмент и маркетинг на испит како? Финансиски треба да се учат формули(дека не бев баш најредовен на предавања и неам појма ни што кажал ни како кажал (n)). Менаџмент ептен ја спуштил границата,си положив со 8-ца само на 6-7 списоци ме имаше :icon_mrgr::ojeaa:
Финансиски на првиот колоквиум имаше напишано две-три формули на тестот, како мала помош за задачите, а на вториов немаше ништо. Има 5 задачи и носат по 2 бода, а прашањата по 1 бод. Имаше прашања од либро, ама со измешани одговори, на друг начин поставени. Викаат дека на испит е многу полесно, посебно за добри оцени.

За маркетинг и мене ме интересира. :D
 
Член од
22 декември 2014
Мислења
9
Поени од реакции
1
Da ne znae nekoj dali se objaveni rezultatite od vtor kolokvium, osnovi na ekonomija i e-biznis?
Da ne idam za dzabe, daleku ziveam:unsure:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom