Економски факултет (reloaded)

Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Не сум безгрешен, ама не сум ни толку неписмен. Значи никој не знае да прими основана критика во општествово наше :icon_mrgr:
Не е исто да направиш некоја грешка во посложен збор, ама втор да го замениш со ФТОР? Тоа е веќе немање врска од Македонскиот јазик. Ќе завршиш факултет, ќе станеш сметководител и кога ќе треба да даваш податоци ќе пишуваш ФТОРИОТ квартал, ФТОРИОТ семестар итн. Учете си со време, оставате лоша слика за себе, а богами и за факултетот.
Имаше една колешка пред месец дена на форумов, на истава тема, имаше прашање:
Ме фатија како препишувам, ми стигна писмо за на дисциплинска комисија од факултет од асистентката(по истиот предмет). Зошто? Како? Каде? :eek: Дали е можно да е поврзано со тоа што сум препишувала? :eek: :vozbud:
И некој се спрдаваше со неа дека може ја викале зошто фрлала пикавци пред факултет, и оваа се растревожи целата и вика ама не јас не пушам, како е можно... :pos::pos::pos:

А на фб групата за Стипендии, една се обрука и со цел памет праша како да пресметам ПРОСЕК на положени предмети? :oleee:
Ја утепаа човече, дури и жал ми падна:icon_mrgr:, кај си го остаи постот, па уште имаше образ да се кара со тие што и тераа сеир, немала она математика на факултет, не учела за тоа :vozbud::vozbud:

Јас сфаќам и збунка и се, ама дајте бе луѓе, вакви работи... :sramezliv:
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Абе фтор или втор, сватив или сфатив, и тие и вие ќе дипломирате, па утре сите на исто ниво ќе ве гледаат. Сум видела и поглупи и понеписмени кои денес ми се колеги со диплома, па никому ништо.
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Никој не го спори тоа,туку не личи академски граѓанин да пишува незнам и неможе
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Не личи што не личи.
Исто не личи и професор на предавање да ти зборува на охридски/битолски/скопски дијалект. Зошто студентите да бидат поразлични?
И мене ми пречело и сум викала како можат, ау-бау, неписмени, ропаци, но џабе е. Факт е дека сме полуписмена државичка од било кој аспект, од најмало до најголемо. Ако треба на секој да го потенцираш тоа, многу време ќе изгубиш залудно. :D
 
Член од
17 март 2014
Мислења
670
Поени од реакции
917
Некое инфо за предметот инвестиционен менаџмент кај Методија и за каков професор се работи?
 
Член од
10 јуни 2013
Мислења
47
Поени од реакции
22
Не личи што не личи.
Исто не личи и професор на предавање да ти зборува на охридски/битолски/скопски дијалект. Зошто студентите да бидат поразлични?
И мене ми пречело и сум викала како можат, ау-бау, неписмени, ропаци, но џабе е. Факт е дека сме полуписмена државичка од било кој аспект, од најмало до најголемо. Ако треба на секој да го потенцираш тоа, многу време ќе изгубиш залудно. :D
Не мора да значи дека ние треба да се тешиме со „чим професорот се однесува некултурно, можеме и ние“. Поради вакви попримања на некултурни однесувања „стануваме полуписмени“, место да шириме култура и примерно однесување... ова може да биде поттик за сите оние кои се околу нас;).
 

Morkov

MorkovMan
Член од
17 септември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
17
Daj be kazete za vtor kolok.po osnovi na smetk.ako ne pagjaat prasanjata od libro dali pagjaat prasanjata od zbirkata?
I tabelite pagjaat od libro ili ne?
 
Член од
15 септември 2014
Мислења
25
Поени од реакции
3
Да не ја знае некој скалата за оценување менаџмент кај Шуклев? И како да пресметам колку бода имам...? Фала.
 
Член од
22 декември 2014
Мислења
9
Поени од реакции
1
Da ne znae nekoj slucajno so kolku bodovi se pominuva na vtor kolokvium ekonomija i dali isto bodovi nosat site prasanja?
I ako moze da mi preporacate nekoj za matematika casovi
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.256
Поени од реакции
6.875
Иначе кога сме кај грешките,да се надоврзам на @Коњаникот Сабја и @TheWhiteMamba ...се можам да разберам,ама на тие на групите шо пишуваат во кој аНфитеатар КОЈ ЌЕ МУ СУДИ?? :facepalm:
 

Morkov

MorkovMan
Член од
17 септември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
17

Kajgana Shop

На врв Bottom