Економски факултет (reloaded)

Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Ај бе луѓе демографија? Најлесен предмет на економски факултет! Полесен амин, дури и социологија може да биде позаебано кај Ристо Христов..

Дај не зезајте лани стотици над 300 10-ки имаше, па и со книга полагате :pos:а сеа глеам и 6-ки има па и паднати. :eek:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.371
Поени од реакции
25.122
Ajde be lugje ve molam pisete, na 22 januari imam ispit matematika, nisto neznam :(
Е де, ќе научиш до тогаш. Земи приватни часови или почни да вежбаш континуирано со некоја колешка која исто така спрема го спрема испитот за во јануари.
 
Член од
17 јануари 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.359
Не се 300, се работи за положување за 1 прашање, а тоа се 10 студенти
Ме зезаш? Баш ги гледав прееска списоците, има премногу на кои им фали 1 поен, вклучувајќи ме и мене.
Отиди на увид ако сакаш, ништо не губиш.
Ај бе луѓе демографија? Најлесен предмет на економски факултет! Полесен амин, дури и социологија може да биде позаебано кај Ристо Христов..

Дај не зезајте лани стотици над 300 10-ки имаше, па и со книга полагате :pos:а сеа глеам и 6-ки има па и паднати. :eek:
Лани сте ги имале прашањата од Велес, друго е. :P Годинава осумдесет 10ки само.
 
Последно уредено:
Член од
17 март 2014
Мислења
670
Поени од реакции
917
Ме зезаш? Баш ги гледав прееска списоците, има премногу на кои им фали 1 поен, вклучувајќи ме и мене.
Отиди на увид ако сакаш, ништо не губиш.

Лани сте ги имале прашањата од Велес, друго е. :P Годинава осумдесет 10ки само.
Како премногу кога само 39 сме паднати? Се работи за првите 10 на списокот, тие сме тие што едно прашање од вториов колоквиум не дели од положување и покрај тоа што на првиот имаме извадено солидни бодови, зошто јас на првиот 34,5 и на вториот 25,5 имам вкупно 60, а минималната 6ка со по 27 од двата колоквиуми е вкупно 54 бодови. Па за едно прашање да му ебам матер што знае тој некој повеќе од мене, кога вкупно имам јас повеќе од него, и тоа 6 бода повеќе.
 

Morkov

MorkovMan
Член од
17 септември 2014
Мислења
101
Поени од реакции
17
Osnovi na smetkovodstvo dali pagjaat prasanjata od zbirka (ne od libro) ?

A za tabelite dali kje se tie od libro ili nema care za niv?
Isto prasanje i za tie sto se Tocno/Netocno.

Sve ova e za vtor kolokvium!
 
Член од
17 јануари 2012
Мислења
534
Поени од реакции
1.359
Како премногу кога само 39 сме паднати? Се работи за првите 10 на списокот, тие сме тие што едно прашање од вториов колоквиум не дели од положување и покрај тоа што на првиот имаме извадено солидни бодови, зошто јас на првиот 34,5 и на вториот 25,5 имам вкупно 60, а минималната 6ка со по 27 од двата колоквиуми е вкупно 54 бодови. Па за едно прашање да му ебам матер што знае тој некој повеќе од мене, кога вкупно имам јас повеќе од него, и тоа 6 бода повеќе.
Аааа збунка, не прочитав убаво. Јас мислев ти фали поен за повисока оценка, а не за положување. Се извинувам тогаш. :D
Во секој случај оди на увид.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.621
Поени од реакции
70.287
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.621
Поени од реакции
70.287
samo ti si bezgreshen:bravobe:
Не сум безгрешен, ама не сум ни толку неписмен. Значи никој не знае да прими основана критика во општествово наше :icon_mrgr:
Не е исто да направиш некоја грешка во посложен збор, ама втор да го замениш со ФТОР? Тоа е веќе немање врска од Македонскиот јазик. Ќе завршиш факултет, ќе станеш сметководител и кога ќе треба да даваш податоци ќе пишуваш ФТОРИОТ квартал, ФТОРИОТ семестар итн. Учете си со време, оставате лоша слика за себе, а богами и за факултетот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom