Економски факултет (reloaded)

Член од
22 април 2012
Мислења
75
Поени од реакции
54
Некој да ми објасни од кај да земам уплатница за казна за потпис организациско и кога е најдоцниот рок за уплаќање ?
 
Член од
10 јуни 2013
Мислења
47
Поени од реакции
22
Некој да ми објасни од кај да земам уплатница за казна за потпис организациско и кога е најдоцниот рок за уплаќање ?
Обично уплатниците се земаат од книжарата во факултетот, евентуално од студентски. А до кога незнам... не сум уплаќал.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Некој да ми објасни од кај да земам уплатница за казна за потпис организациско и кога е најдоцниот рок за уплаќање ?
Истите уплатници како за административна такса,само кај приходна шифра ќе смениш 013 и цел на дознака "казна за потпис мамевиебам"
Најкасно да уплатиш можиш до денот кога заверуваш семестар, заедно ја носиш и та уплатница покрај образецот и другата за административна такса.
 
Член од
10 јуни 2013
Мислења
47
Поени од реакции
22
Материјалов за втор колоквиум по организациско е bullshit :гомце:
 
Член од
14 март 2014
Мислења
10
Поени од реакции
0
Истите уплатници како за административна такса,само кај приходна шифра ќе смениш 013 и цел на дознака "казна за потпис мамевиебам"
Најкасно да уплатиш можиш до денот кога заверуваш семестар, заедно ја носиш и та уплатница покрај образецот и другата за административна такса.
400 денари треба да се уплатат? :))
 
Член од
19 октомври 2012
Мислења
182
Поени од реакции
38
Марија Трпкова-Несторовска, со долга плава коса :)
Сакам да одам на консултации...тешко ми оди економетријата, вонреден студент сум.Објаснуваат ли на консултации ???
Бил некој некогаш ?
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
Сакам да одам на консултации...тешко ми оди економетријата, вонреден студент сум.Објаснуваат ли на консултации ???
Бил некој некогаш ?
Мене Весна ми предава статистика , мислев за тоа прашуваш. Ја фалеа асистентката на тие што им држеше вежби статистика добро објаснувала, а на консултации не сум била.
 
Член од
21 март 2013
Мислења
379
Поени од реакции
1.080
Сакам да одам на консултации...тешко ми оди економетријата, вонреден студент сум.Објаснуваат ли на консултации ???
Бил некој некогаш ?
Сигурно ќе ти објасни асистентката Марија. Многу е фина.
А и супер објаснува. :)
 
Член од
18 март 2014
Мислења
19
Поени од реакции
1
Има некој од Е БИЗНИС смер од постарите генерации да ме насочи за пракса во кои фирми можам да одам што имаат врска со смерот, пошто стварно не сум запознаена? Благордарам однапред :):)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.550
Поени од реакции
43.021
Мене Весна ми предава статистика , мислев за тоа прашуваш. Ја фалеа асистентката на тие што им држеше вежби статистика добро објаснувала, а на консултации не сум била.
Сеа мислам оти знам која си. Мислев избришен ти е профилот. :icon_mrgr:
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
568
Поени од реакции
294
некој да каже втор кол. МЧР како изгледа ?
 
Член од
18 март 2014
Мислења
19
Поени од реакции
1
Доколку има некој земено еколошки менаџмент овде, ако сака да ми објасни што е поентата со 9тово прашање? Благодарам однапред.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Доколку има некој земено еколошки менаџмент овде, ако сака да ми објасни што е поентата со 9тово прашање? Благодарам однапред.
Кај ги има прашањата?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom